WYMIARY i WAGA DZIECKA WEDŁUG USG

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

Awatar użytkownika
kameleon17031984
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2011 22:42

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: kameleon17031984 »

Witam serdecznie
byłam dziś na badaniu USG potwierdzającym Ciążę to moja pierwsza ciąża i nie bardzo wiem jak mam czytać dokument jaki dostałam od lekarza a wygląda to tak :
USG Ciąży
OM 3.IX
w jamie macicy pecherzyk ciązowy śr. 34 mm z żywym płodem
CRL 21 mm, tj. 8 tyg. 4 d
FHR 168/min
Kosmówka jednorodna bez cech odklejania
Jajniki prawidłowe w lewym ciałko żółte 18 mm
Pytanie moje jest takie jaki jest wiek ciąży tzn który to tydzień co oznacza to FHR i co to jest to ciałko żółte i dlaczego ma 18 mm
wizyta u lekarza przebiegła szybko nie miałam nawet czasu zapytać co zonaczają te skróty proszę o pomoc z góry dziękuję .[/size]
Awatar użytkownika
Gość

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Gość »

kameleon17031984 pisze: OM 3.IX. Pytanie moje jest takie jaki jest wiek ciąży
OM to data pierwszego dnia ostatniej miesiączki i jest ona również pierwszym dniem ciąży, czyli wg OM jesteś obecnie w 7t3dc.
kameleon17031984 pisze: co oznacza to FHR
FHR oznacza czynność serca płodu czyli u Twojego dzieciątka serduszko bije 168/minutę.
beton1234
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2011 19:42

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: beton1234 »

Cześć dziewczyny
Płaczę już od tygodnia i nie wiem co o tym myśleć.
Na wizycie w 24w5d rozmiary małego wyglądały:
BPD - 62 MM - 26W5D
FL - 45 MM - 24WGD
AC - 209 MM - 25W4D
Różnice nie były zbyt duża więc się nie martwiłam zbytnio.
Na kolejnej wizycie mój gin był na urlopie i polecił swojego kolegę (badał mnie na swoim sprzęcie). Oto wyniki, które spędzają mi sen z powiek (28w6d):

BPD - 83 MM - 33W2D :(((((((
FL - 54 MM - 28W4D
AC - 244 MM - 28W5D

Obaj lekarze na tych wizytach nie widzieli powiększenia komór mózgowych ani zwiększonej ilości płynu mózgowego. Według nich wszystko rozwija się ok - chodź szybciej. Usg "prenatalne" i połówkowe w normie - dziecko była delikatnie większe (ok. o 1 tydz).
Umieram ze strachu o tę główkę i tą 4 tygodniową różnicę. Dodam, że od przedostatniej wizyty jestem na diecie cukrzycowej i udaje mi się cukry trzymać w normie. Może to, że od 1,5 miesiąca nie przytyłam i stosowałam tę dietę ma wpływ na zmniejszenie wzrostu brzuszka ? Ale co dzieje się z tą główką ???

Wiem, że żadna z Was nie jest w stanie powiedzieć, że wszystko jest ok, ale może na forum bądź z historii, które słyszałayście były takie przypadki z happy endem. Wizytę u swojego gina (tego z wizyty w 24w5d) - ale dopiero jest to możliwe 28.11.2011 - czyli jeszcze tydzień :((((

Z góry dziękuje za szczere odpowiedzi......
Awatar użytkownika
Trophy
Posty: 1672
Rejestracja: 06 lut 2009 01:00

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Trophy »

beton1234 wita, czytając Twoją historię, przypominają mi sie moje obawy z okresu ciązy, kiedy drżałam o zdrowie syneczka.Moje rozbiezności pomiedzy wymiarami główki i brzuszka były jeszcze większe, bo az 5 tygodni i odchodziłam od zmysłów. Synek urodził się duży 4070 g przez cc, ale bardzo wymiarowy, śliczny i zdrowy. Myśle, że nie powinnaś martwić sie na zapas.Dodatkowo weż pod uwagę bład pomairu, który jest bardzo duzy, jak wynika z moich doswiadczen.
19.01.2011 Pierworodny
05.11.2012 Braciszek
beton1234
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2011 19:42

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: beton1234 »

przejrzałam całe forum i właśnie Twoje wyniki zauważyłam - Twoja historia była podobna :). Nie mogłam znaleźć tego postu z happy endem. Dzięki, że napisałaś - mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie. Pozostaje mi czekać na 28.11.2011:(((. Czy Twoje maleństwo na późniejszysz usg wyrównało swoje wymiary?? - jeżeli tak to w jakim czasie mu się to udało :)))).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trophy
Posty: 1672
Rejestracja: 06 lut 2009 01:00

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Trophy »

Dopiero na ostatnim usg wyrównał wymiary,lekarz okreslił jego wagę na 4080, czyli pomylił sie tylko o 10 g 8O :!: A tak powaznie, byłam na usg u 4 róznych lekarzy, nieraz dzien po dniu i pomiary bardzo się od siebie rozniły. A najwieksze błedy pomiarowe popełniał niestety moj lekarz prowadzcy, choc jest swietnym specjalista :o
19.01.2011 Pierworodny
05.11.2012 Braciszek
Awatar użytkownika
Gość

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Gość »

beton1234, ja w ciąży przepłakałam parę tygodni. Za pierwszym razem, kiedy na połówkowym różnica między nóżką a główką wyszła 8 tygodni 8O, a na dodatek łożysko II stopnia. Masakra, ryczałam dnie i noce by dowiedzieć się, że lekarz po prostu się pomylił w pomiarach. Za drugim razem w 32tc moja Córeczka miała spore dysproporcje między główką a brzuszkiem co przy tym moim raczej kiepskim łożysku sugerowało hipotrofię płodu. Po dokładnie trzech tygodniach okazało się że proporcje zupełnie się zmieniły. Brzuszek, który był wcześniej najmniejszy teraz był największy, a główka mniejsza. Czasami przy pomiarach w grę wchodzą milimetry, które całkowicie zmieniają obraz całości.
Trzeba mieć nadzieję, że wszystko jest ok, szczególnie że lekarze którzy robili Ci USG nie stwierdzili wad. Wiem, że się martwisz i denerwujesz, bo sama mocno przeżywałam wyniki naszych USG. :glaszcze
beton1234
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2011 19:42

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: beton1234 »

Dzięki dziewczyny. Mam nadzieję, że to jakaś pomyłka lub jeżeli tak jest to że to się za tydzień chodz trochę wyrówna - lub pokaże tendencje do wyrównania. O wiele mi lepiej jak wiem, że ktos przezył to samo i wszystko dobrze się skończyło.
Dzię za opisanie Waszych doświadczeń. Napisze jak czegoś sie dowiem :))
beton1234
Posty: 11
Rejestracja: 06 kwie 2011 19:42

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: beton1234 »

Dzięki dziewczyny
Byłam na usg - mały jest duży :))). Głowa, brzuch - taka jego uroda - gin wszystko sprawdził i powiedział, ze będzie gigant :))) - mam się szykować na 4 kg :)). Jeszcze raz dziękuję za podtrzymywanie na duchu ....
Awatar użytkownika
Gość

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Gość »

beton1234, chciałam Ci tylko napisać, że w międzyczasie urodziłam :mrgreen: i pomimo tylu obaw i niepokojów praktycznie od połowy ciąży.. to Malutka jest zdrowiutka i w pełni proporcjonalna :) Ważyła 3300 i mierzyła 55cm.
Awatar użytkownika
Trophy
Posty: 1672
Rejestracja: 06 lut 2009 01:00

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Trophy »

[ treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
19.01.2011 Pierworodny
05.11.2012 Braciszek
Rybek1
Posty: 59
Rejestracja: 17 lut 2010 01:00

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Rybek1 »

Mi usg dzień wcześniej pokazało że mały waży 3700 ,na drugi dzień po cc urodził się 4070 8O ,57 długi także z tym usg jest różnie.
Jakub 31.07.2002
Maciek 23.11.2011
Aniołek 8 tc (*) 10.09.2010
inca
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2012 17:19

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: inca »

Czesc
czy ktos może wie / pamieta jaka bylau Was objetosc plynu owodniowego w 17 tc? u mnie wyszlo 2, doktor powiedzial ze ogolnie wszysko z dzieckiem jest ok, a ja zapomnialam akurat o to zapytac. Wszedzie w necie znajduje normy ale dla pozniejszych tygodni, takze bylabym wdzieczna, gdyby ktos mial chociaz do porownania swoje wyniki z 17 tc... z gory dziekuje
inca
Ulala7777
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2011 21:54

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Ulala7777 »

Witam serdecznie,

Jestem troszkę zaniepokojona wynikami badania usg i wielkością dziecka.
Badanie wykonane w 31tyg+5.
BPD- 86 mm- odp 35 hbd
HC- 316 mm- odp 35,4 hbd
AC- 288 mm- odp 32,6 hbd
Fl- 60 mm- odp 31,2 hdb

średni wiek ciąży obliczony z pomiarów 32, 4

Martwi mnie trochę wielkość główki czy nie jest za duża w stosunku do tygodnia ciąży i do wielkości brzuszka i kości udowej? Mój lekarz powiedział po badaniu że wszystko jest prawidłowo i synek ładnie rośnie,
dopiero w domu naszły mnie pewne wątpliwości związane z tymi wynikami i jestem zaniepokojona, a raczej może przewrażliwiona, ale co tu się dziwić jak czekaliśmy 5 lat na ciążę. Proszę Was o poradę.
4 lata starań
od lipca 2011- Bocian Białystok dr M
pco :(
clo, bro, puregon, ovitrelle, gonapeptyl...
udało się, tp. 18.10.2012
Awatar użytkownika
Trophy
Posty: 1672
Rejestracja: 06 lut 2009 01:00

Re: WYMIARY i WAGA dziecka według USG

Post autor: Trophy »

Ulala7777 Witaj, miałam podobne wyniki pomairów w pierwszej ciazy i faktycznie syn urodził się duży, cięzki, z duża gówka9 zreszta przez cc, sn nie było szans z takim wielkoludem :wink: ) ale proporcjonalny i zdrowy, więc juz tej ciązy rozbieznosociami w pomiarach w ogóle się nie martwię.
19.01.2011 Pierworodny
05.11.2012 Braciszek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”