PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Vler85
Posty: 67
Rejestracja: 11 maja 2015 11:32

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Vler85 »

Cały czas jest coś takiego brązowego. Pojedyncze kropelki czasami takie ciagliwe nitki... Boję się. Beta w sobotę była 8000 dziś 37 tys. Nie wiem czy to nie za mało. Chociaż lekarz mówił że może zwolnic tym bardziej że to dopiero przełom 4/5 tydzień.
Paulaaaa
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2018 16:30

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Paulaaaa »

U mnie w pierwszej ciazy, plamienie koloru brazowego zaczelo sie w 7 tygodniu nie bylo widac zywej krwi. Niestety ciaza zakonczyla sie poronieniem. Teraz w drugiej ciazy znowu pojawilo sie brazowe plamienie, jestem obecnie od 6tyg na tabletkach duphaston, zwiekszona dawke z 2x1 do 3x1 pomoglo na chwile obecna, a plamienie usapilo. Po usg lekarz nie stwierdzila zdanej logicznej przyczyny co molo to spowodowac. Glowa dp gory, nie zawsze plaminie musi oznaczac najgorsze.
Ewelina251304
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2018 07:42

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Ewelina251304 »

Hej dziewczyny. Jestem nowa. Nie byłam tu wcześniej. Mam już jedną core, ma 1.5 roku :) teraz jak się okazało zaszła w ciążę... Bliźniacza dokładniej mówiąc :p wszystko było by ok gdyby nie to że trafiłam w 7 Tc do szpitala z krwawieniem. Okazało się jest tam też i krwiak. W szpitalu leżałam tydzień, plamienie ustaliło. Teraz już jestem tydzień po szpitalu, w tym tygodniu mam iść na kontrolę. Plamie niestety od 4 dni. A jak tylko się ruszę to od razu mocniej... Boję się że przy Zuzi miałam problemy z ciąża i cudem się udało ja mieć i że przy bliźniakach mi się nie uda. Boję się że pojde na kontrolę i dowiem się że serca nie biją...
Megii5
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2018 21:46

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Megii5 »

Hej. Ja mam plamienia od 7 dpt. Czasem lekko widoczne na władcę. Czasem lutinus jest koloru różowego. Jak mam ból brzucha to po mam lekkie plamienie. Dziś 13 dpt i nadal są też się martwię. Beta 97. Lekarz mówi że czasem tak jest.
Megii5
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2018 21:46

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Megii5 »

Widzę, że nikt już tutaj nie zagląda.
iwka01761
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2018 17:54

Plamienie przed miesiączką

Post autor: iwka01761 »

Witam wraz z partnerem postanowiliśmy że chcemy być rodzicami 2tyg temu staraliśmy się i przez planowana miesiączką mam plamienie brązowe brudne nigdy tak nie miałam i nie wiem co się dzieje robiłam test ale wyszedł negatywny wpływ
Anna_ka
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2017 13:33

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Anna_ka »

Ku pokrzepieniu i pocieszeniu - 2 tygodnie po pozytywnym teście dostałam bardzo silnego krwawienia i do szpitala jechałam z przekonaniem, że już po wszystkim.

Podobnie jak u kilku z Was - to krwiak był, z dzieckiem wszystko ok. Po 3 tygodniach wchłonął się całkowicie.

Nie panikujcie (mi się to nie udało;) ).
Lipiec 2016: początek starań
Sierpień 2016: ja: podwyższone TSH, hiperprolaktynemia, terapia hormonami
Kwiecień 2017: mąż: azoospermia, początek terapii
Październik 2017: kuracja bez efektów, azoospermia. Rozpoczynamy walkę o in vitro
Listopad 2017: biopsja jąder. Są plemniki!
Kwiecień 2018: punkcja jajników, 20 komórek
Listopad 2018: 1-szy transfer. Nieudany.
Luty 2019: 2-transfer. Dwie kreski! Beta HCG 12 dzień 314!
Kwiecień 2019: zdrowy chłopak przyjdzie na świat w listopadzie :)
zenkar
Posty: 0
Rejestracja: 30 paź 2019 13:55

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: zenkar »

Niedawno dowiedziałam się, że w brzuchu noszę dziecko. Powiedzcie mi o co chodzi z tymi plamieniami? Czy to groźne dla dziecka?
aeniołek
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2020 01:14

PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: aeniołek »

Hej...jestem tu nowa. Obecnie 10tc. Od kilku dni brazowe plamienia ale dziś bardziej z krwią bo takie czerwono brazowe. Bez żywej krwi. Mieszkam w uk a tu wszystko jest trudne. Mój polski lekarz zalezol duphaston 2x1 i leżenie. A ja pracuje na nogach 8h dziennie i nic się w tej kwestii raczej nie zmieni...jutro rano mam usg ponieważ oprócz plamienia mam bóle brzucha jak na okres...bardzo się martwię :-(. To moja 3 ciąża. Mam dwóch synków. Mam tez 37 lat i endometrioze 2 stonia, co nie ułatwia sprawy...dajcie jakaś nadzieję, że jest szansa utrzymania ciąży...bole podbrzusza razem z plamieniem mnie przerażają :(.

Roland 24.01.2011 Marek 14.01.2013 Obecnie staranka....


Limonka35
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2020 09:07

PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Limonka35 »

Hej,
Widze ze rzadko juz tu ktos zagląda jednak wiem ze problem plamien/krwawien jest dosc czesty.. nie ominal oczywiscie i mnie. Obecnie jestem w 15 tyg. Ciazy, od 7 tyg zaczął sie moj koszmar, kilka dni jasno brazowych plamien, potem poranne krwawienie ktore w miare uplywu dnia slabło i zamienialo sie w ciemno brazowe plamienia.. i tak praktycznie tygodniami. Na usg wszystko wporzadku, nie znaleziono przyczyny plamien, biore 2x1 duphaston, czasami nospe jak mam uczucie klucia, ogolnie wiekszych boli brzucha nie mam. Od okolo 13 tyg zaczelo sie robic czysciej, sluz byl koloru zolty,pomarancz,beż. 2 razy przytrafila mi sie dziwna sytuacja, ze wyleciał sam skrzep (nie duzy) bez plamien przed i po. Myslalam ze to jednak krwiaczek sie oczyszcza,ale kolejne USG to wykluczylo. Teraz znow wylecial jakby czerwony kawaleczek tkanki/skrzepik i znow lekko plamie na brazowo przy podcieraniu. Mieszkam w Holandii i oczywiscie tu tak samo z opieka jak w UK itp. Połozna powiedziala tylko ze łożysko jest troche za nisko,ale na tym etapie ciaży tak moze byc i ze pojdzie w góre i ze moga wystapic plamienia. A ja odchodze od zmyslów... nikt nie zajrzal czy to moze polip, nadzerka (choc przed ciaza nie mialam), nie sprawdzil szyjki, nie mam juz pomyslu co to moze byc i dlatego nieustannie praktycznie od ponad 2 mc brudzę. Za niecale 2 tyg. Jade do Polski i nie spocznę dopóki nie znajdą przyczyny. Kazdy dzien to wielki stres czy sie przypadkiem nie rozkreci bardziej...
Fajnie bylo by odnowić dyskusję, zawsze to razniej. Pozdrawiam wszystkie zamartwiajace sie dziewczyny :glaszcze
agatak1984
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2020 10:48

PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: agatak1984 »

Limonka35 jesteś już po wizycie w PL ? U mnie też dziwne brązowe uplawy tylko po podtarciu 😭pierwsze pojawiły się w 16 tygodniu i tak co 2 tygodnie. Aktualnie zaczął się 23 tydzien. Byłam 3 razy i lekarza sprawdził szyjkę, łożysko i powiedział że absolutnie nic się nie dzieje. Byłam też na badaniach prenatalnych polówkowych I też wszystko ok. Dzisiaj znów to samo. Jestem na L4 dużo odpoczywam i nie mam pojęcia o co chodzi😣😣😣
Gosia35
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2018 10:39

PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Gosia35 »

Dzisiaj jest 20dpt, 4 dni temu miałam plamienie, następnego dnia już bardziej krwawienie ale tylko rano i pojawił się skrzep. Potem tylko przy korzystaniu z toalety brązowe plamienie. Wczoraj cisza a dzisiaj znowu plamienie przy podcieraniu. Sądzicie ze jest szansa że z maleństwem wszystko wporzadku mimo tych skrzepów i plamienia. USG dopiero w sobotę. Żadnych objawów.
suana
Posty: 3817
Rejestracja: 03 cze 2010 16:18

PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: suana »

Czy ktos tu zaglada? Poxzytalam Wasze historie,wiem ze bywa roznie,ale nadzieja jest.Dzis 21dpt,wczoraj beta 12600 a progesteron tyljo 10.Bralam Progesteron Besins dopichwowo 200mg 2x2.Teraz lekarz mi przepisal duphaston 2x1.Wydaje mi sie to malo,moze dolozyc jeszcze dopochwowo? Oczywiście leze,wizyta za 9dni.Obecnie widac bylo pecherzyk i ciałko żółte.Prosze o wsparcie,plamie caly czas od wczoraj

czerwiec 2011-IVF synek wyczekany

crio w VII 19 -nieudany :(

05.20 IMSI -nieudane :(

04.21 AZ beta pozytywna :):)



08.12 JEST ON- braciszek:)


suana
Posty: 3817
Rejestracja: 03 cze 2010 16:18

PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: suana »

Wczoraj na wizycie w 29dpt uslyszalam serce.Niestety plamie nadal,progesteron 12,5.Biore duphaston 3x1 i prolutex 1x1.Jak sie psychicznie czuje wie kazda,która przez to przeszla. Trzymajcie kciuki

czerwiec 2011-IVF synek wyczekany

crio w VII 19 -nieudany :(

05.20 IMSI -nieudane :(

04.21 AZ beta pozytywna :):)



08.12 JEST ON- braciszek:)


ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”