Regulamin działu "Opieka okołoporodowa"

Paulina Bocheńska-Sacha - położna, wolontariuszka w warszawskim Szpitalu Św. Zofii oraz w Fundacji Rodzić po Ludzku. Praktykę zdobywała między innymi w Domu Narodzin w Belgii. W listopadzie '2015 wystąpiła na TEDx Gdynia, gdzie odczarowywała lęk przed porodem.
https://youtu.be/8KokZl-R9BY

Moderator: Osoby zatwierdzające - opieka okołoporodowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fanita
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Moderator Członek Stowarzyszenia Dokarmiam bociana ;)
Posty: 7800
Rejestracja: 20 cze 2008 00:00

Regulamin działu "Opieka okołoporodowa"

Post autor: fanita »

Paulina Bocheńska-Sacha - położna, wolontariuszką w warszawskim Szpitalu Św. Zofii i w Fundacji Rodzić po Ludzku. Praktyke zdobywała także w Domu Narodzin w Belgii. W listopadzie '2015 wystąpiła na TEDx Gdynia, gdzie odczarowywała lęk przed porodem.
https://youtu.be/8KokZl-R9BY

Dostępność Eksperta:

Na wszystkie pytania ekspert będzie odpowiadać w poniedziałki i piątki.


Zasady obowiązujące w tym dziale.
Bardzo prosimy: poświęć chwilkę czasu i przeczytaj poniższy tekst. Znajdziesz tutaj informacje ułatwiające korzystanie z tego działu oraz podstawowe zasady, o przestrzeganie których chcielibyśmy Cię prosić.

Zakres tematyczny działu obejmuje kwestie związane z rozwiązaniem ciąży po leczeniu niepłodności oraz opiekę okołoporodowa nad matka i dzieckiem z wyłączeniem porad o charakterze pediatrycznym. Pani ekspert udziela odpowiedzi na pytania dotyczących zagadnień, których podmiotem jest rodząca, tj.
- wybór rodzaju porodu;
- procedury i formalności związane z porodem;
- przygotowanie do porodu, etapy i przebieg porodu i połogu;
- kontakt z personelem medycznym, w szczególności z położną, w czasie ciąży, porodu i połogu (położna w szpitalu, prywatna opieka położnicza w porodzie, położna POZ po porodzie)
- wsparcie rodzącej;
- prawa rodzącej i możliwość ich egzekwowania;
- porady laktacyjne

Zanim zadasz pytanie zajrzyj do LINKOWNI. Możesz również przejrzeć wcześniej zadawane pytania. Jest możliwość, że ktoś przed Tobą pytał o to, co interesuje Ciebie (w tym celu skorzystaj z WYSZUKIWARKI ). Pozwoli Ci to lepiej (szczegółowiej) sformułować pytanie i otrzymać bardziej satysfakcjonującą odpowiedź.
Szanuj czas naszego eksperta. Ekspert może nie odpowiedzieć na Twoje pytanie, szczególnie jeśli uzna, że temat ten był już wielokrotnie poruszany i wszelkie informacje, o które pytasz znajdziesz wśród wcześniej udzielonych odpowiedzi.

:arrow: Zadając pytanie, jasno sformułuj w temacie czego ono dotyczy. Nie pisz tak: "Mam pytanie" lub "Proszę o odpowiedź". Napisz np. "ktg na Izbie Przyjęć" albo "czy mogę chodzić podczas pierszej fazy porodu", co pozwoli innym łatwo zorientować się czego pytanie dotyczy. Prosząc o odniesienie się do wyników badań, dokładnie zacytuj wszystkie parametry w treści postu.
:arrow: Praca naszych ekspertów na forum nie stanowi kontynuacji wizyt mających miejsce w ich gabinetach. Zadając pytanie nie nawiązuj do nich. Nie czyn tez żadnych odniesień do nazw konkretnych ośrodków leczenia niepłodności czy nazwisk lekarzy. Redagując pytanie zadbaj, aby zawierało ono maksymalnie dużo informacji na temat Twojej sytuacji klinicznej, a nie wybranego miejsca leczenia.
:arrow: NIGDY nie odpowiadaj na wątku przed ekspertem. Takie posty będą bezwarunkowo kasowane.
:arrow: NIGDY nie dokonuj zmian w treści lub tytule zatwierdzonego wcześniej pytania, zwłaszcza jeśli ekspert udzielił już na nie odpowiedzi. Zaistnienie takiej sytuacji będzie skutkowało usunięciem całego tematu.


Pamiętaj też, proszę, o ogólnych zasadach obowiązujących na forum Stowarzyszenia Nasz Bocian, czyli:

1. Zastanów się na jaki temat będziesz pisać i znajdź forum najbardziej odpowiadające temu tematowi. Posty nie odpowiadające tematowi forum mogą być skasowane przez moderatorów.
2. Zanim rozpoczniesz nowy wątek sprawdź czy nikt przed tobą nie pisał już w tej sprawie. Do przeszukiwania forum najlepiej użyć wyszukiwarki.
3. Administratorzy i moderatorzy nadzorując forum mogą dzielić, łączyć, przesuwać i kasować posty a nawet całe wątki, dlatego jeżeli twój post lub wątek zniknie nie umieszczaj go ponownie w tym samym miejscu, tylko napisz do moderatora (tutaj lista moderatorów działu ) z prośbą o wyjaśnienie.
4. Gdy nie jesteś pewien(a) jak coś zrobić napisz post w dziale PORTAL NASZ BOCIAN. Oczywiście sprawdzając uprzednio czy nikt wcześniej o to nie pytał.
5. Pisząc post stosuj zasady netykiety. Nie cytuj całych wiadomości a jedynie fragmenty do których się odnosisz, nie krzycz (nie pisz dużymi literami) bez potrzeby, nie nadużywaj ikonek i kolorów, które powodują nieczytelność Twojego postu.
6. Stowarzyszenie Nasz Bocian oraz Eksperci Stowarzyszenia wypowiadający się na forach nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie tekstów czy podawanych interpretacji badań. Odpowiedzi ekspertów mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią konsultacji medycznych.


Mamy nadzieję, że te zasady uprzyjemnią nam wszystkim korzystanie z tego forum

Administratorzy forum Stowarzyszenia "Nasz Bocian"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opieka okołoporodowa nad matką i dzieckiem”