• Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku
  dr n. med. Jan Domitrz
  Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

  Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
  Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność
  28186 Tematy
  81969 Posty
  Ostatni post dicloberl retard a plemniki
  autor: barbara.nowak211@wp.pl Wyświetl najnowszy post
 • Poronienia - pytania do eksperta
  dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

  Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia
  841 Tematy
  2433 Posty
  Ostatni post Wynik badania histopatologicz…
  autor: Kaufland1 Wyświetl najnowszy post
 • Niepłodność męska - pytania do eksperta
  Dr Jan Karol Wolski
  Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska
  3296 Tematy
  14353 Posty
  Ostatni post prośba o interpertację wynikó…
  autor: Jan Wolski Wyświetl najnowszy post
 • Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta
  dr n.med. Tomasz Zbroch
  Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).
  Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu
  912 Tematy
  2581 Posty
  Ostatni post WYNIKI PAPP-A
  autor: Tomasz Zbroch Wyświetl najnowszy post
 • Embriologia - pytania do eksperta
  Na pytania odpowiadają:
  mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
  Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
  mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń, starszy embriolog, specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice
  Małgorzata Żelechowska-Szachoń to doskonała embriolog, magister biologii, magister inżynier biotechnologii, starszy embriolog oraz specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice. Pracuje, wkładając w to całe serce. Stale się doskonali i poszukuje nowych obszarów rozwoju, dzięki czemu z roku na rok staje się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie. Przemiła osoba, zawsze otwarta na pytania pacjentów.
  Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog
  166 Tematy
  434 Posty
  Ostatni post badania komórek jajowych
  autor: Małgorzata Żelechowska-Szachoń Wyświetl najnowszy post
 • Adopcja - Pytania do eksperta
  Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
  Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja
  987 Tematy
  5357 Posty
  Ostatni post Czy spełniamy kryteria?
  autor: B.Bo Wyświetl najnowszy post
 • Po adopcji - pytania do eksperta
  Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych, psycholożka i psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem pracy dla Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, wykładowczyni Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
  Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji
  84 Tematy
  399 Posty
  Ostatni post problemy z zachowaniem w szko…
  autor: agnieszka@o2.pl Wyświetl najnowszy post
 • Opieka okołoporodowa nad matką i dzieckiem
  Paulina Bocheńska-Sacha - położna, wolontariuszka w warszawskim Szpitalu Św. Zofii oraz w Fundacji Rodzić po Ludzku. Praktykę zdobywała między innymi w Domu Narodzin w Belgii. W listopadzie '2015 wystąpiła na TEDx Gdynia, gdzie odczarowywała lęk przed porodem.
  https://youtu.be/8KokZl-R9BY
  Moderator: Osoby zatwierdzające - opieka okołoporodowa
  12 Tematy
  34 Posty
  Ostatni post Re: HIPOTONIA MACICY
  autor: evve Wyświetl najnowszy post
 • Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży
  Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2
  25 Tematy
  66 Posty
  Ostatni post Jagody Goji w diecie na płodn…
  autor: OlszarKa Wyświetl najnowszy post
 • Pytania do psychologa
  Na Wasze pytania z zakresu psychologicznych aspektów niepłodności odpowiadają członkinie Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Niepłodności:
  Aleksandra Gozdek-Piekarska - ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna i osobowości. Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralny. Prowadzi terapię indywidualną osób cierpiących na depresję, zaburzenia lękowe oraz osób doświadczających problemów osobistych. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności gdzie prowadzi konsultacje oraz terapię dla osób zmagających się z problemem niepłodności.
  Dorota Gawlikowska - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta par PTP. Prowadzi konsultacje, terapię indywidualną oraz terapię par, warsztaty i grupy wsparcia dla osób cierpiących z powodu niepłodności. Możecie ją znaleźć na www.psycholognieplodnosci.com
  Moderator: Osoby zatwierdzające - psycholog2
  31 Tematy
  91 Posty
  Ostatni post Książki dla dzieci
  autor: Dorota Gawlikowska Wyświetl najnowszy post
 • Genetyka - pytania do eksperta
  Na pytania odpowiada dr n. med. Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska - absolwentka Wydziału Biologii UW. Ukończyła studia doktoranckie z wyróżnieniem w dziedzinie nauk medycznych w zakresie biologii medycznej w Centrum Biostruktury AM w Warszawie - temat doktoratu - niepłodność męska o genetycznym podłożu.
  Diagnosta laboratoryjny ze specjalizacją z zakresu laboratoryjnej genetyki medycznej.
  Od 2012 roku związana z Centrum Medycznym Medgen. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, International Neonatal Screening Society. Współzałożyciel Fundacji EB Polska. Współautor ekspertyz dla Ministerstwa Zdrowia, a także kilkudziesięciu publikacji w języku polskim i angielskim. Wykonawca i kierownik projektów badawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  17 Tematy
  31 Posty
  Ostatni post Mutacje mthfr
  autor: emila12 Wyświetl najnowszy post