Autor:

admin

Data publikacji:

23.03.2021

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

10 zasad bezpieczeństwa dla pacjentów klinik leczenia niepłodności

zasady bezpieczeństwa covid-19

Minął rok od ogłoszenia przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemii koronawirusa, która wywróciła nasz świat do góry nogami. Nowe realia okazały się szczególnym wyzwaniem również dla klinik leczenia niepłodności, zostały wdrożone szczególne zasady bezpieczeństwa, tak by leczenie niepłodności odbywało się w sposób wysoce pozbawiony ryzyka zakażeniem.

W obliczu rosnącej trzeciej fali koronawirusa należy zachować szczególną ostrożność i pomimo ogromnego zmęczenia pandemią, bezwzględnie stosować się do wprowadzanych przez kliniki zasad. Obecnie zakażenie koronawirusem może nastąpić od każdej napotkanej osoby.

 

Jak uniknąć zakażenia?

zasady bezpieczeństwa covid

 

O to jak wyglądają obostrzenia w Waszych klinikach zapytaliśmy Was na instagramie.

 

W naszej klinice - jak wszędzie - trzeba nosić maseczki. W rejestracji pacjentom mierzona jest temperatura. Dodatkowo przed rozpoczęciem procedury musiałam wykonać test na koronawirusa a w umowach pojawiły się punkty z informacją o zagrożeniu zakażeniem covid-19 w czasie ciąży. Oczywiście stosujemy się do wszystkich zasad bezpieczeństwa, naprawdę nie są uciążliwe. Przy okazji chciałbym zaapelować do dziewczyn, żeby stosowały się do obostrzeń - sytuacja w kraju jest coraz trudniejsza. Bądźmy rozsądne nie tylko w klinikach. Zrezygnujmy z imprez i spotkań, zamiast tego umówmy się z koleżanką na spacer. Będzie bezpieczniej i zdrowiej :)

Maria

W naszej klinice wprowadzono jasne zasady bezpieczeństwa. Te najprostsze to konieczność noszenia maseczek czy dezynfekcji rąk przy wejściu do kliniki i w recepcji. Przed każdą wizytą mam mierzoną temperaturę i wypełniam kwestionariusz z pytaniami o stan zdrowia i ewentualny kontakt z osobami chorymi. Z kolei przed stymulacją do in vitro musiałam zrobić test na covid - wynik negatywny był warunkiem rozpoczęcia procedury.

Najbardziej uciążliwe są obostrzenia związane z tym, że nie możemy razem chodzić na wizyty. Szczególnie teraz, kiedy jestem w wyczekanej  ciąży. Ale w pełni to rozumiemy, to dla naszego bezpieczeństwa. A żeby było nam trochę łatwiej, nagrywam dla męża filmiki z usg :)

Natalia

W mojej poradni oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa jak dezynfekcja rąk i maseczki, zwiększono liczbę krzeseł w poczekalni. Partner może wejść do poradni tylko wówczas, kiedy będzie uczestniczył w wizycie, nie ma możliwości wejścia jako osoba towarzysząca i czekania na partnerkę w poczekalni.

Bardzo uciążliwe jest to, że niestety nie wszyscy pacjenci stosują się do zasad bezpieczeństwa. Dużym  problemem jest zachowanie dystansu w rejestracji, gdzie wypełnia się covidowe ankiety. Pacjenci, zamiast poczekać na swoją kolej stają zbyt blisko siebie, często niepotrzebnie przychodzą z osobą towarzyszącą nie mając pewności, czy partner jest niezbędny na wizycie w danym dniu.

Aneta

Kiedy należy odwołać wizytę?

kiedy odwołać wizytę u lekarza