Autor:

admin

Data publikacji:

06.04.2021

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Słowa NIE-księdza Natanka kolejny raz uderzają w dzieci urodzone dzięki in vitro

Piotr Natanek

W Niedzielę Wielkanocną znany z wielu niedopuszczalnych wypowiedzi były ksiądz, Piotr Natanek po raz kolejny uderzył w dzieci urodzone dzięki in vitro. Podczas wygłaszanego kazania po raz kolejny przekroczył wszelkie granice mówiąc: “Dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem jest produktem, a nie bytem. nie istotą. Jest zwierzęciem”.

To nie pierwsze wystąpienie Natanka, w którym poruszany jest temat in vitro. Były kapłan nawoływał do ekskomuniki osób popierających in vitro, a samą metodę nazywał zbrodnią na ludzkości. W innych wypowiedziach przestrzegał wiernych przed muzyką techno i Harrym Poterem.

Na Piotra Natanka nałożona jest kara suspensy, która oznacza całkowity zakaz sprawowania funkcji kapłańskich. Od wielu lat episkopat przestrzega katolików przed gromadzeniem się wokół byłego kapłana.

Aktualnie Piotr Natanek wygłasza swoje idee w kaplicy, którą wybudował samodzielnie na ziemi należącej do rodziców. Decyzją inspektoratu budowlanego budynki powinny być rozebrane z uwagi na zły stan techniczny oraz brak pozwolenia na ich budowę. 

Natanek zignorował otrzymaną decyzję i kontynuuje działalność sekty, organizując zgromadzenia na kształt mszy i publikując je w internecie.