Autor:

Data publikacji:

16.11.2017

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

"Samotność w niepłodności"

"Samotność w niepłodności" to nowa pozycja wydawnicza autorstwa Agnieszki Mans.

Książka opisuje zmagania z chorobą, pokazuje towarzyszące jej uczucia i często intymne przemyślenia jednej z nas - niepłodnej kobiety. Sama autorka bowiem doświadczyła niepłodności i przeszła długą drogę do macierzyństwa. Jest to lektura niezwykle szczera i wzruszająca. Ukazuje nie tylko historię leczenia niepłodności w wielu jej odsłonach - medycznej, psychologicznej, rodzinnej, zawodowej, ale i myśli i uczucia tak dobrze znane osobom dotkniętym niepłodnością, a tak trudne do pojęcia przez ludzi zdrowych. Jest to opowieść o ewolucji wyobrażeń, przewartościowaniu priorytetów i weryfikacji poglądów, choć bardzo osobista, to równocześnie wspólna wielu niepłodnym. Napisana ku pokrzepieniu udręczonych serc, opowiada o jednej z możliwych dróg wyjścia z niepłodności, bo Stowarzyszenie Nasz Bocian wspiera trzy równoprawne ścieżki wyjścia z tej choroby: leczenie, adopcję oraz świadomą bezdzietność, nade wszystko zaś dbałość o siebie na każdym etapie.

Oddajmy na chwilę głos autorce:

Czasami trudno jest mi w to na nowo uwierzyć.
Czasami budzę się nad ranem zlękniona, z jakimś wewnętrznym przekonaniem, że mija dzień za dniem, miesiąc za miesiącem i rok za rokiem, a nic się wokół nie zmienia, moje życie stoi w miejscu – tylko zegar nieustannie tyka, tylko kurzych łapek wokół oczu przybywa, tylko dzieci innych tak szybko rosną, że nie rozpoznaję już ich na zdjęciach...
Czasami chcę krzyczeć, że mój czas ucieka! I moja płodność też nie ma już czasu! I ta historia z tym całym czasem to jakaś ściema! „Wszystko ma swój czas”. „Czas leczy rany”. Oh, really?...
Takie mam myśli. Czasami.
A czasami na nowo zaczynam wierzyć. Na nowo ufać. Na nowo układać sobie to w głowie i dojrzewać do akceptacji tego, co mam. Życia takiego, jakie mam. Wieloletniego doświadczenia niepłodności, które jest tak cholernie trudne.
Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, na co trafisz. Mi w udziale przypadła gorzka czekoladka niepłodności. Wiele razy zerkając ukradkiem w niebo, zadawałam sobie i Bogu to bolesne i jakże tendencyjne pytanie: „Dlaczego ja?!”. I chyba pierwszy raz w życiu odpowiedziałam sama sobie na to pytanie: „A dlaczego nie?”

Stowarzyszenie Nasz Bocian objęło "Samotność w niepłodności" patronatem.
Więcej na http://samotnoscwnieplodnosci.pl/

Komentarze

  • kagie

    30/11/2017 - 18:11

    Witam serdecznie, chciałabym zakupić książkę "Samotność w niepłodności". Proszę o inf. gdzie można ją nabyć?