Autor:

admin

Data publikacji:

07.04.2021

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Niemal 5% łodzian rodzi się dzięki in vitro!

in vitro łódź

Według danych Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi niemal 5% małych łodzian rodzi się dzięki in vitro!

W latach 2016-2020, w okresie funkcjonowania łódzkiego programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro w Łodzi na świat przyszło 6114 maluchów, z czego 276 urodziło się dzięki leczeniu w ramach miejskiego programu in vitro. To niemal 5% ogólnej liczby narodzin w tym czasie!

Dane dotyczące ilości dzieci urodzonych w wyniku in vitro w Łodzi poza miejskim programem nie są niedostępne, możemy jednak zakładać, że to kolejne kilka procent urodzonych maluszków. 

Łódzki program wsparcia leczenia niepłodności metodą in vitro funkcjonuje od 2016 roku i - zgodnie z decyzją radnych - będzie kontynuowany co najmniej do roku 2025. Ze wsparcia w ramach programu skorzystało już niemal 800 par, a urodziło się dzięki niemu 276 dzieci. Na uwagę zasługuje również fantastyczna skuteczność leczenia w ramach programu, która wynosi aż 47%!

W ramach łódzkiego programu wsparcia leczenia niepłodności pary mogą liczyć na dofinansowanie do 1 programu in vitro w wysokości  5000 zł. O szczegółowych zasadach kwalifikacji pisaliśmy TUTAJ

Realizatorami programu są:  Gameta Łódź i Salve Medica.

Łódzki program kosztował dotychczas 5 milionów złotych, kolejne tyle zabezpieczono na jego działanie w latach 2021-2025.