Dieta płodności

 • Dieta w problemach z PCOS i otyłością

  Dieta przy PCOS
  Przed Wami długo oczekiwany szósty odcinek naszej serii o wspieraniu płodności dietą. Tym razem dzięki Anicie poznacie odpowiedzi na pytania:
  • Czy jesteście nosicielami „oszczędnego genu”?
  • Dlaczego kobiety z PCOS powinny pić dużo wody?
  • Czy warto pić szklankę wody przed posiłkiem i dlaczego to robić?
  Zapraszamy do lektury i... wspólnej zmiany życia na lepsze :)

 • Jak wspierać płodność mężczyzny? + menu na dobry dzień

  fajny facetDla wszystkich, którym brakowało wpisów Anity Fincham o wspieraniu płodności i starań o dziecko dietą, mamy dobrą wiadomość :) Przed Wami kolejny odcinek, a będzie ich jeszcze więcej. Będziemy je publikować w kolejnych tygodniach. Zapraszamy do smacznej lektury i wprowadzania zmian w życie. Osoby, które chciałyby posłuchać Anity na żywo i wziąć udział w prowadzonych przez Nią warsztatach dietetycznych, mogą zapoznać się ze szczegółami pod TYM linkiem.

  Rzecz jasna, dietą możemy wspierać również płodność naszych panów.
  Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła ustalanie norm dla parametrów spermy około 60 lat temu i od tamtej pory konsekwentnie je obniża. Niestety dzieje się tak dlatego, że męska płodność w ciągu tych lat bardzo spadła i nadal spada. W dużej mierze sprawcami tego stanu rzeczy są czynniki środowiskowe, między innymi nieodpowiednia dieta.
   
 • Co jest kluczem do diety dla płodności kobiety? cz.3

  fitPrzed Wami ostatnia część cyklu Anity Fincham o tym, co jest kluczem do diety dla płodności kobiety. Tym razem zmierzymy się z mitem o zabójczym wpływie kawy i wina na płodność, a także porozmawiamy o kosiarkach z elektrycznym napędem ;) Niezbędne okaże się też pożegnanie z papierosem, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście...

  No i na koniec kilka dobrych wskazówek jedzeniowych na dobry początek. Jeśli macie apetyt na więcej zapraszamy do wątku dyskusyjnego prowadzonego przez Anitę "Kocham jeść" , a jeśli chcielibyście kontynuować Waszą przygodę ze zmianami na lepsze z przyjemnością informujemy o warsztatach organizowanych przez Anitę Fincham i Justynę Domanowską Kaczmarek w stołecznej przychodni nOvum już w styczniu:

  warsztaty "Dieta wspierająca płodność"

  Zapraszamy do lektury!

 • Co jest kluczem do diety dla płodności kobiety? cz.2

  dieta płodnośćA oto zapowiadana druga część artykułu Anity Fincham o tym, co jest kluczem do diety dla płodności kobiety. Tym razem o tym, dlaczego duża ilość mięsa w diecie nie służy owulacji i dlaczego warto jednak było w dzieciństwie wykształcić nawyk jedzenia szpinaku oraz innych jarzyn ;)
  Cykl jest autorskim cyklem Anity Fincham, naszej bocianowej koleżanki, moderatorki, autorki bardzo popularnego wątku o diecie płodności oraz psychodietetyczki, która zgodziła się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, i która sama o sobie pisze tak:
  „Rozpoczynam dziś dla Was cykl bocianowego blogowania o tym, co można samemu zrobić we własnej kuchni, aby zwiększyć szansę na upragnioną ciążę. Jestem absolwentką studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie poświęconych psychodietetyce, a więc gałęzi wiedzy, która łączy wiedzę o odżywianiu z wiedzą o tym, jak funkcjonuje ludzki umysł. Od wielu miesięcy prowadzę wspólnie z Wami wątek "Kocham jeść" na bocianowym forum dzięki któremu – mam nadzieję – w życiu wielu z nas zadziały się zmiany na lepsze. Teraz do wspólnych zmian zapraszam wszystkich czytelników bloga :)”
  Zapraszamy do lektury!

 • Co jest kluczem do diety dla płodności kobiety? cz.1

  fotolia 06Przed Wami czwarty odcinek serii o wspieraniu płodności dietą. Tym razem porozmawiamy o:
  - insulinooporności
  - jakości węglowodanów
  - tym, dlaczego nie ma sensu bać się tłuszczu w jedzeniu (a przynajmniej nie każdego tłuszczu)
  ... a także o hipotezie, dlaczego światową ojczyzną banków nasienia jest Dania ;)

  Cykl jest autorskim cyklem Anity Fincham, naszej bocianowej koleżanki, moderatorki, autorki bardzo popularnego wątku o diecie płodności oraz psychodietetyczki, która zgodziła się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, i która sama o sobie pisze tak:
  Rozpoczynam dziś dla Was cykl bocianowego blogowania o tym, co można samemu zrobić we własnej kuchni, aby zwiększyć szansę na upragnioną ciążę. Jestem absolwentką studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie poświęconych psychodietetyce, a więc gałęzi wiedzy, która łączy wiedzę o odżywianiu z wiedzą o tym, jak funkcjonuje ludzki umysł. Od wielu miesięcy prowadzę wspólnie z Wami wątek "Kocham jeść" na bocianowym forum dzięki któremu – mam nadzieję – w życiu wielu z nas zadziały się zmiany na lepsze. Teraz do wspólnych zmian zapraszam wszystkich czytelników bloga :)
  Zapraszamy do lektury!