media

artykuł zawierający media (video, audio, grafiki itp)

"Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Magdalena Radkowska-Walkowicz antropolożka

ekspert kampanii Magdalena Radkowska-Walkowicz antropolożka mówi o postrzeganiu tożsamości.

„Powiedzieć i Rozmawiać” - rozmowa z Ireną Czajką - psychologiem OAO TPD w Warszawie

PiR rozmowa w OAORozmowa z Ireną Czajką, psychologiem z warszawskiego OAO TPD o adopcji prenatalnej poprzez pryzmat adopcji społecznej i w oparciu o związane z nią doświadczenia.
Rozmowa ta zainteresuje zarówno osoby korzystające z dawstwa gamet, jak i przygotowujące się do adopcji społecznej. Zapraszamy do obejrzenia!

„Powiedzieć i Rozmawiać” - Diagnoza. I co dalej? Jak rozmawiać z dziećmi i jak tworzyć rodzinę czyli o adopcji prenatalnej z perspektywy rodzica.

PiR III PanelTrzeci pacjencki panel dyskusyjny.
Tematem panelu jest: "Diagnoza. I co dalej? Jak rozmawiać z dziećmi i jak tworzyć rodzinę czyli o adopcji prenatalnej z perspektywy rodzica.".

"Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Karolina Więckiewicz prawniczka

ekspert kampanii Karolina Więckiewicz prawniczka mówi o chaosie prawnym wokół in vitro i dawstwa gamet i zarodków.


"Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Magdalena Kruk, psycholog TPD mówi o jawności w rodzinie adopcyjnej

Magdalena Kruk, psycholog TPD mówi o jawności w rodzinie adopcyjnej.


"Powiedzieć i Rozmawiać" - "Jak powstaje życie? O dawstwie ustami embriologów (i nie tylko!)".

Drugi pacjencki panel dyskusyjny.
Tematem panelu jest: "Jak powstaje życie? O dawstwie ustami embriologów (i nie tylko!)".

Wywiad dla tygodnika "Fakty i Mity"

Autorzy kampanii Niepłodność w Polsce to poważna choroba, która dotyczy 19 proc. par w wieku rozrodczym. O jakości debaty publicznej na temat in vitro, roli Kościoła i prawach pacjentów „Fakty i Mity” rozmawiają z Anną Krawczak ze Stowarzyszenia „Nasz Bocian”.

– Rzadko słychać dyskusje na temat niepłodności jako choroby.
– To temat wstydliwy, pewne tabu w debacie publicznej. Nie tylko dlatego, że jest związana z seksualnością i dotyka bardzo intymnej sfery człowieka, ale przede wszystkim dlatego, że jest związana z zakłóceniem możliwości spełnienia jednej z podstawowych potrzeb, którą większość z nas odczuwa – potrzeby przedłużenia gatunku. Małżeństwa, w których kobieta nie może zajść w ciążę, mimo że się o to oboje starają, traktują ów fakt jako niesprawiedliwy wyrok losu. Zastanawiają się, dlaczego akurat oni – zazwyczaj wydolni wychowawczo, społecznie, finansowo. To jest poziom, który bez względu na to, czy atmosfera w danym kraju jest przyjazna, czy nie, w wielu przypadkach nakazuje się ludziom wycofać. Czują się mniej wartościowi i trudno im o niepłodności mówić – to jest problem ogólnoświatowy, wspólny dla wszystkich państw. Dalej może być łatwiej albo trudniej. Jest łatwiej, jeżeli państwo wspiera ludzi leczących się z powodu niepłodności, jeżeli jest tworzony system edukacji seksualnej.

"Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Bogda Pawelec, psycholog mówi o dawstwie.

Bogda Pawelec o jawności w adopcji prenatalnej.


"Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Zbigniew Szawarski, filozof, etyk mówi o in vitro.

Zbigniew Szawarski mówi o in vitro.


"Powiedzieć i Rozmawiać" - ekspert kampanii Wojciech Eichelberger, psycholog, psychoterapeuta o adopcji prenatalnej i broszurach.

Wojciech Eichelberger mówi o adopcji prenatalnej i broszurach "Powiedzieć i rozmawiać" Broszury można pobrać na TEJ stronie.

Subskrybuje zawartość