laparoskopia

Laparoskopia

Trzy dni temu miałam laparoskopię. Straszne przeżycie. Jak narazie najpoważniejszy zabieg jaki miałam w trakcie leczenia. Opieka lekarzy i pielęgniarek super. Warunki w szpitalu super. Ale wiadomo, ogólnie nic przyjemnego. Leżę teraz pocięta w domu i zaczyna mi się nudzić. To chyba dobry znak, że dochodzę do siebie. Wycięli mi torbiel lewego jajnika i teraz mam drozne oba jajowody. Nie można było tego zrobić pięć lat temu...? Czemu żaden z prowadzących mnie lekarzy na to nie wpadł? Wszyscy widzieli torbiel...

Lekarz idealny

W końcu znalazłam lekarza idealnego ! Który patrzy na Ciebie nie jak na ufo, tylko na człowieka zagubionego i potrzebującego wsparcia. Od ostatniej in vitrowej porażki lekarzy i badań bałam się jak diabeł wody święconej. Niestety czuję się coraz gorzej. Brzuch boli coraz bardziej, okres znowu zanika, wiem, że lepiej nie będzie. Zaczęłam szukać w czeluściach internetu i znalazłam ta dam ... :) Pierwsza wizyta nazwę mojego doktora Rzetelny, wstał za swojego biurka i najzwyklej w świecie podał mi rękę i przedstawił się, możecie się śmiać, ale nigdy żaden lekarz tak się nie zachował.

Już po laparoskopii :)

A więc dzisiaj wróciłam z polnej. Wczoraj miałam laparoskpię.

Na wstępnym wypisie mam: Chromoskopia P(+) L(+) Czyli oba jajowodu drożne :) Jupiiiiii :) Nakłuty prawy jajnik i wyłyżeczkowanie kanału szyjki (pewnie przez nadżerkę). W poniedziałek będę miała właściwy wypis i L4. Nawet nie wiem na ile dostanę...
Narkozę przeszłam dobrze. Tylko bark mnie boli ale ponoś taki skutek narkozy. Podbrzusze spuchnięte, szwy trochę ciągną ale tragedii nie ma:)

Jestem przeszczęśliwa że oba jajowody drożne! W pon napiszę do mojej pani dr. Co robimy dalej. I od kiedy możemy się starać.

Odliczam do laparoskopii

Nie wiem dlaczego ale czekam na tą laparoskopię jak na zbawienie:) Zostało jeszcze 18 dni.Jutro idę powiedzieć kierownikowi że będę od 23 na zwolnieniu. Na pewno nie będzie zadowolony :/
Jestem w 3 dc. Ciekawe czy laparoskopia w 20 dc to będzie ok? Pani dr kazała odstawić tabletki antykoncepcyjne 02.06 a 03 już dostałam @. Hmmm... No zobaczymy.
Ta laparoskopia daje mi ogrmne nadzieje. Ale nie nakręcam sie za bardzo żeby się nie rozczarować. Już nawet nie boję się narkozy :)

Niech ten czas szybciej mija :)

szpital bez bólu

ufff udało się, tym razem nie rozchorowałam się dotarłam na umówiony termin laparoskopii, histeroskopii, i teraz Dziewczyny POLECAM Wam PROVITĘ w Katowicach przy ul. Fabrycznej - począwszy od przyjęcia na oddział zaczynając od pielęgniarek a kończąc na moim dr po prostu atmosfera jaką Cię wszyscy otaczają jest nie do opisania. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości czy warto pokonywać na przykład 200 km w jedna stronę, aby oddać się w ręce tutejszej kadry, to ja chciałabym je rozwiać.

kolejne kroki..

Witam Was cieplutko po dość długiej nieobecności, w ciągu której zmieniłam lekarza, klinikę i w ogóle jakoś to wszystko takie inne jest.

W zeszłym roku leczyłam się i była pełna nadziej, że leczenie przyniesie skutek, i tak przez okres 5 m-cy, co miesiąc okrągła sumka zostawała i w gabinecie lekarskim, i w aptece no ale czego się nie robi dla upragnionego rodzicielstwa. W pewnym momencie stwierdziłam, że muszę odpocząć od zastrzyków, hormonów nieudanej inseminacji, chyba od lekarzy też..

krzyk

wielkie dzięki za słowa otuchy!!!!!
mam nadzieje że się uda nie tylko mi ale generalnie nam wszystkim które tak bardzo pragną utulić w ramionach swoje maleństwo

krzyk

jestem znowu nie wiem czemu wróciłam może jak będę wylewała z siebie to co mnie boli będzie łatwiej nie mam pojęcia, po prostu odczułam potrzebe napisania!!!

już po...

... zabiegu. Pani doktor przyszła przed zabiegiem się przywitać "do zobaczenia na sali". Miło. Ale i tak trzęsłam się jak galareta kiedy wchodziłam na stół. Zimna sala wyłożona kafelkami, wąski ofoliowany stół rozmiarów deski do prasowania i zamaskowany milczący personel, robiły wrażenie przygotowań do sekcji zwłok. Pani anestezjolog podała mi maskę..."zaraz coś na to poradzimy" i tyle pamiętam. Strasznie się bałam tego znieczulenia ogólnego. wkręcałam sobie, że mogę się nie obudzić. I w ogóle... pomysł utracenia kontroli nad swoim ciałem nie bardzo mi odpowiadał.

wyniki laparoskopii

Witajcie!

Wczoraj wróciłam ze szpitala. Podczas laparoskopii stwierdzono niedrożność prawego jajowodu i wiele zrostów w jelicie cienkim. Nie ma widocznych ognisk endometriozy, wiec nie wiadomo skąd te zrosty.
Proszę doradźcie co w takiej sytuacji się stosuje, jakie metody leczenia biorąc pod uwagę niedrożność mojego jajowodu i nieciekawe wyniki męża. Do wizyty u mojego lekarza jeszcze trochę czasu, może ktoś jest/był w podobnej sytuacji??

Subskrybuje zawartość