dziecko

Gdy spada gwiazdka z nieba

Dawno nie pisalam, brak czasu, weny, i chyba jakaś wewnętrzna potrzeba wyciszenia się. Poukładania trudnych emocji, nie ma dnia abym nie myślała o Ostrydze. Czuję się winna, że nie stanęłam na wysokości zadania! Tak mi przykro z tego powodu!
Od tamtego czasu mamy kolejnego synka biologicznego oraz upragnioną córcię!
Tym razem adopcja córeczki przebiegała inaczej wszystko samo się układało, i nasza Gwiazda ma juz 15 miesięcy!
Jest dzieckiem niepełnosprawnym lecz tak bardzo moja, że nie potrafię sobie wyobrazić jak mogłoby Jej nie być!

Małpka i Jego osiągnięcia

Długo mnie tu nie było! Poprzedni rok był długi i trudny. Skupiłam sie na swoich złych przeżyciach, oddalając sie od chłopców. Dużo czasu zajęło nam powrócenie do stanu sprzed poznania Ostrygi. Dziś mogę napisać, że zakończyłam żałobę. Po córce, której pragnęłam za wszelka cenę. Nasza rodzina znowu cieszy się sobą i chłopaki rosną pięknie!

Udało się !

Kochane !
Boję się o tym głośno mówić bo jeszcze ktoś usłyszy i wszystko pęknie jak bańka mydlana...
Ale muszę się z Wami podzielić swoim szczęściem !
Jestem w ciąży ! In vitro się udało. Beta badana wczoraj. W poniedziałek idę jeszcze raz na badanie.
Wczoraj przed wynikiem strasznie się denerwowaliśmy, ale nie posiadałam się z radości. Mąż się popłakał.
Biorę jeszcze sporą dawkę hormonów, ale zniosę wszystko. Nie wierzę we własne szczęście!
Mam nadzieje,że wszystko pójdzie dobrze i za parę miesięcy będę trzymać największy dla mnie cud na rękach !
Życzę Wam tego samego !

syzyfowa praca...

Jesteśmy w zawieszeniu, nasza sprawa utknęła pomiędzy dwoma sądami, jeden się nie zajmie lecz trzeba odczekać trzy tygodnie, aby przesłać dokumenty do drugiego sądu. Trzy tygodnie, gdzie Ostryga mogłaby być z nami. Pogodziłam się z tym, jeździmy do córeczki tak często jak możemy. Przynosi to efekt, Ostryga zaczyna się cieszyć z naszych odwiedzin, wie, że przyjedziemy, czeka na nas. Przeżywa rozstania. Coraz trudniej tak jeździć, coraz trudniej wracać bez Niej. Dziś dowiedziałam się, że Ostryga została zapisana na turnus rehabilitacyjny. Prawie 200km od nas, ręce mi opadły.

Czasem aż się boje..

Czasem się boje jak wiele szczęścia mnie spotkało i że kiedyś mnie opuści. Urodziłam synka dzięki 4 podejsciu do in vitro. Przebyta depresja, problemy z pokarmem i problemy zdrowotne, kolki u maluszka i płacz nie wiadomo dlaczego. A teraz? Cudowny, najpiękniejszy, wiecznie roześmiany chłopczyk. Wszystkie problemy odeszły w dal. Nie potrafie wyobrazić sobie życia bez niego. Bez żadnego zastanowienia oddałbym za niego życie. Nie potrafie znieść myśli że cokolwiek mogłoby się coś mu stać. Na szczepieniach płacze razem z nim.

jak zadra na sercu

Nie jest lekko, u nas wszystko rodzi się w bólach. Dwa tygodnie temu złożyliśmy wniosek do sądu, miało być szybko, jak zapewniała nas pani z sekretariatu, no i było.. dwa dni później zapadł wyrok... bardzo dla nas nieprzychylny!

znów malujemy ściany...

Ostatni mój wpis był dawno temu, liczyłam, że po tamtej akcji będzie lepiej, jednak nie było. Kolejna wizyta i szok, Mała na nasz widok nie chciała wstać z łóżka, udawała, że śpi. Staraliśmy się jak mogliśmy ale nic nie pomagało!

droga do szczęścia

W końcu podjęliśmy decyzję o adopcji i byliśmy na pierwszym spotkaniu..... trochę przeraża mnie cała procedura...... i tak długi okres przebrnięcia przez wszystkie wymogi..... a ja bym chciała już, jak najszybciej, w nowym roku...... na razie zebraliśmy część dokumentów i czekamy na następną wizytę...... najwięcej problemów sprawił mi mój życiorys...... a i w podaniu nie wpisałam jakiej płci dziecko byśmy chcieli........ chciałabym adoptować dziewczynkę.... nie wiem jednak czy "wybieranie płci" będzie pozytywnie, czy negatywnie odebrane.....

NASZ CZAS

Nie przestaje być pięknie.

Wokół wszyscy udzielają dobrych rad, że za dużo nosimy, tulimy, że za bardzo rozpieszczamy.. nie wiedzą.

A my łapiemy każdą chwilę, każdy uśmiech. Nasze życie jest tu i teraz. Na to czekaliśmy, o to walczyliśmy i nie oddamy z naszego szczęścia ani minuty, ani sekundy!

Nasza Kruszynka pięknie się rozwija, jest wesoła, energiczna, może trochę mniejsza niż rówieśnicy, ale nasza, najukochańsza.

Czas mija, a mój M. wciąż śpiewa naszej córeczce na dobranoc "kocham cię najbardziej na świecie", a ja nieustająco wzruszam się, gdy to słyszę.

To jest moja mama!

Ostatnia wizyta u Małej była pełna emocji. Tych trudnych, złych jak i bardziej pozytywnych.

Subskrybuje zawartość