Szkolenie moderatorów i administratorów portalu nasz-bocian.pl

zjazd moderatorów 2015W miniony weekend w dniach 1-2 sierpnia w Osiecku pod Warszawą odbyło się drugie spotkanie zespołu moderacyjnego i administracyjnego Stowarzyszenia NASZ BOCIAN. Tegoroczne spotkanie nie było tak liczne jak analogiczne w zeszłym roku bo uczestniczyło w nim osiem osób, w tym moderatorki i administratorki, ale za to wszystkie osoby biorące w nim udział były członkami stowarzyszenia. Na skutek tego nie tylko były omawiane kwestie związane z działaniem portalu nasz-bocian.pl ale także wiele z planów dotyczących przyszłości Stowarzyszenia. W tym roku postanowiliśmy nie korzystać z zewnętrznej firmy szkoleniowej i spotkanie poprowadziliśmy sami.

Na samym początku omówiona została ankieta ewaluacyjna moderatorów i wyciągnięte z niej wnioski dotyczące moderowania. Rozmowy na ten temat przeciągnęły się niemalże do wieczora.

Drugim tematem, o którym dyskutować zaczęliśmy już w trakcie wieczornego grilla, był właśnie świeżo zakończony monitoring pacjencki ośrodków leczenia niepłodności. Ponieważ raport z tego monitoringu jest obecnie przygotowywany, mogliśmy wysłuchać pierwszych konkluzji i impresji, jakie się nasuwają. Nie chcemy na razie zdradzać jakie one są, ale już wiemy, że pojawiają się wizje nowych projektów, jakie mogą być realizowane jako kontynuacja monitoringu. Ich realizacja będzie ściśle związana ze współpracą z innymi organizacjami, rozpoczęliśmy już rozmowy na ten temat. W najbliższych miesiącach zobaczymy, co z nich wyjdzie.

Rozmawialiśmy także o pogarszającej się sytuacji finansowej Stowarzyszenia: mimo skuteczności naszych działań, docenianej przez pacjentów i społeczeństwo co roku odnotowujemy coraz niższe wpłaty w ramach 1%. Dlatego przed nami jesienna decyzja zawieszenia biura Stowarzyszenia i ograniczenia działalności do prowadzenia portalu nasz-bocian.pl z uwagi na brak funduszy. To smutna informacja, ale nie widzimy innego wyjścia w bieżącej sytuacji: niestety nie pozyskaliśmy żadnych nowych grantów projektowych, nasz wniosek w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich został odrzucony, nie wygraliśmy również konkursu organizowanego przez Fundację Batorego. Brakuje konkursów projektowych dla organizacji zdrowotnych takich jak Nasz Bocian, więc mamy bardzo ograniczone możliwości starania się o środki.

Na samym końcu porozmawialiśmy o planowanych zmianach personalnych w Zarządzie NB i o nowej organizacji prac, jaką to pociągnie za sobą. Jesienią zarząd opuszcza Ania Krawczak odchodząc na od dawna planowany urlop, za to do zarządu dołączy jedna z naszych wieloletnich członkiń i administratorek portalu. Nowym ciałem, które pojawi się w Naszym Bocianie będą Rady Programowe obsługiwane przez różnych członków Stowarzyszenia.

Spotkanie było bardzo wartościowe i wszyscy wróciliśmy po nim z ponownie pozytywnie naładowanymi akumulatorami. Miejmy nadzieję, że tej energii starczy na cały przyszły rok.

4.42857
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (7 głosów )