Po kontrowersyjnych wypowiedziach pani Kai Godek z Fundacji PRO – Prawo do życia w programie "Bez retuszu" nadanym w TVP info 22 marca 2015 napłynęło na skrzynkę mailową Stowarzyszenia "Nasz Bocian" wiele listów od zbulwersowanych i dotkniętych wypowiedziami pani Godek rodziców. W tym miejscu zebraliśmy je i opublikowaliśmy. Zrobiliśmy to by pokazać że nie zgadzamy się z językiem jakiego używają przeciwnicy leczenia niepłodności w mediach i że nie jesteśmy w tym sprzeciwie odosobnieni.

Listy od dwóch ojców

Temat: 
Nasze historie
tata na wycieczce
Publikujemy kolejne listy które napłynęły od oburzonych rodziców po medialnych wypowiedziach przedstawicieli przeciwników leczenia niepłodności. Poniższe listy to męski głos w sprawie.Szanowna Pani!

Po Pani wypowiedziach telewizyjnych, pełnych profesjonalnej retoryki, dowodów dogłębnej znajomości tematu in-vitro, a także typowej dla chrześcijanina tolerancji i miłości do bliźniego swego jak do siebie samego, postanowiłem napisać ten list.

Ja rozumiem Pani parcie na szkło. Rozumiem chęć zaistnienia w mediach, choćby na 5 minut, bez względu na to jaką komedię się rozgrywa.
Ale nie ma Pani moralnego prawa wypowiadać się w temacie, który jest Pani tak odległy, jak uderzenie asteroidy w jeden z księżyców Jowisza.

Nie ma Pani bladego pojęcia o emocjach targających ludźmi, dla których straszna diagnoza bezpłodności zawaliła świat i sprawiła, że zegar ich życia się zatrzymał.
Nie ma Pani bladego pojęcia, bo w przeciwnym razie nie wygadywała by Pani takich bzdur.

To, że zobaczyła Pani krewetki na dziale rybnym w Tesco, nie oznacza, że może się Pani wypowiadać na równi z profesorami ichtiologii, w temacie zakazu połowów dorsza w akwenach północnych.

To, że Pani ze swoją bezczelnością zagada niejednego adwersarza (łącznie z redaktorem prowadzącym ) nie uchroni Pani przed dostrzeżeniem, że zgłębianie tematu in-vitro
zakończyła Pani najprawdopodobniej na etapie wikipedii.

Ja jestem ojcem dwumiesięcznego Jasia. Pięknego chłopca, urodzonego dzięki metodzie in-vitro.
Mógłbym wypisywać całe tomy ksiąg na temat bólu, strachu, nadziei, zwątpień i niepewności jakie towarzyszyły nam na każdym etapie starania się o dziecko.
Ale to nie ma znaczenia.
Znaczenie dla mnie ma uśmiechnięta buzia, pokazująca bezzębne jeszcze dziąsełka i śliczna malutka dłoń kurczowo trzymająca mnie za palec.
To jest szczęście którego nikt mi nie odbierze.

A moje wspaniałe dziecko ma prawo godnie żyć i dorastać. Bez idiotycznego podziału według sposobu jego spłodzenia.

I nie życzę sobie, aby kiedykolwiek, jakikolwiek podobny Pani, stuprocentowy katolik, z typowym chrześcijańskim miłosierdziem poinformował moje dziecko, że jego tatuś kogokolwiek zabił, zamordował lub spuścił do zlewu.

Morderstwo w Polsce jest przestępstwem.
Jeżeli posiada Pani wiedzę na temat zamordowania przeze mnie kogokolwiek, zabicia jakiegokolwiek dziecka, czy spuszczenia go do zlewu, ma Pani prawny obowiązek zgłosić ten fakt do prokuratury.
Jeżeli Pani tego nie zrobi, popełnia pani przestępstwo zatajenia wiedzy o popełnionym przeze mnie przestępstwie, co jest ścigane z urzędu.

Proszę więc ważyć słowa i nie bronić heroicznie wyssanych z palca bezsensownych tez.
Taka zakrawająca na obłęd postawa nie wnosi nic do sprawy, a jedynie obraża mnie, mojego synka i całą naszą rodzinę.

Może rzeczywiście niech już lepiej pikietuje Pani Parlament Europejski w temacie tego dorsza.
Przynajmniej rozgłos międzynarodowy Pani zyska.

Jarosław PytowskiW lutym 2013 roku, pełen goryczy i przerażenia napisałem list do Gazety Wyborczej w sprawie wywiadu jakiego udzielił dla jednego z tygodników ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier, członek zespołu ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski.
Minęły 2 lata.
Dwa lata, w ciągu których mój kochany syn stał się dumnym przedszkolakiem. Dwa lata obserwacji jego rozwoju fizycznego i intelektualnego. Dwa lata, które każdego kochającego ojca wprowadzają w stan ekstazy, zachwytu i dumy związanej z rozwojem swojego następcy i potomka.
Dwa lata w których pokładałem naiwną nadzieję, że coś się zmieni w języku debaty na temat in vitro i zapłodnienia pozaustrojowego.
Po raz kolejny czara goryczy przelała się wraz programem „Bez retuszu” emitowanym 22.03.2015 r. w TVP Info. Program miał być debatą poświęconą rządowemu projektowi ustawy na temat in vitro.
Jednym z 5 zaproszonych gości była Pani Kaja Godek z Fundacji Pro Prawo do życia.
Nie jestem na tyle naiwny, żeby nie sądzić, że jak każda telewizja tak i publiczna zaprasza często niektórych gości na zasadzie „kibicowskiej ustawki”, co daje gwarancję „dziania się” i podnoszenia słupków oglądalności. Mimo wszystko wierzyłem, że tak zwana misja i opłacony abonament dają uzasadnienie dla pewneg merytorycznego poziomu programu.
Co otrzymałem? Potok kalumnii, oszczerstw i podłości Pani Godek bez jakiejkolwiek rozmowy na temat ustawy. Usłyszałem: „ niektórzy ludzie są wylewani do zlewu”, „biznes in vitro i zwolennicy tej ustawy gardzą dziećmi z in vitro, handlują nimi, poczynają je w sposób, który uwłacza człowiekowi”, „przy tym jest jeszcze kwestia tego dziecka, które się rodzi, kwestia przedmiotowości tego dziecka. Dziecko w trakcie całej procedury jest traktowane przedmiotowo”, „wiele dzieci przy tej procedurze ginie”, „in vitro to morderstwo” i inne.
Minęły 2 lata.
W ciągu tych dwóch lat ruszył ministerialny program refundacji zabiegów in vitro, który został przejęty euforycznie przez tysiące ludzi, którzy z powodów finansowych często skazani byli na bezdzietność. W tym czasie samorządy wielu miast wprowadziły programy finansowego wsparcia takich zabiegów dla swoich mieszkańców. W końcu mamy jakiś rządowy projekt ustawy gwarantujących bezpieczeństwo prawne pacjentów i procedury. To również niezmienne poparcie społeczne ( według różnych sondaży od 70 do 80%)
Minęły 2 lata.
Język przedstawicieli Kościoła i prawicowych środowisk stał się on jeszcze bardziej brutalny.
W 2007 r. stałem się niepłodnym facetem. Szybko okazało się, że ojcem mogłem zostać tylko w drodze zapłodnienia pozaustrojowego. To dla mnie ważny rok, gdyż los i przeznaczenie zadecydowały poniekąd za mnie. Ludzie nieprzychylni moim wyborom i decyzjom życiowym zadecydowali za mnie po raz kolejny. Ja i moja rodzina staliśmy się podmiotem niekończących się ocen, rad, aksjologiczny rozważań i ataków. W 2007 r. zostałem najpierw sam, a później z całą rodziną wrzucony do medialnego szamba do którego kolejni głosiciel prawd jedynie słusznych wrzucają swoje granaty nienawiści i podłości.
Minęły 2 lata.
Nie zmieniło się nic, a w zasadzie zmieniło się wiele.
Kolejne granaty zostały wrzucone. Gawiedź stoi na krawędzi i przygląda się zdziwiona, że jeszcze nie utonęliśmy.
Nie utonęliśmy!
Pływamy w tym, co fundują nam ludzi tak deklarujący miłość bliźniego.
Nie utonę ja, ani moja rodzina.
Jednak obawiam się, że dzięki waszemu fanatyzmowi będziemy w tym szambie pływać wiecznie.

Ojciec dziecka z in vitro


3.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (4 votes)

Odpowiedzi

Portret użytkownika moniusiala

a moze tak pozew przeciwko K. Godek?

Może najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku byłoby skierowanie pozwu zbiorowego przeciwko Pani K. Godek. Nazywanie kogoś mordercą i naruszanie jego dobór osobistych jest karalne, o ile mi dobrze wiadomo? Można się domagać odszkodowana pieniężnego i sprostowania, a odszkodowanie przeznaczyć choćby na działalność " Naszego Bociana". Może to położyłoby kres jej agresji wobec tych którzy skorzystali z in vitro, a w razie wygranej sprawy, inni może z 10 razy by się zastanowili zanim zaczną kogoś oczerniać i gadać bzdury w telewizji.

azoo, fsh 70
2 biopsje, 2 m-tese,
3 procedury,
1 strata = immuno
Synek 05.2016
Córcia 12.2017
05.2019 crio :-(
06.2019 crio :-(
Koniec leczenia

Portret użytkownika Miniula

Uważam że pozew zbiorowy

Uważam że pozew zbiorowy to.bardzo dobry pomysł.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
[b]Nela8