Po kontrowersyjnych wypowiedziach pani Kai Godek z Fundacji PRO – Prawo do życia w programie "Bez retuszu" nadanym w TVP info 22 marca 2015 napłynęło na skrzynkę mailową Stowarzyszenia "Nasz Bocian" wiele listów od zbulwersowanych i dotkniętych wypowiedziami pani Godek rodziców. W tym miejscu zebraliśmy je i opublikowaliśmy. Zrobiliśmy to by pokazać że nie zgadzamy się z językiem jakiego używają przeciwnicy leczenia niepłodności w mediach i że nie jesteśmy w tym sprzeciwie odosobnieni.

List Babci Krysi

Temat: 
Nasze historie

babcia pisze listPo kontrowersyjnych wypowiedziach pani Kai Godek z Fundacji PRO – Prawo do życia w programie "Bez retuszu" nadanym w TVP info 22 marca 2015 napływają na skrzynkę mailową Stowarzyszenia "Nasz Bocian" listy od zbulwersowanych i dotkniętych wypowiedziami pani Godek rodziców. Będziemy je kolejno publikować. Jeśli też chcesz napisać i podzielić się swoją opinią wyślij swój list na adres:
stowarzyszenie@nasz-bocian.pl
Opublikujemy go na naszych stronach.

Poniżej list od Babci Krysi:

Pani Godek, dlaczego pani to robi? Dlaczego zabiera pani głos na temat, którego nie pojmuje.
Nie wystarczy czytać książki medyczne, aby je zrozumieć, trzeba mieć przygotowanie, a tym najwyraźniej pani nie grzeszy.
Obraża pani rodziców dzieci z in vitro, obraża pani dzieci, obraża mnie ich babcię...Czy poczęcie po libacji czy z gwałtu, jest dla pani godniejsze?
Jestem babcią pięciorga wnuków, trójka z nich jest poczęta dzięki zapłodnieniu pozaustrojowemu. Cala piątka to piękne, mądre i zdrowe dzieci. Nie ma między nimi różnic. Są naszą radością, naszym szczęściem, moim słońcem, w najbardziej niepogodne dni, balsamem na wszelkie babcine bóle I NIE ZGADZAM SIĘ! Aby pani publicznie wypowiadała bzdury, nie mające naukowego poparcia. NIE ZGADZAM SIĘ NA OSZCZERSTWA SKIEROWANE W KIERUNKU MOICH DZIECI JAK I WNUKÓW!
Jestem babcią, ale też i lekarzem i wiem, że fenomen in vitro jest takim samym procesem zapłodnienia komórki jajowej jak i ten naturalny, odbywa się tylko w innym środowisku.
A żeby nie było nadużyć potrzebna jest ustawa regulująca i pomagająca osobom, których dotknęła choroba. Nie ma pani pojęcia jak wielka musi być miłość tych ludzi, jaka determinacja, skoro decydują się na kroczenie w kierunku rodzicielstwa tak trudną drogą, jaką jest leczenie in vitro.

Wstyd, że my Polacy, naród mądry z barwną i inspirującą inne narody historią, jesteśmy jednymi z ostatnich, którzy nie mają ustawy- a nie mamy jej właśnie dzięki takim ludziom jak pani – WSTYD...
babcia Krysia

4.73684
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (19 głosów )

Odpowiedzi

Portret użytkownika kropek1

P. Kaju,

Wysłuchałam całej dyskusji i zastanawiam się z których stron internetowych Pani uzyskuje informacje, bo jak Pani twierdzi stamtąd czerpie też Pani wiedzę. Należy pamiętać, że osoba rozumna powinna umieć też filtrować informacje, które czyta i napływają do jej mózgu. Wątpię, że Pani to potrafi. Może lepiej byłoby gdyby sięgnęła Pani również do fachowej literatury, albo wysłuchała osób, które posiadają na temat in vitro szerszą i empiryczną wiedzę, np. P. Anna Krawczak. Takim ludziom powinno się dać więcej czasu do wypowiedzi w znanym im temacie.
A list babci Krysi naprawdę mnie ujął. I P. Godek powinna przeczytać wszystkie. Nie tylko listy, ale i wpisy osób z Naszego Bociana, które tak długo oczekują przyjścia na świat swojego dziecka. Tak jak ja. Naprotechnologia może jest dobra, ale nie dla wszystkich skuteczna. Co Pani powie na to, jak występuje czynnik męski? Ponadto kobieta wiele razy w ciągu życia może być w ciąży i poronić, a o tym nie wiedzieć. Sądzi Pani, że przy spowiedzi powinnam na przyszłość się wyspowiadać z tego, że organizm ludzki nie jest doskonały i może znów dojdzie do naturalnej aborcji, czy mam za to iść do więzienia? Łatwo zauważyć, że Pani myślenie się właśnie sprowadza do wpajania ludziom takich bzdur i robienia wody z mózgu.

kropek
t.p 18.01.2016r.
23.01.16r. synek jest na świecie