logo Powiedzieć i rozmawiać Kampania jest finansowana z 1% podatku przekazywanego nam przez sympatyków i dzięki bezinteresowności naszych Partnerów oraz Ekspertów.
TY także możesz ją wesprzeć!

Nie cofnęłabym czasu

PiR nasze historieJestem dawczynią komórek i mamą 2,5 letniej dziewczynki urodzonej dzięki zabiegowi IUI (inseminacji).
Decyzja o dawstwie była prosta. Oddaję oocyty przy okazji mojego zabiegu In Vitro i zostawiam swoje dane, gdyby dziecko powstałe dzięki temu zabiegowi potrzebowało informacji medycznej lub czegokolwiek związanego z zagrożeniem jego zdrowia lub życia. Tak się stało. Moje In Vitro się nie powiodło, ale otrzymałam informacje z kliniki, że biorcom się udało. Dziwne uczucie: wzruszenie, radość i łzy pomieszane ze smutkiem...do dziś nie umiem powiedzieć co w zasadzie czułam. Jedno jest pewne: NIE COFNĘŁABYM CZASU.

Chwilę po tym rozpoczęła się kampania “powiedzieć rozmawiać”. Uświadomiłam sobie, że powinnam powiedzieć córce, o tym dawstwie, bo to w końcu jej rodzeństwo genetyczne i ona ma prawo do tej wiedzy. W tej chwili dojrzewamy z mężem do decyzji o zgodzie na ujawnienie naszych danych. Jest mała szansa aby ktoś z tego skorzystał, ale wszystko wskazuje na to, że córka będzie jedynaczką i nie chcę zamykać jej szansy na kontakt z ewentualnym rodzeństwem przyrodnim. Wiem, że to naprawdę mało realny scenariusz, ale nie możemy córce zamykać tej drogi.
Pozdrawiam serdecznie

XXX

ps. chciałabym z dumą nosić bransoletkę kampanii


To jest historia napisana i nadesłana w ramach kampanii "Powiedzieć i Rozmawiać". Na autorów historii związanych z adopcją prenatalną czekają bransoletki ufundowane przez By Ilo. Więcej informacji TU.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 votes)

Odpowiedzi

Portret użytkownika claudia.iwona

dziękuję

dziękuję za inteligencję, serce i rozsądek.

Portret użytkownika Eire

brawo!!!

cóż tu pisać, brawo i jeszcze raz brawo za rozsądek i mądrość, oby więcej takich dawczyń w naszym kraju bo niestety ciężko znaleźć takie jak TY. Gratuluję!!!

Portret użytkownika kavainca

no i ujawniliśmy się...

Zadzowoniłam do kliniki i poinformowałam o naszej decyzji.
Nie wiem, jak to się skończy, ale mam glębokie przekonanie, że DOBRZE, cokolwiek to znaczy :)))
kava

IUI 5.6.2009
od 15.2.2010 Matylda jest z nami :)

IUI 8.2010 :( IUI 2.2012 :( INV + eggs donation 4.2012 :((( ICSI 4.2013 :((
PICSI 04.12.2013- program MZ :):) od 28.08.2014 Jakubek jest z nami :)
pa zarodki!