Wyświetl temat - technika robienia zastrzykow

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 paź 2003 08:12 
Awatar użytkownika

Dziewczyny,
Zastrzyki robie sobie solo, niby sie nauczylam, ale jakos z ta technika u mnie kiepsko :oops: :roll: :evil: . Czy wam tez jak juz wlkujecie igle w faldzik i naciskacie tloczek, zdarza sie, ze kropla wylatuje miedzy zlaczeniem igly ze strzykawka, czy tylko ja taka zdolna jestem :roll: A jak z wkluwaniem sie w naczynka, ja juz zaliczylam jedno :(, a to dopiero 3 zastrzyk :(.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 09:34 
Awatar użytkownika

witaj jestem lek.wet. w zwiazku z tym tez sama robie sobie zastrzyki- na naczynaka nie ma mocnych czasami po prostu sie zdarza-jak byś chciała to bys nie trafiła a co do przecieków to spróbuj mocniej nałozyć igłę na strzykawkę i wolniej naciskać tłoczek albo moze wykorzystaj igłe o wiekszej srednicy( jeśli uzywasz 0,7 to spróbuj 0,8) wkłucie boli tak samo ale łatwiej idzie. Mozna jeszcze złapac tak strzykawkę,że dłonią naciskasz tłoczek a palcami trzymasz za plastikową część igły POWODZENIA

Mikołajek 15.12.2011 [*]

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 10:26 
Awatar użytkownika

Agatko, nie wiem jak Ty to robisz ale mi nic nie wycieka pomiedzy igłą a strzykawka. Moze za słabo masz nałożoną igłę?
Moze niech Ci maz pomaga, wtedy idzie o niebo lepiej. Ja sama nie jestem w stanie zrobic sobie zastrzyku. Ja sie wkłuwam a mąz robi zastrzyk. i tak jest najlepiej, bo jak mąz się wkłuwał to ....miałam zamiast jednego ukłucia kilka:)))
Jestem po 3 gonalu i na razie nic nie czuje, jedynie te zastrzyki sa o wiele gorsze dla mnie niz diph.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 13:31 
Awatar użytkownika

Dzieki dziewczyny:). Chyba bede cwiczyc dzisiaj na zuzytych iglach i strzykawkach i poduszce i wodzie az dojde do perfekcji :).

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 14:03 
Awatar użytkownika

Agatko, na robieniu zastrzyków się nie znam, bo mi robiła pielęgniarka albo mąż ale życzę Ci powodzenia. Będę mocno trzymać kciuki.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 15:12 
Awatar użytkownika

Agatko,
Trzymam za Ciebie kciuki z całych sił!
Całusy
Dorota

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 16:02 
Awatar użytkownika

Agatko, ja tak trochę z innej beczki. Wiem, że u Ciebie i Twojego męża sytuacja wygląda prawie tak samo jak u mnie i mojej połówki.
Mąż mój ma azoospermie, po biopsji okazało się że kanalik nasienne w 70% są oki, a w 30 nie. Chciałaby się dowiedzieć czy Ty zaczęłaś stymulację przed badaniami cytogenetycznymi, bo nam lekarz powiedział, że jeśli chcemy możemy rozpoczynać stymulację już w tym miesiącu, ale lepiej byłoby poczekać na wyniki kariotypu. Napisz mi jak to było u Was.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 16:27 
Awatar użytkownika

Dzieki dziewczyny:). Jak juz bedzie sie cos dzialo powaznego to zaloze sobie osobny watek, a co :lol: :lol: :lol: i bede sie wywnetrzac :lol:

Bab, rzeczywiscie u nas podobnie, z tym ze w koncu pojawily sie plemniki, wiec nie bedziemy pobierac z jadra. Niestety sa tak slabe i malo. Badania cytogenetyczne mielismy zrobione juz wczesniej, u nas to wszystko strasznie dlugo trwalo z roznych przyczyn. Co do czekania na wyniki genetycznych, musisz sobie odpowiedziec na pytanie, czy podejdziesz do stymulacji jak cos bedzie nie tak tfu,tfu. Powodzenia :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 17:44 
Awatar użytkownika

Agatko!
Przyłączam się do rad dziewczyn. Ja też robiłam sobie sama zastrzyki i raczej nic nie wyciekało. Może za słabo nakładasz igłę na strzykawkę, a może za mocno ściskasz fałdzik skóry i zastrzyk nie ma się gdzie pomieścić.
Trzymam bardzo mocno kciuki :bigok: :bigok: :bigok:
i czekam na Twój wątek. :D

Pozdrawiam serdecznie!

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2003 18:45 
Awatar użytkownika

Agatka, to na pewno jest za slabo nalozona igla, tlumaczyla mi to kiedys pielegniarka. Jesli masz te strzykawki z iglami ktore daja w novum to one sa dosc ciezkie do zalozenia, trzeba najpierw tak jakby wkrecic i potem jeszcze docisnac i wtedy nic nie powinno wyleciec.
Co do naczynek - chyba nie ma rady na to, ale przeciez to nie boli bardziej?
Trzymam kciuki za Ciebie!

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 paź 2003 12:42 
Awatar użytkownika

No to ja się dopiszę a propos robienia zastrzyków podskórnie tj. w fałdki tłuszczu . Mi lekarz polecił złapać fałdkę między palce na brzuchu, i niby wchodziło ale bolało, zmieniłam więc miejsce i robiłam zastrzyki ( to była heparyna) w górnej partii ud - z boku, tam akurat miałam tłuszczu najwięcej, i znalazłam kilka takich miejsc gdzie mnie w ogóle nie bolało!!! Prawie nic nie czułam, mimo że potem i tam robiły się siniaki... Lekarz powiedział że mogę zastrzyki robić gdziekolwiek, więc tym co nie mają tłuszczyku na brzuchu albo są wrażliwi polecam uda :))

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2004 06:40 
Awatar użytkownika

:roll: Zawsze wypuszczaj kropelkę leku po zmontowaniu igły i strzykawki.Tak sprawdzisz czy igła nie jest zatkana.
Jak już się ukłujesz to odciągnij tłoczek jeśli pokaże się krew na plastikowej części igły to zmień miejsce ukłuj , jak wbijasz igłę to pamiętaj im szybciej to zrobisz tym mniej boli tak jakbyś balonik chciała przebić pyk i już.
Powodzenia!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 kwie 2004 12:20 
Awatar użytkownika

A czy zastrzyki z Pregnylu ktoś sobie sam robił?????
Z menogonem pewnie sobie poradzę w brzuch.... ale pregnyl w pupę????

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 kwie 2004 12:32 
Awatar użytkownika

Wafel, a nie może Ci mąż zrobić tego w pupę? mi robił mąż i było ok :)
A menogon się też bierze w pupę nie w brzuch!! w brzuch to gonal.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 kwie 2004 12:41 
Awatar użytkownika

A w nogę można?????
Mąż nie zrobi mi zastrzyku, prędzej by umarł 8O .... Wolałabym robic sobie sama a nie biegać na pogotowie....

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]