Wyświetl temat - Adopcja w Poznaniu

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 wrz 2003 15:50 
Awatar użytkownika

Chcielibyśmy razem z mężem zaadoptować małą kruszynkę, ale nie wiemy jak się do tego zabrać. Jakie są w Poznaniu ośrodki adopcyje? Jakie warunki należy spełnić? Możecie powiedzieć coś na ten temat? Jak długo się czeka i co się dalej dzieje jak już pójdziemy do ośrodka. :cry:

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 wrz 2003 18:15 

Ups, znowu Poznań :!:
Nie chcę Was straszyć, ale może poczytajcie posty Axeli i wyciagnijcie dobre wnioski :!: :!:
Trzymam kciuki :!: :!: :!: :!: :!: za dobry wybór Ośrodka :!:

Tytuł: Adopcja
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 08:30 
Awatar użytkownika

Czy możecie polecić najlepszy ośrodek adopcyjny?

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 10:13 
Awatar użytkownika

NATA A MOŻE AXELA PRZETARŁA DLA NAS SZLAKI???

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 11:12 
Awatar użytkownika

Czytałam posty Axeli i nie wygląda to zachęcająco ,nie bardzo wierzę ,że w najbliższym czasie coś się zmieni.Dzwoniłam do dwóch ośrodków w Poznaniu i uzyskałam informację ,że na dzidzię czeka się tam około 2 lata.Ze względu na mój wiek nie jestem w stanie tyle czekać. Myślę o innych ośrodkach ,szukam tych w których najkrócej się czeka. Może bocianowicze pomogą poznaniakom i wskażą takie ośrodki.Z góry serdecznie dziękuję.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 11:22 
Awatar użytkownika

dziewczyny witajcie !

Słyszałam , że u nas , w ośrodkach szczecińskich oczekują również ludzie z Poznania . Jeżeli bardzo mocno jesteście zdecydowane na przyjęcie dzidziusia do swojej rodziny i nie chcecie aż tak długo czekać , to zapraszam do nas ! Na pewno podróże będą uciążliwe , ale myślę , że warto podjąć ten trud :D. Pozdrawiam bardzo serdecznie i gorąco .

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 11:24 

Dziewczyny teraz nie ma rejonizacji :!: Możecie adoptować w każdym miejscu Polski :!: Dzwońcie i pytajcie :!:

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 13:49 
Awatar użytkownika

No Szczecin od Poznania to niezły kawałek, ale wiem, że dziewczyny z Poznania jeżdzą do Koszalina. Mam nadzieję, że odezwą się w tym wątku. Ale w sumie to nie wiem gdzie najkródej się czeka. Czasami idzie szybko tak było jak ja czekałam, a potem po naszej adopcji przez pół roku nie było dziecka, ale teraz już ruszyła kolejka. Pamiętam, że jak składaliśmy dokumenty to też się pytaliśmy : ile się czeka, a panie, że trudo powiedzieć bo kiedyś mieli taki rok,że było tylko jedno dziecko. No ale przez ten rok co ja czekałam przewinęło się około 14 par.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 15:10 
Awatar użytkownika

Pół roku temu w warszawskim i naszym ośrodku usłyszeliśmy, że jest rejonizacja :? To jak to właściwie jest? Moze ktos wie?

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 15:22 

Może to jednak zalezy od Ośrodka :?: :?
Sorki -wiem, że u nas mogą być pary z całej Polski - tylko, ze muszą dojeżdżać na szkolenia i z tym sie wiąże niedogodność związana z odległością:!:

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 21:17 
Awatar użytkownika

no tak w Poznaniu czeka się dłuuuugo , czego zreszta jestem żywym przykładem. Osobiście polecam Ośrodek Pro Familia. My spodziewaliśmy się, że prędzej dostaniemy propozycję z Państwego, ale do Pro Famlili też się zapisaliśmy by chociaż chodzić na szkolenia, bo są po prostu extra, ale zdaje się, że na przyszły rok nie ma zapisów, bo za dużo ludzi już czeka.
Poszperaj za adresami w innych miastach. Nie ma rejonizacji i można też czekać w dwóch Ośrodkach.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 wrz 2003 13:03 

Mama Ignasia - jak to pięknie brzmi Axelko :!:

No tak, a ja słyszałam, że na Pro Familię też narzekają, ale to tylko plotki - takie dotarły do Częstochowy :!: :evil: :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 wrz 2003 17:06 
Awatar użytkownika

Kala, Natabocian, Kaczucho dziękuję za zainteresowanie i tak szybką odpowiedź. :)
Axelo cieszę się, że Ty również się odezwałaś (gratuluję zostania mamusią), nie wiem tylko dlaczego polecasz Pro Familię :?: .Byłam tam na rozmowie (też polecano mi ten ośrodek) i najnowsze wieści są takie, że na małe dzieci nie przyjmuje się wniosków od grudnia ubiegłego roku. Czekających jest ponoć 60 par, wnioski będzie można składać najwcześniej w styczniu 2004 roku, ale to jeszcze nic pewnego. Pytałam się czy można wziąć udział w szkoleniu, gdybym chciała złożyć wniosek w innym ośrodku.Ostatecznie, mogłabym, brać udział w szkoleniu dla chętnych do adopcji dzieci powyżej 5-ciu lat. Pani kierownik była rzeczowa, ale chłodna (między wierszami dająca do zrozumienia - strata czasu na Was). Mówiąc szczerze wyszłam stamtąd podłamana, zadzwoniłam do kilku ośrodków, niestety nie trafiłam w godziny urzędowania. Tylko w Katowicach odebrała pani, która udzieliła rad prosto z serca. Zaskoczyła mnie tym kompletnie po doświadczeniach z Pro Familią to jak niebo i ziemia, jak to możliwe :?:
Osoba ,która polecała mi ten ośrodek, adoptowała dwoje dzieci, dzisiaj dziewczynka ma ok.8 lat, a chłopiec 4. Była zachwycona ośrodkiem. Zastanawiam co się zmieniło? Czyżby zmiana dyrekcji?
Wczoraj noc nie przespana, czuję, że jeszcze mnie czeka wiele rozczarowań i znowu podejmowanie decyzji, gdzie i jak, i walka.
No cóż, tak już widać mamy, My niepłodne lub bezpłodne( jak tam kto chce), że do naszego macierzyństwa musimy dochodzić długą, cierniową drogą i na dodatek pod górkę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 wrz 2003 19:12 
Awatar użytkownika

Nie łam się ! Szukaj i drąż temat dalej ! Bo warto ! :) Nie wiem czy Pro Familia się zmieniła, ale pamiętam, że jak byłam na pierwszej rozmowie to wcale nie byłam taka zachwycona. Pani była rzeczowa i raczej chłodna, ale mysle, ze to wynika z faktu, że tam przewija się tyle ludzi, bo w całej naszej drodze mieliśmy jeszcze nie raz kontakt z ta panią i okazało się , że jest bardzo sympatyczna, a gdy dzwoniłam by dowiedzieć się czy coś "słychać w naszej sprawie" to udzielała wyczerpujących informacji i było można naprawdę fajnie pogadać. Tak jak pisałam SZKOLENIA to było to i ludzie których tam poznałam, to mi bardzo pomogło zrozumieć siebie.
Życzę Ci wiele wytrwałości ! Powiedz sobie, że warto, że ta droga kończy się sukcesem !

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 wrz 2003 20:08 

Berusek - nie załamuj się :!: :!: Szukaj, szukaj szukaj :!: :!: Musisz wreszcie trafić :!: :!: To nie toto-lotek :!: :!: :!:

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]