Wyświetl temat - Kolejność otrzymania PROPOZYCJI

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 sie 2003 01:26 
Awatar użytkownika

Nie wiecie przypadkiem jak rozpatrywana jest kolejnośc otrzymania propozycji adopcji od Osrodka Adopcyjnego. Wiem ze jesli dziecko potrzebuje rehabilitacji to trafia przykładowo na rehabilitantke i takie tam U nas np. osrodek nie patrzy na to czy ktoś woli dziewczynkę czy tez za chłopca(mimo iz w podaniu i rozmowach byla o tym mowa), wiec jak jest z ta kolejnościa. Wiadomo ze (mniej wiecej) trzeba odczekac te 9 miesiecy a potem co...? Jesli jest dziecko to propozycja pada na parę która sie najbardziej podobała na kwalifikacji czy tez na pare do której to dziecko jest podobne charakterem, a moze wygladem?

Madźka daj troche światła:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 01:32 
Awatar użytkownika

Aaaaaaa zapomniałam o najwazniejszym. Jak to sie ma do kolejnej adopcji. Bo jesli chodzi o mnie to ja juz mam dzieciaczka- czy panie w osrodku nie beda mnie pomijac i składac propozycje bezdzietnym parom:(

Kurcze, pytam bo juz nawiedzaja mnie takie własnie smetne mysli :(((

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 07:48 
Awatar użytkownika

Tadamo jak czekałam na pierwszego synka to faktycznie kolejka szła równo tzn. kto pierwszy w kolejce ten dostawał dziecko które miało uregulowaną sytuację prawną. Było tak zapewne dlatego, że wszyscy czekaliśmy na niemowlęta i nawet ci co czekali na dziewczynki jeśli akurat był chłopiec to prop[onoeano im chłopca. Wiadomo nie odmówili :P .
Niestety z drugim dzieckiem jest trudniej określić kiedy jest się blisko końca kolejki, bo przynajmniej w moim OA pierwszeństwo maja pary czekające na pierwsze dziecko a my jesteśmy przepychani. :? My jesteśmy nastawieni na minimum 2 lata czekania w porywach do 3. Bo niedość, że czekamy na drugie to jeszcze jesteśmy 4 parą z tych co po drugie :(
Pocdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że w twoim OA nie dyskryminują czekających na kolejne maleństwa. :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 12:55 
Awatar użytkownika

2-3 lata??? O Boze- Kalaaaaaa. Aleś mnie pocieszyła, no nie.

W moim osrodku zapewniali mnie ze nie bedę pomijana w kolecje z powodu DRUGIEJ adopcji, ale tak sobie myślałam i myslałam no i wymysliłam ze gdybym to JA pracowała w osrodku i mogła decydowac o tym która para dostanie dziecko czy ta która jeszcze nigdy nie miała czy ta która czeka po raz kolejny, to bez wahania dałabym tej która NIE MA dzieci. No i własnie stad te czarne mysli, moze nie na darmo pani z ośrodka powiedziała ze TERAZ to maja DUUUZO pracy, wiecej niz wczesniej. No ale to prawda, maja zdecydowanie wiecej pracy bo wczesniej kwalifikacje odbywały sie co drugi miesiac a obecnie w kazdym miesiacu.
No nic musze zadzwonic i sie przypomniec. Mam nadzieje ze jednak nie bedzę tak długo czekała Kalu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 14:27 
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o nasz osrodek to podstawowa „kolejka” opiera się na kolejnosci zgloszen przyszlych rodzicow adopcyjnych. Potem ta „kolejka” dzieli się na wiele innych w zależności od tego, jakie kto przedstawil oczekiwania. Jeśli ktos czeka na dziecko w wieku przedszkolnym ( z tego co wiem, takich osob jest najwięcej) to idzie już inna „kolejka”, kto czeka na dziewczynke-inna, kto na chłopca jeszcze inna. Jeśli zdaje się na przeznaczenie i nie przedstawil zadnych oczekiwan to tez idzie swoja ‘kolejka”. Niestety wszyscy czekają w jakies kolejce. Pozdrowienia dla wszystkich kolejkowiczow!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 14:57 
Awatar użytkownika

A u Nas w ośrodku nie ma żadnej kolejki 'po dzieci' (to strasznie brzmi) 8O
Panie, które pracują z małżeństwami same decydują, która para jest już gotowa, a która nie. Wydaje mi się to bardzo rozsądne. A poza tym na Szpitalnej jak się pojawia dziecko, które idealnie pasuje (charakterem, wyglądem lub innymi kategoriami) do danych rodziców, to wtedy nawet jest przyspieszana procedura i kwalifikacja Państwa "XY".
Są pary które czekają 5-6 m-cy a są tacy co nawet 2 lata.
Więc jak widać u Nas 'kolejki' nie ma. :P

Pozdrawiam Aga.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 20:59 
Awatar użytkownika

Wiesz Księciu jakieś to dla mnie nie zrozumiale, że ktoś czeka 6 miesięcy a ktoś 2 lata. Współczuję tym którzy czekają dwa lata i widzą jak wszyscy otrzymują dziecko a oni nie :( . Może charakterem można dopasować starsze dzieci ale przy maluchach to niemożliwe. Chyba jednak wolę ,,system kolejkowy", przynajmniej jak były tylko 4 pary przed nami to szykowaliśmy się na przyjęcie dzidziusia. I jeszcze jedno ale wydaje mi się, że jeżeli przechodzimy kwalifikację to jesteśmy wszyscy tak samo gotowi do przyjęcia dziecka.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 21:09 
Awatar użytkownika

Wiesz Kala, może to dlatego że w naszym ośrodku kwalifikacja jest na samym końcu i jest właściwie tylko pro-forma (czystą formalnością). I na kwalifikację kierowane są pary, które są już gotowe na przyjęcie dziecka (po spotkaniach, warsztatach, USG mieszkania itp...).
Ja systemu nie wymyśliłam, ale wierzę, że skoro działa on od kilkudziesięciu lat - to oznacza że się sprawdza.

Pozdrawiam Aga.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 21:17 
Awatar użytkownika

O rany to przez dwa lata można czekać na samą kwalifikację :!: Podziwiam cierpliwość tych ludzi 8O no i nerwy trzeba mieć stalowe bo pewnie każdy gdzieś tam w środku boi się, że nie otrzyma kwalifikacji.
Jednak co ośrodek to obyczaj.

PostZamieszczono: 31 sie 2003 21:35 
Awatar użytkownika

Tadama pisze:
Madźka daj troche światła:)

Przy składaniu propozycji każdy Ośrodek powinien kierować się przede wszytkim szerokopojętym dobrem dziecka. Natomiast jak tę zasadę Ośrodek realizuje zależy od doświadczenia pracowników, przyjętych czy przez lata wypracowanych i sprawdzonych zwyczajów.
:flowers: W naszym Ośrodku wszyscy oczekujący na malutkie dzieci oczekują mniej więcej tyle samo ( w tej chwili ok. 10-11 miesięcy), co związane jest z tak ułożoną procedurą, liczbą kandydatów i liczbą zgłaszanych dzieci. W tej sytuacji liczy się kolejność zgłoszeń (od momentu zalożenia dokumentacji) i to jest jakby pierwsze kryterium. Później bierzemy pod uwagę wiele różnych czynników (oczekiwania co płci dziecka, lęki związane z rodziną biologiczną, stanem zdrowia dziecka, w niektórych syt. podobieństwo fiz. , specjalne oczekiwania albo raczej owtartość wobec dziecka, np. innej narodowosci, koloru skóry, gotowość przyjęcia rodzeństwa) - wszytko to rozpatruje się indywidualnie w zalezności od potrzeb dziecka - Szukamy dziecku rodziny wśród zakwalifikowanych rodzin, a nie dziecka dla rodziny.

:flowers: Na starsze dzieci nie ma już żadnej kolejki, tu trzeba wszystko ropztrywać bardzo indywidualnie.

:flowers: Na drugie dziecko w n/Osrodku czeka sie krócej, ponieważ rodzina nie przechodzi całej procedury od początku, tylko 1-3 rozmowy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 21:41 
Członek Stowarzyszenia

Jestem z tego samego oao co księciu i uważam, że "kolejka" nie jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla dzieci, bo o nie przede wszystkim chodzi. To, że ktoś sie zgłasza do oao z chęcią adopcji wcale nie oznacza, że jest na nią gotowy i dlatego czasem procedura trwa dłużej a czasem krócej. Czasem ten okres oczekiwania wydłuża się także z powodu samych kandydatów na rodziców, dlatego mówiąc, że ktoś czekał rok czy dłużej na swoje dziecko nie zawsze w pełni oddaje stan faktycznego oczekiwania.
"U nas" z jednej strony oceniają gotowość i otwartość rodziców, ich wzajemne relacje i "charakter" rodziny, z drugiej znają dzieciaczki (nawet niemowlęta znacznie różnią się od siebie temperamentem, zachowaniem itp. i psycholog dziecięcy może wiele wywnioskować o charakterze dziecka, przynajmniej w danym momencie) i znają najczęściej matki/rodziców biologicznych, co pozwala "skojarzyć" nie tylko wygląd fizyczny dziecka i przyszłych rodziców, ale także wiele innych środowiskowo-charakterologicznych czynników. Dlatego nie ma automatycznego "łączenia w rodzinę" kolejno rodzących się dzieci i kolejno oczekujących rodziców.
Wśród par, które znam z naszego oao tylko jedna czeka dłużej niż rok (sami w pewnym momencie troszkę przystopowali), druga czekała rok, a pozostali czekali od 4 do 7-8 mcy. (Oczywiście nie znam wszystkich par starających się o adopcje w naszym oao i pewnie są te, które czekają dłużej.)

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 22:51 
Awatar użytkownika

"Kolejka" jest swoja droga, a indywidualny dobor i ocena psychologiczno-pedaggiczna dodatkowo daje obraz, czy dani rodzice i dziecko "pasuja" do siebie, ze tak to brzydko powiem. To nie tak, ze tylko ta brzydka "kolejka" jest brana pod uwage, wiele innych czynnikow rowniez jest uwzglednianych, a "kolejka" miedzy innymi rowniez. Pozdrawiam!

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 wrz 2003 02:15 
Awatar użytkownika

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi a szczególnie Madzi:))) bo jej zdanie mi sie najbardziej spodobało:)))

"Na drugie dziecko w n/Osrodku czeka sie krócej, ponieważ rodzina nie przechodzi całej procedury od początku, tylko 1-3 rozmowy."

Wiem , wiem wszędzie jest inaczej. Ja mam taka jedna dogodnosć (moge zapytac eksperta, przynaleze do tego osrodka) ale boje sie odpowiedzi, bo być moze NIE BEDZIE po mojej myśli :?

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]