Wyświetl temat - Opinia pracodawcy

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 sie 2003 12:08 

Tak sie zastanawiam.... z tego co sie orientuję ośrodki wymagają opinii z pracy. osoby które pracuja w małych firmach (kobiety raczej) mogą mieć kłopot. kobietę w ciązy chroni prawo i nie można jej zwolnić z pracy, a co z kobietą w ciąży adopcyjnej?
A może są jakieś przepisy tylko jeszcze ich nie odkryłam (jak wielu naszych ciekawych unormowań prawnych)
A są niestety zawody gdzie pracodawca niemoze sobie pozwolić na brak pracownika na danym stanowisku a niema zastępcy.
Co wy na to ?

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sie 2003 12:18 
Awatar użytkownika

Droga Morri, niestety musze Cię zmartwić, bo nie ma przepsiów prawnych, które chroniłyby matke w ciązy adopcyjnej. Dlatego w naszym Osrodku, jeśli istnieje ryzyko zwiolnienia z pracy, nie zmuszamy do przyniesienia opinii z pracy. Z resztą w ogóle nie nalegamy, bo to nie nasza potrzeba a Sądu.
Opinie zwykle są pozytywne, jak ktoś dostanie ją bez problemu i chce się pochwalić to czemu nie -niech przyniesie.
Są sytuacje kiedy nie może byc opinii z pracy i nie ma. I świat się nie zawala, np. osoby prowadzące własną działalnośc gosp. (same mają sobie wystawić czy poprosić swoich kilentów?) rolnicy (zwierzęta czy sołtysa ?). Opinia z pracy nie jest najważniejsza! :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sie 2003 12:20 
Awatar użytkownika

W naszym ośrodku wyraźnie podkreślano - opinia z pracy OK - ale pod warunkiem, że nie grozi to problemami w pracy. Myślę, że i w Twoim ośrodku tak na to popatrzą:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sie 2003 12:30 

Bardzo mnie to ucieszyło. Tak naprawde problem ten mocno mnie nie dotyczy ale swoją drogą to jest dysktyminacja kobiet które adoptują. Domyslam sie ze napewno trudne byloby unormowanie tej sprawy. pojawilyby sie pytania (jak dlugo trwa ciaza adopcyjna, co o niej poswiadcza itp.), ale wydaje mi sie ze nasz ustawodawca mimo to powinien pomyslec o tym. To juz czasami nie chodzi o zaswiadczenie a roznego rodzaju przecieki do pracowadcy.
Nie dosc ze czesto osoby decydujace sie na adopcje maja ciezka droge za soba to jeszcze i tu pod gorke (moze to taki drobiazg ale chyba tez wazny)
p.s. ja poprostu nielubię naszych ustawodawcow dlatego sie czepiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sie 2003 14:40 
Awatar użytkownika

Morri - to nie jest żadna ustawa tylko widzimisię określonych sądów lub ośrodków. U nas takiego wymogu nie ma - tylko zaświadczenie o zarobkach, bez wskazywania dla kogo to ma być.
Pa
Iwcia

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 paź 2003 16:13 
Awatar użytkownika

A co w przypadku kiedy pracodawca wystawiając zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach żąda informacji dla kogo to zaświadczenie, bo inaczej nie może wystawić?

PostZamieszczono: 16 paź 2003 13:17 
Awatar użytkownika

witajcie.
a co w wypadku, kiedy ewentualna adopcyjna mam nie pracuje, a tata jest przedstawicielem wolnego zawodu(dziennikarz) i ma jedynie umowy o dzieło? podpisywane co miesiąc od 4 lat bez przerwy, ale naprawdę rzadko kto chce uznac to za stałe zatrudnienie...
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 paź 2003 13:23 
Awatar użytkownika

Chaberek pisze:
A co w przypadku kiedy pracodawca wystawiając zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach żąda informacji dla kogo to zaświadczenie, bo inaczej nie może wystawić?

może napisac w rubryce do celu: na żądanie pracownika

PostZamieszczono: 16 paź 2003 13:24 
Awatar użytkownika

myszka_z pisze:
witajcie.
a co w wypadku, kiedy ewentualna adopcyjna mam nie pracuje, a tata jest przedstawicielem wolnego zawodu(dziennikarz) i ma jedynie umowy o dzieło? podpisywane co miesiąc od 4 lat bez przerwy, ale naprawdę rzadko kto chce uznac to za stałe zatrudnienie...
pozdrawiam

poradziłabym, żebu wspólnie napisali "OŚWIADCZENIE" o swoich miesięcznych dochodach.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 paź 2003 13:26 
Awatar użytkownika

Myszko, obecnie przepisy ulegly zmianie i nawet w przypadku umowy o prace pracodawca nie ma obowiazku podpisywac umowy na stale (tak jak to bylo dotychczas, ze po dwoch czasowych umowach musiala byc na stale), co oczywiscie wszystkim pracodawcom jest bardzo na reke. A jak jest im na reke to oczywiscie z tego korzystaja. Przepisy sie zmienily, wiec i podejscie urzednikow musi ulec zmianie, bo skoro nie ma obowiazku podpisywania umow na stale, to ktos moze cale zycie miec umowy czasowe, czy - tak jak w przypadku twojego meza- o dzielo- musi, wiec miejmy nadzieje, ze tak sie stanie, a jesli by sie tak nie stalo to trzeba bedzie zastrajkowac :twisted: :evil:

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 paź 2003 13:32 
Awatar użytkownika

Dziękuję bardzo!!!!! Bardzo to pocieszające, że brak umowy o pracę nie skreśla nas. Dopiero zaczynamy poważnie myśleć o adopcji Dzieciątka, i kwestia spełnienia podstawowych warunków bardzo mnie stresuje.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 paź 2003 13:33 
Awatar użytkownika

Madźka pisze:
Chaberek pisze:

może napisac w rubryce do celu: na żądanie pracownika

A jak się będą upierać, że muszą wiedzieć komu mogą udzielić odpowiedzi na pytanie (jak ktoś zadzwoni, jak to robią w bankach) czy taka a taka osoba faktycznie u nich pracuje? Wiem, że się czepiam, ale u mnie w pracy też się czepiają :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 paź 2003 14:55 
Awatar użytkownika

Chaberku,

Chyba bede musiala Cie zmartwic. Nam na ostatnim spotkaniu na SZpitalnej powiedziano, ze w osrodku obowiazuja teraz nowe zasady dotyczace opinii z pracy. Na opinii musi byc wyraznie dopisane, ze wydaje sie ja celem przedlozenia w Osrodku Adopcyjnym lub do celow adopcyjnych. W kazdym razie pracodawca wie komu i w jakim celu ja wystawia. Niestety...

Pozdrawiam,

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 paź 2003 16:52 
Awatar użytkownika

Madźka pisze:
Są sytuacje kiedy nie może byc opinii z pracy i nie ma. I świat się nie zawala, np. osoby prowadzące własną działalnośc gosp. (same mają sobie wystawić czy poprosić swoich kilentów?) rolnicy (zwierzęta czy sołtysa ?). Opinia z pracy nie jest najważniejsza! :)

U mnie była dokładnie taka sytuacja - oboje z mężem prowadzimy wspólnie firmę, nikt z nas nie jest zatrudniony na etacie. Chociaż Panie w Ośrodku nie wymagały zaświadczenia, z własnej inicjatywy dostarczyliśmy opinię (referencje) od jednego z klientów, z którym wspołpracujemy juz ponad 5 lat.

Myszko widze, że mieszkasz w Legionowie, czyli jestes moją sąsiadką - mieszkam w Chotomowie - jesli będziesz miała jakieś pytania co do adopcji (troszkę juz na ten temat wiem), wątpliwości - daj znać chętnie się spotkam. :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 paź 2003 18:05 
Awatar użytkownika

Chaberek! Wiesz, co ja powiedzialam księgowej kiedy poprosiłam o zaswiadczenie o zarobkach? Ze kupuje telewizor na raty. A maz powiedzial, ze chce wziac kredyt w banku. I to wszystko.
Opinii z pracy tez nie przynosilam, bo gdybym powiedziala, ze zamierzam adoptowac dziecko, pewnie by to sie zle dla mnie skonczylo. Klamstwo jest w tym wypadku jest wyzszą koniecznoscią.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]