Wyświetl temat - składanie dokumentów w kilku oao - oczekiwanie w kilku oao

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 cze 2002 08:42 
Awatar użytkownika

Dzień Dobry! Mam pytanie dotyczac składania wniosku do OAO: czy ma sens złożenie kilku wniosków w różnych ośrodkach adopcyjnych, czy należy wybrać jeden i cierpliwie czekać? Jeżeli tak to jakie powinny być kryteria wyboru ośrodka? Czy kierować się intuicją, czy odwiedzic wszystkie ośrodki umawiając się na pierwszą wizytę? Czy są ośrodki bardziej zatłoczone i mniej? Od czego zależy ile dzieci "dostaje" dany ośrodek?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 18 cze 2002 09:22 
Awatar użytkownika

I jeszcze.... czym różnią się ośrodki publiczne od niepublicznych? jakie są "wady i zalety" jednych i drugich?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 18 cze 2002 12:33 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Nie ma większego sensu składanie dokumentów w kilku ośrodkach, ponieważ ośrodki ze sobą współpracują i przekazują infor,macje ( mam ndzieję, że podpisujecie Państwo na to zgodę). Poza tym, gdyby np. do Rzeszowa zglosiła się rodzina np. z Łodzi, i tak wywiad w domu zrobi ośrodek łódzki (na nasze zlecenie). Najlepiej wybrac ośrodek blisko swoejgo miejsca zamieszkania, bo rodziny powinny sie z nami spotykać, a poza tym jeszcze sa szkolenia.
Co do wyboru oao - to zależy od rodziny, jaki system pracy i kontaktu lubi. Nie chcę tu wskazywac na różnice, bo bedzie to nieobiektywne. A zadania osrodki publiczne i niepubliczne maja takie same.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 19 cze 2002 07:37 
Awatar użytkownika

Pani Doroto, jakiego "systemu pracy i kontaktu z rodzicami" należy się spodziewać w ośrodku publicznym? Czy można podchodzić do szkoleń nie mając wymaganego stażu małżeńskiego, czy należy się zgłosić dopiero po 5 latach trwania stażu?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 19 cze 2002 11:36 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Nie moge sie wypowiadać jak jest prowadzona praca z rodziną w innych ośrodkach adopcyjnych. Nie ma też wiekszego znaczenia , czy to osrodek publiczny, czy tez nie. Wszystkie osrodki działaja wg. okreslonych przepisów, natomiast procedury przygotowywania rodziny sa zalezne od danego osrodka. najcześciej sa to programy autorskie.
Niemniej jednak, pewne ogólne zasady sa takie same (staz małżeński, stan zdrowia, warunki itd.
A dlaczego nie lubi Pani ośrodków publicznych?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 cze 2002 07:50 
Awatar użytkownika

Jestem taką optymistką, że lubię wszystkie, chociaż jeszcze nie znam żadnego. Jestem ciekawa, ponieważ pierwszy sygnał od ludzi, którzy chcą nam pomóc dostałam właśnie z Ośrodka Niepublicznego. Wczesniej w ogóle nie wiedziałam, że się różnią.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 cze 2002 23:01 
Awatar użytkownika

OAO Rzeszów pisze:
(...)ośrodki ze sobą współpracują i przekazują infor,macje ( mam ndzieję, że podpisujecie Państwo na to zgodę).

Pani Doroto, w którym momencie procedury adopcyjnej podpisuje się zgodę na wymianę informacji między ośrodkami?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 cze 2002 09:33 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

U nas wraz ze składaniem dokumentów. Dlatego ze w naszym oświadczeniu wyrażają Państwo zgode na badania psychologiczne i wizję w miejscu zamiszkania.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 sie 2006 17:45 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

kwiecista, dn. 23.08.2006 pisze:
Jesienią br. ukończymy kwalifikację w OAO w Poznaniu. Zanim wszystko rozpoczęliśmy, poinformowano nas że będziemy mogli po uzyskaniu kwalifikacji złożyć dokumenty w kilku wybranych przez siebie ośrodkach. Niedawno próbowałam podjąć ten temat w e-mailach do ośrodków w Toruniu, Bydgoszczy i Wrocławiu. Moje maile pozostały bez odpowiedzi
Jedynie p. kierownik ośrodka bydgoskiego potwierdziła mozliwość zapisania się u nich. Jednakże z zastrzeżeniem iż lepiej byśmy ukończyli mimo wszystko kurs również u nich. Nadmieniła także, że pary spoza województw gdzie zlokalizowano ośrodek są w kolejce za wszystkimi parami z ich województwa. Jeśli to praktykuje się w większości ośrodków, to co nam po tym, że zgłosimy się do 5 poza poznańskim? Może ktoś wyjaśni mi tę sprawę, czy poinformowanie pary o takiej mozliwości nie było jedynie wabikiem by zapisać się właśnie u nich? Czy są przypadki gdzie para z jednego regionu adoptowała dziecko poprzez inny osrodek i stało sie to szybciej niz w ośrodku macierzystym? Mam nadzieje że skleciłam ten wątek zrozumiale.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 25 sie 2006 09:50 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
nie którzy robia to tak, że kwalfikują się w ośrodku lokalnym, a potem zgłaszają, że chcą ubiegać się o adopcję także w innych ośrodkach, więc wydajemy potwierdzone kopie dokumentów a rodzina rejestruje się ( z tymi dokumentami) sama w innych oao. Zgodę na umeiszczenie danych podpisujecie wraz ze złożeniem dokumentów, można nie podpisać, ale wówczas strzelacie sobie gola do własnej bramki, bo nie mamy żadnego ruchu - niegdzie Was nie można skierować, bo wszędzie sa potrzebne dokumenty. Jasne, że każdy ośrodek w pierwszej kolejności dba o rodziny "własne" - przede wszystki dlatego, że najlepiej ich zna. Zdarzają się jednak wcale nierzadko sytuacje, że AKURAT nie ma w ośrodku zakwalfikowanej rodziny albo nie ma rodziny odpowiedniej dla dziecka, wtedy jest szansa. Ale - jak powtarzam, to się często zdarza, można właśnie w ten sposób pomóc losowi.
Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 25 sie 2006 17:18 
Awatar użytkownika

Czekałam aż p. Dominik odpowie, żeby napisac.

kwiecista opiszę Ci jak było u nas: w czerwcu ubiegłego roku zgłosilismy się do kaliszkiego OAO, tam przeszlismy szkolenie i dostalismy kwalifikacje ze względu na bardzo długi okres czekania na dziecko nawet do 3 lat, zdecydowaliśmy sie pzrenieśc do innego ośrodka. W marcu zgłosiliśmy się do OAO TPD w Łodzi. zostaliśmy przyjęci. Po sprawdzeniu naszych dokumentów pani dyr. stwierdziła ze nie potrzebujemy żadnch dodatkowych szkoleń bo mieliśmy wszystko czego oni również wymagaja. W czerwcu zadzwonił telefon ze mamy synka. :D

Bączek- tp 23.11.2012

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 sie 2006 10:58 
Awatar użytkownika

Poszczescilo sie Wam z tym łódzkim ośrodkiem :)
a możesz mi powiedzieć skąd miałaś wieści że akurat tam czeka się krócej? Czy to że przenieśliscie się do łódzkiego osrodka oznaczało że kaliski już was wypisał z listy oczekujących?
A w jakim wieku maluszka chcieliście adoptować? Pewnie to też ma duzy wpływ na czas oczekiwania. Bo my chcemy dziecko do 1,5 roczku.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 28 sie 2006 18:07 
Awatar użytkownika

Wybraliśmy Łodź bo jest w miare blisko naszego miejsca zamieszaknia ok 80 km. Najpierw kontaktowaliśmy się z katolickim ośrodkiem, ale odmówili nam bo mają bardzo dużo swoich par zglaszających się po raz pierwszy i tych doczekanych po drugie dziecko, słowem są "przeludnieni".
Więc na drugi ogień poszedł TPD. Bez problemu nas przyjeli. Zabraliśmy dopkumenty z Kalisza i złożyliśmy u nich. Bardzo miła atmosfera, mieliśmy i mamy do nich pełne zaufanie.
W podaniu określismy wiek dziecka od kilku miesięcy do 2-3 lat, płeć nie miała dla nas znaczenia.
Zycze powodzenia is zybkiego telefonu

Bączek- tp 23.11.2012

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 cze 2012 10:23 
Awatar użytkownika

Witam.chciałabym uzyskać informację czy po wejściu nowych przepisów ,można złożyć dokumenty kwalifikacyjne w kilku ośrodkach adopcyjnych czy czekać tylko w tym jednym docelowym.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 cze 2012 09:28 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
w adopcji nie ma rejonozacji, więc mogą Państwo ubiegać się o adopcję gdzie chcecie. Inna sprawa, że lepiej mieć ośrodek "bazowy", w którym Was dobrze znają, wyszkolili i dają za Was gwarancję innemu osrodkowi. Może lepiej zacząć od ośrodka lokalnego a potem zgłaszać w kolejnych. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]