Wyświetl temat - Prl w ciąży (mikrogruczolak)

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr sie 20, 2008 12:21 pm 
Awatar użytkownika
Witam
Czytałam już kilka Pana wypowiedzi w tej sprawie, temat jest jednak dla mnie dośc nurtujący. Mam mikrogruczolaka, wykrytego jakieś 8 lat temu. Ostatnio podglądany jakieś 4 lata temu i miał 8,5 x 9 mm. Nie rośnie, nie maleje. Wydziela dośc duże ilości prolaktyny. Miałam ją wyhamowaną na dostinexie. Na bromergon bardzo źle reagowałam. W lipcu tego roku podchodziłam do ICSI. W związku z tym w maju przeszłam na norprolac. Miałam dobraną zbyt niską dawkę i prl w przeciągu miesiąca skoczyła trzykrotnie ponad normę. Na zwiększonej dawce znowu sie wynormowała.
W czasie tych 8 lat trzykrotnie była podejmowana próba odstawienia leków i automatycznie prl rosła.
Obcenie jestem w 7 tc. Właśnie w wyniku ICSI. I mam w związku z tym pytanie - co z moją prolaktyną? Norprolac - zgodnie z zaleceniem lekarza - odstawiłam po dodatniej próbie ciążowej.
1. Czy praktykuje się kontrolę wartości prl w ciąży i jakie są normy?
2. Czy prawdą jest, ze wysoki poziom prolaktyny może powodować poronienia? Jeśli tak to co rozumiemy pod hasłem wysoki poziom prolaktyny" skoro prolaktyna i tak wzrasta w ciąży i w czasie laktacji?

Będę wdzieczna za wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: czw sie 21, 2008 5:29 am 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
na oba pytania odpowiedź brzmi nie i jest szansa że po ciąży mikrogruczolak obumrze
Jacek Szamatowicz

[ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC