Wyświetl temat - Nisko ulozone lozysko

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 kwie 2007 14:37 
Awatar użytkownika

hej
dziewczyny,czy któraś z was miała taki problem? Ostatnio miałam lekkie plamienie jestem w 15 tyg ciąży. poszłam wczoraj do lekarza i byłam na usg lekarz napisał: trofoblast ściana przednia dochodzi biegunem do ujścia wewnętrznego. Moja pani doktor powiedziała ze mam nisko ułożone łożysko i muszę odpoczywać ze z wiekiem ciąży ono sie podniesie. Te plamienie właśnie są wynikiem tego nisko ułożonego łożyska. Ale ja bardzo sie boje ze może być coś nie tak mam nadzieje ze ono sie podniesie i wszystko będzie dobrze. Moja pani doktor przepisała mi zastrzyki kaprogest po dwie ampułki 2 razy. jak byłam u niej dwa tyg temu było wszystko dobrze fakt ze teraz na święta dużo sprzątałam myłam okna itd to tez mogło być przyczyna. Napiszcie proszę czy wy miałyście taki problem Sad

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 kwie 2007 14:44 
Awatar użytkownika

Hej Sloneczku,
ja miałam nisko położone łożysko i przy tym trzeba leżeć bezwzględnie i nic nie robić, bardzo się oszczędzać i nic kompletnie nie dzwigać. Najgorzej jest jak nachodzi na ujście, wtedy łatwo ponoć o krwawienia, i wtedy koniecznie trzeba natychmiast do szpitala. I to prawda, że może się podnieść i już nie będzie problemu, ale nie wolno Ci sprzątać absolutnie. Z wiekiem ciąży, jeśli się łożysko jednak by nie podniosło, to nazywa się to przodującym łozyskiem, jest taki wątek na forum. Mam nadzieję, że Ci się podniesie to łożysko wraz ze wzrostem macicy do góry.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 kwie 2007 18:45 
Awatar użytkownika

najprawdopodobniej lozysko ci sie podniesie jeszcze ale dopoki tak nie jest to musisz sie oszczedzac :) do tego kaprogest jest bardzo dobrym lekiem wszystko bedzie dobrze :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 kwie 2007 01:10 
Awatar użytkownika

Dokładnie, oszczędzaj się i wypoczywaj. I bardzo uważaj w III trymestrze. Zawsze każdego lekarza informuj o tym fakcie, to bardzo ważne, by tego nikt nie zignorował.

Pozdrawiamy

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 gru 2007 13:41 
Awatar użytkownika

cześć
jestem w 19 tc i jak do tej pory mam nisko ułożone łożysko, które za jakiś czas może okazać się łożyskiem przodującym lub też "podsunąć" się do góry i zarzegnać problem. Martwi mnie jedna rzecz. Podobno jeśli łożysko opada nisko to nie czuć wtedy ruchów dzidzi a ja nie poczułam ich jeszcze ani razu. Co o tym myślicie?

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 gru 2007 16:45 

Witajcie,
I u mnie jest ta sama sprawa, nisko ulozone lozysko.
Jestem w 12 tc.
Lekarz ( norweski) kazal sie nie przejmowac,ale ostrzegl ze po stosunku moze nastapic jakies krwawienie ( jako ze jest polozone przy ujsciu do pochwy).
POki co malo tych stosunkow, wiec i zadnych krwawien.....
Noo i dopiero teraz Was czytam ze nalezy sie bardziej oszczedzac,
a ja normalnie sprzatam w domu oraz jezdze do pracy.

Czym moze grozic to nisko polozone lozysko?

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]