Wyświetl temat - endometrioza

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: endometrioza
PostZamieszczono: 12 lut 2007 19:33 
Awatar użytkownika

dzień dobry. 2 lata temu miałam zrobiona laparoskopie usunieto mi wtedy torbiele czekoladowe z obydwu jajaników, zdiagnozowano jednoczesnie iz są to torbiele endometrialne, po mniej więcej roku okazało się że torbiele pojawiły się znowu i tu spotkałam się z dwoma róznymi podejsciami mianowicie jeden z lekarzy kazał mi ponownie poddac sie laparoskopii natomiast inny lekarz zasugerował iz częste poddawanie sie tego typu zabiegom powoduje liczne zrosty co może byc b.niebezpieczne i przepisał mi typowe tabletki antyk. oczywiscie wybrałam ten drugi sposób leczenia - mniej inwazyjny - od 1,5 roku biorę hormony. a moje pytanie brzmi co Panowie o tym sadza dodam, ze jestem młoda mężatką nie mamy jeszcze dzieci, a zaczyna mnie zastanawiac fakt, czy takie "hodowanie" torbieli (co prawda kontroluję je na usg i nie powiększają się) nie wpływa niekorzystnie na strukture jajników? jak mam postepować zeby niczego nie zaniedbac i jednocześnie aby w przyszłosci móc mieć dzieci?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lut 2007 11:43 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Wszystko zależy od wielkości torbieli jeżeli nie są one zbyt duże tj mniej niż 3-4 cm to raczej nie zaleca sie kolejnych zabiegów z obawy o uszkodzenie jajnika powodowane oparcją w sytuacji kiedy torbiele są większe raczej należy je usunąć gdyż stanowią zagrozenie same w sobie dla jajnika Z poważaniem JD

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]