Wyświetl temat - mrozaczek a adopcja

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob kwie 19, 2003 4:42 pm 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Mam teraz tzw. "dziwny" okres w życiu. :?
Jestem po nieudanym ICSI a w lodówce jeszcze jeden mrozaczek siedzi i czeka. Zdecydowaliśmy, że w tym cyklu jeszcze nie będzie transferu bo od jakiegoś czasu zmieniam front - zaczęłam poważnie myśleć o adopcji dwulatka/i. Mamy 5-letniego (bezproblemowego) syna i po 3 latach "robienia" dzieci mam dosyć.
Dobił mnie nieudany transfer i parę przygód po drodze.
Po kilku dniach intensywnych rozmów zapadła decyzja i poszliśmy do OAO. Zbieramy dokumenty i jesteśmy zdecydowani na adopcję. PRIDE'a wyznaczyli nam na warzesień, więc co prawda jest jeszcze trochę czasu, ale ja już tak się przyzwyczaiłam do myśli o adopcji, że chyba mi poprzestawiało w głowie i nie czekam z taką niecierpliwościa jak kiedyś na każdą nową "próbę" (czyli inseminację bo mężulkowi się mocno poprawiło, czy transfer mrozaczka)
Wcześniej myśleliśmy o kilku podejściach do ICSI a teraz chyba zrezygnujemy... Sama nie jestem pewna.
Czy ja jestem nienormalna???
Może mnie ktoś oświeci, proszę

Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 19, 2003 5:27 pm 

Kasiu to normalne, że masz mętlik w głowie :!: Czasami tak nam się zakręci w życiu i już :!: My wogóle się nie leczyliśmy - już słyszeliśmy, że to pójscie na łatwiznę 8O - że mozna było przecież próbować, ale jakoś nie mieliśmy ochoty wydawać pieniędzy na kolejne próby, lekarzy, kliniki i szkoda nam było czasu :!: Też ktoś może powiedzieć, że jesteśmy nienormalni..... poczytaj trochę Forum i zobaczysz ilu tu jest "nienormalnych", którzy dali sobie spokój z leczeniem, bo albo byli zmęczeni, albo byli u kresu wytrzymałości psychicznej, albo brakło pieniędzy...... Myślę, że rodzicielstwo adopcyjne jest równie piękne, a do Mrozaczka możecie jeszcze wrócić :wink:
Pozdrawaim i zyczę aby te Święta - spokój i rodzinna atmosfera sprzyjały umocnieniu w decyzji :D Wszystkiego dobrego :!:

Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 19, 2003 6:06 pm 
Awatar użytkownika

KASIU!
MYŚLĘ JAK NATA! DO MROZACZKA JESZCZE MOŻECIE WRÓCIĆ, JA MAM JESZCZE 4, ALE CZEKAM Z UTĘSKNIENIEM NA MOJĄ ADOPTOWANĄ KRUSZYNĘ! DOSYĆ MAM JUŻ TEJ OBRZYDLIWEJ "DŁUBANINY", KTÓRA U MNIE NIC NIE DAJE, TYLKO KUPĘ PŁACZU (3 MARTWE CIĄŻE, W SUMIE STRACIŁAM 5 DZIECI :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: , JUŻ MI SIŁ BRAKUJE.....). TERAZ PO PROSTU CZEKAM NA MOJE DZIECKO I MAM NADZIEJĘ, ŻE TU MÓJ "POPAPRANY ORGANIZM NIC MI NIE ZEPSUJE! KASIU, BĄDŹ DOBREJ MYŚLI, ADOPCJA TO NAJZDROWSZE WYJŚCIE Z SYTUACJI, ZOBACZYSZ, NA PEWNO WKRÓTCE BĘDZIESZ MAMUSIĄ! POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE-ŚWIĄTECZNIe :lol: :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 19, 2003 7:29 pm 
Awatar użytkownika

Nata! Jestem pełna podziwu.Mówisz że nie leczyliście się. My z Jaro ( mój ukochany) w ciągu 14 lat małżeństwa może leczyliśmy się przez 4-5 lat .To wszystko.Zresztą przed ślubem już mu powiedziałam, że chyba nie mogę mieć dzieci .To moje drugie małżeństwo.Przyjął to ze spokojem.Jest takim facetem,którego mogłabym życzyć chyba wszystkim kobietom,a tym bardziej kobietom z problemami.Ale patrząc na was widzę podobny związek. Widzę ,że jesteście szczęśliwi. Cieszę się z tego - przez wasze szczęście dajecie szczęście waszym dzieciom. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 19, 2003 9:59 pm 
Awatar użytkownika

kasiu, dlaczego masz byc nienormalna? to normalne, ze myslisz o przyszlosci i bierzesz pod uwage rozne warianty.
malgosik- mama adopcyjna i z 4 mrozaczkami.

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz kwie 20, 2003 9:41 am 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Dzięki za wsparcie.
W decyzji jesteśmy utwierdzeni na dobre. Cieszę się (trochę przewrotnie), że nie jestem jedyna w podejściu do sprawy...
Ciepło mi się zrobiło na serduchu i mojemu mężczyźnie też. Trzymajcie proszę kciuki za usg chałupki i rozmowy z pracownikami ośrodka.
(cieszę się, że te wszystkie sprawy OAO chce przejść do wakacji) Czy to długo?

Tytuł:
PostZamieszczono: ndz kwie 20, 2003 6:22 pm 

Kasiu - to chyba bardzo krótko - w 2 miesiące wszystko załatwione, a potem tylko czekanie - to SUPEREXPRES wśród Ośrodków :!: Niektórych przecież odesłali aż do września na po wakacjach :(
Masza my tez juz przed ślubem wiedzieliśmy, że mogą być kłopoty :!: i też od razu zdecydowaliśmy się na dwójkę dzieci podczas adopcji - a WAS szczerze podziwiam i trzymam kciuki :!:

Tytuł:
PostZamieszczono: pn kwie 21, 2003 1:36 pm 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Tak do końca to nie jestem pewna czy to superexpres. Warunek taki, że dokumenty zbierzemy piorunem. Będę się starać złożyć je do25.04. Potem kilka (ile?) spotkań z pracownikami OAO. Potem jak się zdążymy załapać na PRIDE'a startującego w maju to OK, a jak nie, to dopiero we wrześniu. Wiem tylko, że zanim rozpoczniemy kurs to musimy pozytywnnie przejść "sitko" w OAO. a potem początek końca czyli czekanie. Czy ktoś mnie może oświecić, czy 2-3 latki do adopcji to liczna grupa czy będziemy czekać baaaardzo długo????

Tytuł:
PostZamieszczono: pn kwie 21, 2003 1:55 pm 

Kasiu to wszystko zależy od miejsca zamieszkania - niektórzy czekają długona dzieciątka, a niektórzy bardzo ktrótko - my czekaliśmy jakiś miesiąc po zakończeniu kursu - dziewczynki miały 12 miesięcy :!: Niestety na to nie ma reguły :!: A jeżli chodzi o dokumenty to nam zbieranie wszystkich zajęło kilka dni - z tym, że w Ośrodku powiedzieli, że jak czegoś będzie brakować to możemy donieść w trakcie kursu! Jak były problemy z jakims papierkiem - przedstawilaiśy sprawę, że bardzo nam zależy, bo to chodzi o adopcję i.. wszystko szło jak po maśle :!:
Powodzenia

Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 22, 2003 2:31 pm 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Kurczę jaka jestem wściekła!
Byłam dziś w Poradni Zdrowia Psychicznego i mam wrażenie, że pani doktor jest chora. Weszłam a ona do mnie "O co chodzi?' ja na to , że zaświadczenie do OAO a ona do mnie: "a poco Wam dziecko swojego nie macie?" ja, że mamy - a ona"to po co wam kłopot, kto normalny oddaje dzicko do adopcji, jakie ono ma geny? itp."
Wmurowało mnie...
Zaświadcznie mam ale nie wiem czy mężulek powinien tam iść...

Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 22, 2003 2:40 pm 
Członek Stowarzyszenia

Rzeczywiście, trafiłaś na wyjątkowo durną babę (panią doktor !!! psycholog !!!). Szkoda w ogóle komentować.
Ale... z takimi komentarzami, niezwykle prymitywnymi czy wręcz chamskimi, możemy się niestety czasem spotkać bardzo nieoczekiwanie, więc wg mnie warto nauczyć się przejść nad tym do porządku dziennego. Pewnie nas czasem nerwy poniosą, no ale cóż, nie pierwszy i nie ostatni raz.

Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 22, 2003 6:10 pm 
Awatar użytkownika

Kasiu, adopcja jest piekna, mimo tak wielu trudności. Nie daj sobie tego szczęścia odebrać przez ograniczonych ludzi. Ja mam dziecko biologiczne i pewnie jeszcze będę miała, a mimo to kocham mojego adopcyjnego Patryka, chociaż jeszcze w DD.

Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 23, 2003 5:41 am 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Dziękuję kochani!
O to włąśnie chodziło, żeby jedno głupie babsko nie zachwiało wiary, że się postępuje właściwie!
Na pocieszenie powiem, że kiedy poszłam do swojej rodzinnej Pani doktor po kwitek (nadaje się) i opwiedziałam jej jak było u psychatry to ona na to "No wie pani kto z kim przestaje ..." Też mi poprawiła humor.

Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 23, 2003 7:13 pm 

Kasia to święta prawda :!: Może ta baba ma słaby charakter i po kilku - kilunastu latach pracy z osobami chorymi sama już jest nie tego... :wink: Nie daj się :!: :D

[ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC