Wyświetl temat - II laparoskopia?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 08 sie 2006 22:38 
Awatar użytkownika

bardzo proszę Pana Doktora o odpowiedź
mam stwierdzone PCO. Mąż ma bardzo dobre wyniki .
5 lat temu miałam wykonaną laparoskopię (el kauteryzację osłonek jajnikowych po około 15 wkuć na jajnik) ale niestety nie było po niej poprawy tzn brak samoistnych miesiączek i owulacji. potem byłam stymulowana clo ale też nie reagowałam na ten lek. podobno jestem "bardzo trudnym przypadkiem". teraz usłyszałam od lekarza że tamten zabieg "był zrobiony za mocno" tzn za dużo było tych wkłuć i zaproponował drugą laparoskopię, słabszą.
proszę o odpowiedź czy druga laparoskopia może przynieść lepszy efekt. Jeśli nie to co mam robić? mam 30 lat i w zasadzie nie wiem czy mam szansę na dziecko czy nie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 sie 2006 06:32 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

dracenka pisze:
bardzo proszę Pana Doktora o odpowiedź
mam stwierdzone PCO. Mąż ma bardzo dobre wyniki .
5 lat temu miałam wykonaną laparoskopię (el kauteryzację osłonek jajnikowych po około 15 wkuć na jajnik) ale niestety nie było po niej poprawy tzn brak samoistnych miesiączek i owulacji. potem byłam stymulowana clo ale też nie reagowałam na ten lek. podobno jestem "bardzo trudnym przypadkiem". teraz usłyszałam od lekarza że tamten zabieg "był zrobiony za mocno" tzn za dużo było tych wkłuć i zaproponował drugą laparoskopię, słabszą.
proszę o odpowiedź czy druga laparoskopia może przynieść lepszy efekt. Jeśli nie to co mam robić? mam 30 lat i w zasadzie nie wiem czy mam szansę na dziecko czy nie.
Nie wykonuje sie powtórnego zabiegu elktrokauteryzacji nie ma to sensu a niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia jajnika Z poważaniem JD

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]