Wyświetl temat - Cysta a ICSI

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cysta a ICSI
PostZamieszczono: 01 sie 2006 11:15 
Awatar użytkownika

Witam Panie Doktorze!

Mam pytanie czy mogę podchodzić do procedury ICSI z cystą na jajniku? Odkąd pamiętam mój lewy jajnik nie pracuje tak jak trzeba - albo nie produkuje w ogóle nic albo tworzą się w nim cysty. (Podobno jest on przyrośnięty do macicy lub zawinięty pod nią zdaniem 2 ginekologów, którzy robili mi usg.Ostatnią cystę miałam usuwaną laparoskopowo, w wypisie napisano ze usunięto cyste 4 cm(histopatologia nie wykazała nic niepokojącego) i pozostawiono 70% masy jajnika, lecz wkrótce po laparoskopii znów jajnik nie był pusty i juz od roku jest tam cysta około 2,5 cm. Próbowałam się jej również pozbyć tabletkami antykoncepcyjnymi, ale i to nic nie daje. Marker Ca 125 wykazał, że wszystko jest ok. Nie mam juz siły z nią walczyć - czy mogę podchodzić do stymulacji do in vitro z tą cystą? Zdaję sobie sprawę, że ten lewy jajnik nie wyprodukuje w związku z tym nic wartościowego, ale czy nie jest to niebezpieczne?

Z góry dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 01 sie 2006 14:30 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
nie niejest to niebezpieczne i moze Pani podchodzić do programu z cystą
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 sie 2006 14:31 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Kotarka pisze:
Witam Panie Doktorze!

Mam pytanie czy mogę podchodzić do procedury ICSI z cystą na jajniku? Odkąd pamiętam mój lewy jajnik nie pracuje tak jak trzeba - albo nie produkuje w ogóle nic albo tworzą się w nim cysty. (Podobno jest on przyrośnięty do macicy lub zawinięty pod nią zdaniem 2 ginekologów, którzy robili mi usg.Ostatnią cystę miałam usuwaną laparoskopowo, w wypisie napisano ze usunięto cyste 4 cm(histopatologia nie wykazała nic niepokojącego) i pozostawiono 70% masy jajnika, lecz wkrótce po laparoskopii znów jajnik nie był pusty i juz od roku jest tam cysta około 2,5 cm. Próbowałam się jej również pozbyć tabletkami antykoncepcyjnymi, ale i to nic nie daje. Marker Ca 125 wykazał, że wszystko jest ok. Nie mam juz siły z nią walczyć - czy mogę podchodzić do stymulacji do in vitro z tą cystą? Zdaję sobie sprawę, że ten lewy jajnik nie wyprodukuje w związku z tym nic wartościowego, ale czy nie jest to niebezpieczne?

Z góry dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
jeżeli torbiel jest mniejsza niż 3-4 cm nie ma konieczności poddawania się operacji, Możan przystapic do stymualcji Z poważaniem JD

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 01 sie 2006 16:12 
Awatar użytkownika

Dziękuję bardzo :D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]