Wyświetl temat - warsztaty i testy

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 23 lut 2006 01:46 
Awatar użytkownika

Jesteśmy zdecydowani na adopcję, to znaczy ja chyba bardziej jestem niż mój mąż, ponieważ głównym problemem mojego męża są warsztaty i testy z natury jest nieśmiały więc boi się że na warsztatach jest dużo osób i na forum będzie musiał się wypowiadać "dlaczego, po co .....itd" poza tym twierdzi że napewno żle wypadną jego testy i nie zostaniemy zakwalifikowani, jest przerażony pierwszą wizytą w ośrodku na Szpitalnej więc moje pytanie jak właściwie przebiegają takie warsztaty i czy jest coś co może mieć negatywny wpływ na adopcję

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lut 2006 15:07 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
aktywny lub nie udzial męża w czynnościach diagnostycznych oao także jest diagnostyczny. My oczywiście bierzemy poprawke na stres, ale równoczesnie przyglądamy się jak człowiek radzi sobie w sytuacjach trudnych. Tyle komentarza. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lut 2006 16:29 
Awatar użytkownika

pynio, na Szpitalnej warsztaty nie są obowiązkowe, a testy są pisemne - nie potrzeba tu śmiałości. Spotkania z reguły polegają na rozmowach z jedną panią z ośrodka... w sześcioro oczu :-)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 05 mar 2006 11:12 
Awatar użytkownika

No ta ja powiem tak:
na Szpitalnej jest kilka spotkań tylko i wyłącznie z Panią Prowadzącą, jak to świetnie ujęła malwinka "w sześcioro oczu" :D . Są one bardzo miłe, w intymnej atmosferze i tak na prawdę nie ma żadnego "maglowania"!!!, jak to można się spotkać z taką teorią. Powiecie tyle ile chcecie, ot! Są także organizowane warsztaty z jawności adopcji (bardzo fajne zajęcia!!!), jednak nie są one obowiązkowe. Testy są, pisze się je, siedząc samemu w pokoiku, a ich interpretacja ma służyć raczej jako "pomocnik", a nie jako "wyznacznik".

Pynio, także nie ma się czego obawiać, mąż na pewno nie jest aż TAK nieśmiały, by w ogóle nie móc porozmawiać z jedną obcą, aczkolwiek niezwykle ciepłą - Panią :wink: Panie są po to by nam pomóc, a nie zaszkodzić - to podstawowa reguła pracy OAO.

Trzymam za Was :bigok: i zapraszam na wątek Szpitalnej: Adopcja na Szpitalnej

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 mar 2006 11:08 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
a ja będę się upierać w sprawie wartości diagnostycznej takich rozmow i udziału w badaniach - dobrze pisze Haniulek - mąż z pewnoście nie jest AŻ TAK nieśmiały aby miał trudność z tym zadaniem. Poza tym - dla niego to sytuacja z ktorą dojrzały czlowiek musi sobie poradzić i już. Ważne sa rozmowy - tzw. przepracowanie tematu - bo co to znaczy, że się nie chce na ten temat rozmawiac w oao ze specjalistami - to taj ka chodzić do lekarza i nie mówic nic o objawach choroby. ja to tak widze. Poza tym myslę, że zupełnie nie[potrzebnie chroni Pani męża przed czymś co moze być (ale nie musi) trudne. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy mąż na pewno chce tej adopcji. Wiem, że to przykre co napisałam, ale tak to nalezy traktować. Pracownicy ośrodków to nie potwory tylko w większości miłe i delikatne babki - oczekuja jednak otwartośvci w kontakcie (wieksza otwartośc i umiejętnośc mówienia o problemie = większa gotowość). pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 sie 2009 11:55 
Awatar użytkownika

Daisy_2810 pisze:
Witam. Nie potrafię nigdzie znaleźć nic odnośnie pytań psychologicznych podczas adopcji. Mój mąż, kiedy przechodził testy psych. kwalifikujące go do wojska odpowiadał szczerze (np. czy pomożesz potrąconemu psu na ulicy, albo czy działa na ciebie w jakiś sposób zapach z piekarni kiedy obok niej przechodzisz? - no na kogo nie działa??!) I pani psycholog powiedziała mu że odpowiedział w 100% ale kłamstwem!!! Koleżanka która starała się o adopcję również przeszła testy i mówiła mi że padło pytanie np. czy kiedykolwiek z małżeństwie myślałaś o rozwodzie??!! No i co? I jak na to pytanie odpowiedzieć?? Każdy w życiu ma jakiś zakręt w którym zastanawia się co by było gdyby... Ja np. osobiście nie myślałam nigdy o rozwodzie. No i pojawia się pytanie, jak odpowiadać na tych testach? Jeśli powiem, że: tak, myślałam o rozwodzie - to pani psycholog pomysli pewnie... a ta kobieta może kiedyś odejść od męża bo już o tym myślała. A jeśli powiem, że nie, to pewnie powie, że kłamię, bo przecież nikt nie jest idealny i każdy w życiu ma jakieś zachwianie. I dlatego też mam pytanie. Jak przygotować się do takich testów? Da się w ogóle jakoś przygotować?? O co zwykle pytają ośrodki adopcyjne?? Jakie mniej więcej mogą padać pytania i jak sobie z nimi radzić? Jakimi "kryteriami" ośrodki oceniają kandydatów podczas takiego testu? Czy np. patrzą na to czy wszystkie odpowiedzi są szczere, czy jeszcze jakoś inaczej??Bardzo proszę o odpowiedź, bo naprawdę spędza mi to sen z powiek... :(

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 18 sie 2009 10:36 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowni Państwo, nie ma co kombinować i "przygotowywać się" do testów,bo to nic nie da - malo tego - przekombinowanie na ogół dajwe wysoki poziom kłamstwa i czesto wyniki badań surowych nie nadają się do interpretacji. Im mniej rozmyslania o tym i kombinowania, tym lepiej. proszę pamiętać, ze diagnza psychologiczna składa się nie tylko z testów - te akurat sa małą częścią tego procesu. Prosze też uwierzyć w specjalistów - gdy oddajecie się w ręce lakarza, nie kwestionujecie diagnozy, gdy oddajecie samochód do serwisu, nie zaglądacie mechanikowi przez ramię, bo i tak się nie znacie. Spokojnie prosze wykonac polecenia psychologa i nie kombinować. To jest jedyna droga. I nie porównywać tego, broń Boże np. z testami do wojska, to jakiś absurd.
Pozdrawiam i zyczę więcej zaufania (brak zaufania do ludzi to też może byc przeciwwskazanie)
D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 lip 2011 08:12 

Dzień dobry,
Chciałam się dowiedzieć czy w Pani karierze spotkała się Pani z przypadkiem kiedy małżeństwo, które starało się o adopcję narysowało takie same drzewo w teście.
Jeśli tak to czy jest to dobrze czy nie?
My zostaliśmy oskarżeni o to, że rysowała je jedna osoba i powiem, że zostaliśmy potraktowani jak małe dzieci, które ściągają od siebie na klasówce. Nawet nie wiemy jak się obronić.
Jak u Pani w ośrodku są rozwiązywane takie rzeczy. Boimy się, że przez takie oskarżenia ośrodek odmówi na prawa do adopcji.

15 Czerwiec 2012 Zadzwonił :) Mamy synka :)
06 lipiec 2012 Malutki jest już z nami :)
11 wrzesień 2012 - Mały jest nasz na zawsze :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 lip 2011 11:46 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna pani, nie spotkałam się z takim samym rysunkiem drzewa (raczej jest to niemozliwe), ale spotkałam się z tak samo wypełnionymi np. testami na skutek "ściągania " od siebie. W takich przypadkach powtarzamy badania stosującv inne metody no i oczywiście rozsadzamy parę do dwóch róznych pomieszczeń. Prosze się nie dziwić, ale dorośli ludzie też zachowują się jak dzieci, gdy ściągają, czyż nie ?
Ale spokojnie, w ośrodku pewnie powtórzą Wam testy. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 lip 2011 19:30 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rysunki były bardzo podobne gdyż z mężem razem rysowaliśmy geneogram w postaci drzewa i tym się zasugerowaliśmy. Testy zostały powtórzone (dodam że znów je narysowaliśmy w ten sam sposób). No i zostaliśmy zakwalifikowani do warsztatów.

15 Czerwiec 2012 Zadzwonił :) Mamy synka :)
06 lipiec 2012 Malutki jest już z nami :)
11 wrzesień 2012 - Mały jest nasz na zawsze :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 wrz 2011 08:04 
Awatar użytkownika

Witam mam pytanko.przeszliśmy podobno pomyślnie testy psychologiczne tzn.nikt nas nie powiadamiał żeby było inaczej i 01.10 zaczynamy kurs.Jednak w pismie z ośrodka jest informacja , że ukończenie kursu nie jest gwarancją uzyskania kwalifikacji.nie wiem jak mam to rozumieć?? i jeszcze jadno mam tematy spotkań na kursie i się zastanawiam jak to jest czy na kursie odbywa sie tylko wykład na dany temat czy jest to na zasadzie dyskusji i obserwacji wykładającego nas jako potencjalnych rodziców.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]