Wyświetl temat - Adopcja a becikowe

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 gru 2005 21:30 
Offline

Rejestracja: 29 lis 2005 01:00
Posty: 6235
Lokalizacja: kraina szczęścia
11 stycznia uprawomocni się nasza sprawa adopcyjna - nasz synek narodzi się na nowo. Jak to się ma do becikowego? czy będzie się należeć ono rodzinom, które adoptują dzieci? Czy mama, która urodzi, zarejestruje a zaraz potem odda dziecko dostanie ów becikowe?dziękuję


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2006 10:55 
Offline
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Rejestracja: 14 cze 2002 00:00
Posty: 1965
Lokalizacja: Rzeszów
Szanowni Państwo,
nie mam bladego pojęcia, nikt o tym nie mówi. najlepiej zapytać parlamentarzystów, oni mają świetne pomysły i wszystko wiedzą najlepiej... Pozdrawiam, D.Dominik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2006 15:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2003 00:00
Posty: 468
Nie chcę tutaj mówić o 100% pewności ale w projekcie zapisane było Art.15 b pkt 2: Jednorazowa zapomoga przysługuje ojcu lub matce lub prawnemu opiekunowi.Wniosek o wypłatę składa się w terminie 3 miesięcy od daty urodzenia dzieka"
Mam do czynienia z legislacją na codzień wiec proponuję jeszcze poczekać chwilę na rozporządzenia do ustawy, ktore dokładnie ureguluja problem. Ze źródeł prawno-legislacyjnych wiem, że prawdopodobnie dziecku adoptowanemu do 1 roku jego życia będzie przysługiwała zapomoga, a "właściwym" rodzicem staje się w momencie ostatecznej sprawy sądowej, więc wnioskuję, że skoro stajesz się rodzicem prawnie 11 stycznia a dziecko nie skończyło 1 roku życia - masz prawo do zasiłku.Jestem tym tematem również zainteresowana dlatego z pewnościa będę drążyć temat. Poza tym przypominam jeszcze,że prezydent podpisał jedynie jedną z ustaw mówiącą o przyznaniu zasiłku jedynie matkom, których dochód nie przekracza 540 zł netto, a nie jak mówiła druga ustawa, że BEZ WZGLĘDU NA DOCHÓD... Prezydent się jeszcze zastanawia. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2006 15:54 
Offline
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Rejestracja: 14 cze 2002 00:00
Posty: 1965
Lokalizacja: Rzeszów
Szanowne Panie,
a ja mam wątpliwość, czy "becikowe" będzie mogło byc płacone dwa razy : 1 - matce biologicznej po urodzeniu, 2-matce adopcyjnej . Bo może być tak, ze matka wybierze dziecko ze szpitala, zainkasuje "becikowe" , po czym sąd umieści dziecko w placowce o ona zostanie pozbawiona władzy rodzielskiej, lub - co brzmi jeszcze lepiej - wyrazi zgodę na adopcję. Tak czy owak - zobaczymy. Pozdrawiam, D.Dominik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2006 16:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2003 00:00
Posty: 468
Tak Pani Doroto ma Pani rację. Proszę też zapoznać się z ustawą o świadczeniach

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/2255.htm

a następnie własnie ze zmianami do niej, które tuż przed końcem roku zostały przegłosowane:

http://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/0/88A ... enDocument

http://orka.sejm.gov.pl/opinie5.nsf/naz ... e/40_u.pdf

procedury legislacyjne są niestety mało czytelne...


Ostatnio zmieniony 06 sty 2006 16:10 przez AgniechaMP, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2006 16:02 
Offline

Rejestracja: 25 sie 2003 00:00
Posty: 1021
Lokalizacja: północ Polski
OAO Rzeszów pisze:
Szanowne Panie,
a ja mam wątpliwość, czy "becikowe" będzie mogło byc płacone dwa razy...


Tak sobie pomyślałam że dlaczego początkowy opiekun prawny (rodzic biologiczny) może dostać becikowe a następny opiekun (rodzic adopcyjny) już nie?? Na szczęście nigdzie tego jasno nie napisano więc pewnie będą takie przypadki że zostanie wypłacone dwa razy i to zgodnie z prawem.

_________________
Ancia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 sty 2006 23:22 
Offline

Rejestracja: 29 lis 2005 01:00
Posty: 6235
Lokalizacja: kraina szczęścia
dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. problem w tym, że nasz maluch ma 20 miesięcy, więc nawet jeśli becikowe dla rodzin adopcyjnych jest możliwe to my nie dostaniemy. to jest niesprawiedliwe! nie miałam macierzyńskiego, bo adoptowaliśmy go jak miał 16 miesięcy, teraz też ów pomoc nas ominie. dlaczego sa takie ograniczenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2006 11:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 cze 2005 00:00
Posty: 83
Tez mysle,ze dwa razy becikowe nie bedzie wyplacane. Moze byc podobnie jak w przypadku naleznosci z PZU z tytulu urodzenia dziecka.Pani w PZu musiala sprawdzic czy matka biologiczna nie pobrala pieniedzy,dopiero wtedy nam je wyplacila.
Ale nie chodzi o pieniadze. Martwi mnie fakt ,iz matki dopiero po zainkasowaniu "becikowego" ewentualnie beda oddawac dzieci do adopcji,co wiaze sie z dluzszym czsem oczekiwania na dziecko.
Pozdrawiam.

_________________
Justyna - mama Maciusia (17.10.2003)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2006 14:26 
Offline
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Rejestracja: 14 cze 2002 00:00
Posty: 1965
Lokalizacja: Rzeszów
Szanowni Państwo,
ja też się tego obawiam. Jeżeli matka zdecyduje się oddać dziecko do adopcji to jeszcze pół biedy. ja najbardziej obawiam się, że dziecko pozostanie w rodzinie dysfunkcyjnej, gdzie nikt nie będzie o nie dbał a dopiero po jakimś wydarzeniu sąd je z tej rodziny zabierze. Albo będzie znów materiał w TV o bitym niemowlaku... Ja nie jestem czarnowidz, ale tak się zdarza coraz cześciej, nawet jeżeli dziecko jest "jedynym żywicielem rodziny". Pozdrawiam, D.Dominik


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2006 17:18 
Offline

Rejestracja: 19 sie 2002 00:00
Posty: 1055
kropka2 pisze:
Tez mysle,ze dwa razy becikowe nie bedzie wyplacane. Moze byc podobnie jak w przypadku naleznosci z PZU z tytulu urodzenia dziecka.Pani w PZu musiala sprawdzic czy matka biologiczna nie pobrala pieniedzy,dopiero wtedy nam je wyplacila.


To jakaś zgroza!
Jak gdziekolwiek mogą żądać danych matki biologicznej?
Poza tym - polisa jest płacona przez osobę dorosłą.
I świadczenie jest wypłacane tej właśnie osobie.
Jak jeden rodzic ma polisę - dostaje raz wypłatę z tyt. urodzenia dziecka, gdy oboje - dostaje się podwójnie :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2006 17:28 
Offline
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Rejestracja: 24 lip 2002 00:00
Posty: 4119
Kropk,a a ska pani pzutowa wiedziała jakei są dane matki biologicznej??? co?
Zapewniam cię,że PZU Życie są nie ma takich wytycznych! Weim ze baaardzo dobrzep oinformowanego źródła- biuro Zarządu OWU też nic o tym nie wspominają. To musiałą być zwykłą ciekawość babiszona.

_________________
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sty 2006 19:20 
Offline
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Rejestracja: 18 sty 2005 01:00
Posty: 4220
Kropka2, jestem w szoku, sprawdzali w PZU 8O :?:
Ani ja ani mój mąż nie mieliśmy żadnych problemów z wypłatą z PZU, nikt nas o nic dodatkowego nie pytał mimo iz wszyscy wiedzieli, że nasz synek jest adoptowany. Do mnie to nawet w trakcie macierzyńskiego zadzwoniła księgowa i przypomniała, że jak tylko będę miała akt urodzenia synka to ona mi wypisze potrzebne papiery.
Zgadzam sie z Kasiavirag, że to chyba tylko ciekawośc i wścibstwo :roll:
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sty 2006 17:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 cze 2005 00:00
Posty: 83
Dziewczyny, ona nie chciala slyszec o zalatwieniu sprawy bez tego sprawdzenia,wiec ja glupia podalam. To bylo 1.5 roku temu i jeszcze nie mialam kogo sie zapytac czy tak wolno.Babka byla calkiem z innego miasta,wiec o co jej moglo chodzic.Zobaczyla inna date urodzenia i ponad rok po tym wydany akt ur.i sie czepila.
Przy nastepnym dziecku juz taka glupia nie bede.
Dzieki za odzew. Pozdrawiam.

_________________
Justyna - mama Maciusia (17.10.2003)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2006 00:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00
Posty: 2263
Kropka ja tylko ci przypomnę że do ukończenia 3 roku życia możesz odebrać pieniądze z ubezpieczenia a więc masz jeszcze czas.
Może tej baby już tam nie ma.
Moja córka miała 11 miesięcy jak był wystawiony akt urodzenia i pani w PZu z przekonaniem powiedziałam że to jej pierwszy akt urodzenia (no jako Ingi..... jest to pierwszy)
To są nasze zapłacone składki.

_________________
Marzenia się spełniają: Wojtek (2002) i Inga (2004)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2006 14:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 cze 2005 00:00
Posty: 83
Alez te pieniadze sa juz dawno wydane.Ale na przyszlosc bedze wiedziala jak sie zachowac.
Dzieki i pozdrawiam.

_________________
Justyna - mama Maciusia (17.10.2003)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group