Wyświetl temat - Problem !!!!

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem !!!!
PostZamieszczono: 22 lut 2003 11:13 
Awatar użytkownika

Witam

mam mały dylemacik, no nie będę szczera mam duży problem, oto on: :oops: :?
Jestem “teoretycznie” mężatką od prawie sześciu lat, tzn. Wyszłam za mąż (ślub kościelny i cywilny) a po ponad dwóch latach musieliśmy się rozwieść (ze względów ekonomicznych nie będę tłumaczyć bo to by był elaborat), jednak cały czas jesteśmy z mężem razem, chociaż do teraz byliśmy zameldowani osobno, nasza sytuacja się unormowała i chcemy się pobrać jak najszybciej ponownie (cały czas mamy ślub kościelny) . Mój problem polega na tym, iż czytając forum adopcja dowiedziałam się, że aby adoptować dziecko musimy mieć pięcioletni staż małżeński. W związku z powyższym mam pytanie, czy my mamy jakąkolwiek szanse na adopcje a jeżeli tak to kiedy najlepiej starać się o maleństwo.
Za odpowiedź bardzo dziękuję.
Pozdrawiam Renata

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 25 lut 2003 11:50 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam, no to faktycznie dość skomplikowane. Nie ma sztywnego wymogu 5 lat - ja tak nigdy nie pisałam, ale wiem,że częśc ośrodków stosuje taką cezurę. Państwa sytuacja jest nietypowa, i najlepiej szczerze ją wylozyć w ośrodku, licząc na to, że traficie na wyrozumiałego czlowieka - ale o adopcję w tym przypadku może się ubiegac tylko jedno z Was (np. Pani jako mama samotna, zakładam taki wariant). Ślub kościelny się nie liczy, chyba,że jest konkordatowy i zarejestrowany w USC. Ale nie w tym przypadku - dla sądu jesteście po rozwodzie.
Prosze spróbowac uczciwie pogadac w ośrodku i dac znac na forum, co z tego wyszło. Powiem szczerze,że nie spotkałam się z taką sytuacją. Pozdrawiam. D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 25 lut 2003 12:39 
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Jak tylko wybierzemy się do ośrodka i czegoś się dowiem dam znać, jednak to jeszcze trochę potrwa, ponieważ zamin się tam wybierzemy chcemy jak już pisałam wziąść ślub cywilny. A poza tym trochę się boję.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Renata

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]