Wyświetl temat - uprawomocnienie postanowienia o adopcji ?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 28 gru 2005 10:22 
Awatar użytkownika

Proszę o pomoc bo czegoś tu nie rozumiem. Na rozprawie adopcyjnej sędzia powiedział że postanowienie uprawomocni się za 3 tyg. + 1 dzień. Natomiast ktoś inny powiedział mi, że postanowienie uprawomacnia się 21 dni roboczych. I teraz nie wiem kiedy tak naprawdę można jechać do sądu, po uprawomocniony wyrok jeśli rozprawa odbyła się 21.12. - czy przy liczeniu 21 magicznych dni mam pominąć święta czy nie???? Pozdrawiam szczęśliwa mama 2 skarbów. :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2006 11:10 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, zazwyczaj jest tak, że 21 jest liczone jako całe tygodnie czyli z sobotą i niedzielą. Nie spotkałam się nigdy z interpretacja dot. tylko dni roboczych. Nawet mówi sie o tym tak, że postanowienie (w przypadku adopcji jest to postanowienie a nie wyrok) uprawomacnia się 3 tygodnie. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2006 12:03 
Awatar użytkownika

:roll: ups. faktycznie "wyrok" brzmi fatalnie w tym kontekście. Ale jestem tak szczęśliwa że nawet słówko "wyrok" czy "postanowienie" nie ma dla mnie większego znaczenia najważniejsze, że maleńka jest nasza !!!!!! Dziękuję za odpowiedź i noworocznie pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]