Wyświetl temat - obydwoje pracujemy za granica

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 paź 2005 09:35 
Awatar użytkownika

jestesmy malzenstwem z osmioletnim stazem od 4 lat pracujemy w niemczech mamy podwujne obywatelstwo, czyli takie same prawa w polsce jak i w niemczech , mamy stale zameldowanie w polsce i mieszkanie, z tym ze wiekszasc czasu spedzamy w niemczech tu tez mamy staly maldunek, z jednym z osrodkow adopcyjnych ponformowali nas ze to ze okazemy zarobki z niemiec nie stanowi zadnych przeszkod, a po zakonczonej adopcji mozemy miec malenstwo przy sobie w niemczech gdzie bede miala prawo do urlopu wychowawczego,ale w innym osrodku pinformowali nas ze jezeli mam staly meldunek w niemczech to obejmuje nas adopcja zagraniczna , meldunek staly musze miec w niemczech by moc prawnie przebywac ale nie oznacza to ze jestesm na stale w niemczech jak tylko sytuacja materialna sie wzmocni pragniemy wrocic jak naj szybciej do naszego kraju,odleglos od naszego polskiego domu nie stanowi dla nas problemu by moc regularnie uczestniczyc w wprocesie adopcyjnym. pozdrawiam i prosze ocenic nasze szanse chce byc pewna czy w osrodku w ktorym nam powiedzieli ze kwalifikujemy sie do adopcji krajowej polskiej nie robia nam zludnej nadzieji a po roku staran np sedzina powie nam ze wymaga polskie zaswiadczenie z polskiej firmy itd

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 paź 2005 21:16 
Awatar użytkownika

:( :( :( :( :help: :crying: :mur: :cry:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lis 2005 10:38 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
na podstawie tego, co Pani pisze (stałe zameldowanie w Polsce, mieszkanie ) to kwalifikujecie się Państwo do adopcji krajowej. Podwójny meldunek nas nie interesuje, mamy rodziny w Polsce z podwojnym obywatelstwem , więc nie ma to znaczenia)I tak radze rozpocząć przygotowania. Oczywiście wiąże się to z koniecznościa pobytu w Polsce (lub przyjazdów częstych do kraju) na kwalfikację. Prosze zwrócicić sie do tego oao, który będzie kwalfikował Was do adopcji krajowej i z nimi wszystko ustalić. W Państwa przypadku nie ma tu mowy o stałym przeniesieniu dziecka poza granice Polski. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 lis 2005 10:47 
Awatar użytkownika

:cmok: dziekuje bardzo !!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 cze 2007 07:58 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie,
dziś staję się aktywnym uczestnikiem forum (po pierwszej wizycie w OAO).
Problem nasz dotyczy podobnej sytuacji, do tej przedstawionej powyżej. Mąż pracuje na kontrakcie i oboje przebywamy obecnie zagranicą. Jednak mamy w Polsce stały meldunek i mieszkanie. Nie jest też dla nas problemem comiesięczny dolot na spotkania w ośrodku. Pani psycholog z ośrodka nie była jednak przekonana, czy kwalifikujemy sie do adopcji krajowej. Zarządała od nas konsultacji z prawnikiem i potwierdzenia możliwości adopcji 'aktem prawnym' w naszym przypadku.
Jakie akty prawne regulują te zagadnienia i czy ewentualnie mogą Państwo polecić prawnika, z którym moża byłoby skonsultować się w tej sprawie?
Dziękuję i pozdrawiam,
Alsul

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 cze 2007 14:29 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
kontrakt dotyczy wyłącznie miejsca zatrudnienia a nie stałego miejsca zamieszkania i obywatelstwa. Wg. mnie kwalfikują się Państwo do adopcji krajowej. Wyłącznie. Jak ktoś wyobraża sobie adopcję zagraniczną ludzi, którzy nie są obywatelami innego kraju a tylko tam pracują.
Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 cze 2007 13:38 
Awatar użytkownika

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Dodała mi Pani otuchy.
Zwróciłam się w tej sprawie po poradę prawną i oczekuję na odpowiedź. Pani psycholog z OAO powiedziała mi, że nawet jeśli opinia prawna będzie pozytywna dla nas, to ośodek najprawdopodobniej nie podejmie z nami współpracy mimo wszystko. Nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego (podobno jest to adopcja z tzw. przemieszczeniem - czyli dziecko po adopcji wyjedzie na krótki czas za granicę). Na moje kolejne, drążące pytania, Pani psycholog skierowała mnie do sądu i do ministerstwa (nie wiem jakiego i po co :? ). Nie dam się zniechęcić, gdyż z wielu względów zależy mi na współpracy z tym ośrodkiem (inne mają odległe terminy spotkań lub zajmują się dziećmi tylko starszymi).
Czas goni, niebawem kończą nam się wakacje w kraju i będę niepocieszona jeśli nie uda nam się sprawy teraz 'pchnąć' do przodu.
pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]