Wyświetl temat - staż małżeński a adopcja

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 paź 2005 09:49 
Awatar użytkownika

Szanowna Pani
Czy są OA w Polsce, które nie biorą pod uwagę starzu małżeńskiego? Nasz przypadek jest następujący:
Znamy się z mężem 4 lata, mieszkamy ponad dwa lata razem, od miesiąca jesteśmy młżeństwem. Od roku starmy się o dziecko za pomocą medycyny, niestety po kilku inceminacjach i invitro nie udało się i nie wiadomo czy kiedykolwiek się uda. Mąż nie może mieć dzieci. Całe leczenie bardzo wykańcza nas finansowo, uczuciowo i psychicznie.

Czy w naszym przypadku możemy starać sie o stworzenie rodziny z dzieckiem adopcyjnym?

Paulina

2011r; córcia - witaj na świecia maleńka :)
Znaleźliśmy drogę do szczęścia; My przechytrzyliśmy los :) :) :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 paź 2005 11:30 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
no niestety, wszystkie ośrodki w Polsce uwzględniają długośc stażu małżeńskiego. Jest on dłuższy lub krótszy (w granicach +- 5 lat), ale musi być. Miesiąc to praktycznie nic. Nie ma tu znaczenia długośc wcześniejszego konkubinatu. Staz małżeński to dla sądu formalny dowód na trwałość związku. radzę poczekać. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 paź 2005 13:14 
Awatar użytkownika

dziekuję za odpowiedź.....

Wiem, że to nie Pni ustanawia prawo ale ciekawa jestem jak jeszcze długo będę musiała czekać.... 8O Ja mam 30 lat mój mąz 40 lat... Więc za 5 lat nie będziemy mieli szans na dzidzie w wieku noworodkowym.
Jaki to ma sens czy jest się małażeństwem miesiąc rok czy 5 lat? Czy to oznacza ze w oczach Prawa po 5 latach małżeństwa nic nie może się zepsuć? :x
Nie wierze że nie ma dla nas żadnej szansy teraz.

pozdr.
Paulina

2011r; córcia - witaj na świecia maleńka :)
Znaleźliśmy drogę do szczęścia; My przechytrzyliśmy los :) :) :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 paź 2005 13:36 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Pani Paulino, w życiu wiele spraw jest kwestią wyboru, Państwo zdecydowaliście się żyć razem bez ślubu ( a nie zakładam, że byliście nieswiadomi skutków prawnych), więc prosze zrozumieć obawy pracowników sądów i ośrodków. Przecież decyzję o ślubie można było podjąć ze 2 lata wczesniej, a zapewne juz ustawieni bylibyście w kolejce do oao. Taki zapis o "trwałości małżeństwa" nie wziął się z powietrza. Życie małżeńskie znacznie różni się od związku nieformalnego, mimo wspólnego zamieszkania (sama wiem coś o tym). A małżeństwo - paradoksalnie - niekiedy się rozpada właśnie po "legalizacji". I nie mówie o 5 latach, bo nie wszystkie ośrodki wymagają sztywno 5 letniego stażu. Ale 1 miesiąc to naprawdę za mało ! Pani jest młoda, więc w diagnozie to Pani wiek będzie szczegolnie istotny.Polska nie jest wyjątkiem w takim traktowaniu małżeństwa. Ostatnio "adopcyjni" Szwajcarzy mówili mi, że u nich osoby samotne i życjące w konkubinacie nie mają prawa do dopcji ale także i do in vitro!
Pozdrawiam i życzę cierpliwości,
D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: przesunięte:
PostZamieszczono: 15 kwie 2006 21:00 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Grubcia 15.04.2006 pisze:
czy w Polsce możliwa jest adopcja dziecka-niemowlaka przez parę pozostającą w długoletnim konkubinacie?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 kwie 2006 11:47 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowni Państwo, w Polsce nie ma mozliwości aby para żyjąca w konkubinacie adoptowała dziecko. Tak jak kiedyś pisałam, to co robimy w życiu, decyzje jakie podejmujemy , niosą pewne skutki. Nie zawsze dobre dla nas. Oczywiście nikt w Plsce nie ingeruje gdy para chce ma dziecko pozamałzeńskie, ale w przypadku adopcji determinantem jest DOBRO DZIECKA a więc zapewnienie mu stabilnej opieki między innymi przez to, że rodzice sa małzeństwem. Zdaję sobie sprawę, że zaraz odezwą się głosy, że dla dziecka lepiej aby miało rodziców konkubentów niz zadnych, ale to nie jest argument - po prostu par małżeńskich oczekujących na dziecko jest tak duzo , że nie ma tu problemu ze znalezieniem rodziny dla dziecka. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 kwie 2006 08:29 

Grubcia 15.04.2006 pisze:
czy w Polsce możliwa jest adopcja dziecka-niemowlaka przez parę pozostającą w długoletnim konkubinacie?
Grubcia, czekałam, co napisze ekspert :) , ale ciężko było mi się powstrzymać przed zadaniem Tobie pytania: skąd Ci to przyszło do głowy? Chcesz stworzyć dziecku dom rodzinny - to piękna myśl, ale jak możesz dać rodzinę komuś, jeśli sama jej z partnerem nie tworzysz, bo nie macie ślubu? Odpowiedz sobie sama, tak szczerze, czy Ty na miejscu Państwa zgodziłabyś się na coś takiego? Oczywiście, że to niemożliwe.
[chciałabym dodać "na szczęście dla dzieci", ale się powstrzymam, bo wiem, że nie na takie odpowiedzi liczyłaś]
Trzymaj się.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 kwie 2006 19:53 
Awatar użytkownika

mam nadzieje ze sie nikt nie obrazi za moje pytanie, ale czy ta "rodzina" to tez musi byc "zalozona" poprzez slub koscielny, czy na mocy cywilnego to juz jest rodzina? pytam powaznie, mimo zlosci.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 kwie 2006 20:43 
Awatar użytkownika

aramgad, cywilny jest oczywiście wystarczający, chyba że starasz się o adopcję w ośrodku katolickim.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 kwie 2006 20:48 

aramgad pisze:
czy na mocy cywilnego to juz jest rodzina? pytam powaznie, mimo zlosci.

Jasne, że wystarczy cywilny, kościelny jest tylko sakramentem, jeśli jesteś wieżąca, nie musicie się na niego decydować :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 kwie 2006 21:07 
Awatar użytkownika

brush pisze:
kościelny jest tylko sakramentem, jeśli jesteś wieżąca, nie musicie się na niego decydować :)

... ja tylko troszkę zaprotestuje/wyprostuję :wink:

Ślub Kościelny jest Sakramentem. Dla wierzących "przede wszystkim" a nie "tylko". :)

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 kwie 2006 22:40 
Awatar użytkownika

Madzka :cmok:

Brush, chyba lubisz " dyskutować" :?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 kwie 2006 08:18 
Awatar użytkownika

uff.ulzylo mi, nie chcialabym z tego powodu robic cyrku w kosciele. ale dobrze ze tu zajrzalam, bo juz nie mam ochoty odkladac slubu. dziekuje.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 kwie 2006 09:58 

moonlight1 pisze:
Brush, chyba lubisz " dyskutować" :?

Słowa 'tylko' użyłam z nieco innych względów, niż Wam się wydaje. Chodziło mi o to, że można wziąć ślub wyłącznie cywilny, można też zarówno cywilny, jak i kościelny, lecz wyłącznie kościelnego się nie da - pod tym względem jest on niestety "tylko" sakramentem.
Przepraszam, jeśli uraziłam kogoś, ale wyraziłam tylko swoją opinię. Postaram się nie robić tego w tak radykalny (?) sposób.

Ostatnio zmieniony 24 kwie 2006 07:48 przez brush, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 kwie 2006 12:49 
Awatar użytkownika

brush, Ty się nie obrażaj :) :cmok:

... a sam Kościelny - można - tylko w świetle prawa polskiego nie jest się małżeństwem.
Teraz na szczęście jest Ślub Konkordatowy - Sakrament, ale zaakceptowany przez polskie prawo. :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]