Wyświetl temat - zarobki nietypowe

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 cze 2005 15:09 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy zarobków starajacych sie o dziecko rodziców. Czytalam juz wypowiedzi na temat dochodów, których nie mozna wykazac, a które istotnie są. Dotyczy to również naszej osoby. Oficjalnie utrzymujemy się z renty męża(która ma po rodzicach) w wysokości 860 zł. Do dochodów nieoficjalnych należałoby zaliczyć zarobki uzyskane z udzielanych przeze mnie korepetycji(czyli pisaemne potwierdzenie mojego pracodawcy o wielkosci zarobku) oraz dość duze wynagrodzenie męża za prowadzenie firmy brata(niestety nie do udokumentowania). Czy w takiej sytuacji Osrodek adopcyjny moze nam dac szanse na podjęcie "kroków adopcyjnych"?? Czy tak niskie dochody wykazywalne(i to w dodatku z tak nietypowiego żródla) nie wyklucza nas na wtępie?? Za wszelkie informacje z góry dziekuje.Chcielibysmy podjac odpowiednie kroki jak najszybciej.
PS. Mam jeszcze jedna watpliwośc, która mnie nurtuje. Czytajac wymagania kilku ośrodków zwróciłam uwage, ma konieczność wykazania, iz leczyliśmy naszą niepłodność, ktora zostala stwierdzona przez lekarza. Szczerze- nie podejmowaliśmy żadnych kroków w kierunku dokładnego zdiagnozowania przyczyn naszej bezpłodności i tym samym nie podjęliśmy leczenia. Staramy sie 3 lata i tyle. Byliśmy od poczatku zdecydowani na adopcję, nawet gdyby udało nam sie zajść w ciążę. Nie należymy do osób które za WSZELKĄ cene pragna urodzonego przez siebie dziecka. Myslę, że to najlepszy dowód na to,że nawet jeśli uda nam sie zajść w ciąże to nie zrezygnowalibyśmy z wychowywania adoptusia.:)
Prosze o odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 cze 2005 11:05 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, rzeczywistośc czasami nas przerasta. Gdyby adotować mogli wyłącznie ci ludzie, którzy mają umowy o pracę na czas nieokreślony i wysokie dochody, liczba adopcji spadłaby o polowę, jesli nie lepiej. I wszyscy musimy się z tym pogodzić, ze życie to nie jest takie proste. Zadaniem pracowników oao jest ocenić, na jakim poziomie żyje rodzina, czy są tam dobre warunki - a to widac od razu (urządzenie meiszkania, samochód, spędzanie czasu wolengo. Poza tym bierzemy pod uwagę, czy w takiej "porąbanej" rzeczywistości rodzina "radzi sobie" - czy sa mobilni, czy podejmują się dodatkowego zajęcia, czy mają pomysł na poradzenie sobie z bezrobociem. Zatem proszę się nie martwic tylko realistycznie o tym w ośrodku porozmawiać - mam nadzieję, że pracownicy oao nie zyją w matrixie i mają pojęcie o tym, jakie jest życie. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 cze 2005 13:50 
Awatar użytkownika

Serdecznie Pani dziękujemy. Wlaściwie czekaliśmy na tą odpowiedż:).W tym tygodniu wybierzemy sie do ośrodka. Jeszcze raz dziekujemy za udzielone informacje :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 gru 2006 19:18 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

majkaski pisze:
Jesteśmy juz 8 lat po ślubie. Po wielokrotnych próbach nie udało się zajść w ciążę. Postanowiliśmy, że to juz koniec naszych starań, czas już podjąć decyzję o adopcji. Po przeczytaniu wielu artykułów na forum mam pewne wątpliwości. Oboje z mężem pracujemy, lecz na liście płac mamy wynagrodzenie najniższe krajowe tj. każde po 650,00 netto. Zarabiamy po około 1500,00 netto ale niestety brak na to dokumentów. Czy zaświadczenie o zarobkach może zawierać rzeczywiste wynagrodzenia tj. po 1500,00 netto czy tylko to zlisty. Nie wiemy co mówić w ośrodku do którego zamierzamy się w najbiższym czasie udać. Nadmieniam iż właściciele wystawia nam zaświadczenia.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 gru 2006 14:45 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szaniowna Pani,
pracownicy ośrodków nie żyja na księzyciu tylko na ziemi i znamy realia polskiego rynku pracy. Nie ma si ę co przejmować, ale rzeczowo wyjaśnić pracownikom ośrodka o co chodzi. Poza tym, co posałam wielokrotnie, bierze się pod uwagę ogolną sytuacje i poziom zycia rodziny, postawy wobec pracy itp. A na pewno wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]