Wyświetl temat - ostry suchy kaszel (w 2 miesiacu ciazy)

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 08 maja 2005 04:34 
Awatar użytkownika

Jakie lekarstwo moze pomoc na ostry suchy kaszel (szczegolnie w nocy) dla kobietki w 2 miesiacu ciazy.
Syropek homeopatyczny Stodal nie pomogl. Rowniez wszelkie babcine przepisy.
Kaszel utrzymuje sie juz prawie tydzien :/ i powolutku robi sie mokry
I jest to cos raczej na tchawicy

Czy takie kaszlenie (chodzi mi ogolne wstrzasy w czasie kaszlu) moze miec wplyw na ciaze ?

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 maja 2005 18:21 
Awatar użytkownika

Myślę,że silniejsze środki możesz brać tylko pod kontrolą lekarza,zwłaszcza,że jesteś w I trymestrze.Ja w II trym.miałam podobny problem,żadne leki dostępne bez recepty nie pomagały i dopiero lekarka na receptę przepisała mi mocniejszy środek.Ale tak jak piszę,wszystko musi być pod kontrolą lekarza

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 maja 2005 13:05 
Awatar użytkownika

Ja byłam chora 2 razy w pierwszym trymestrze. Raz - na samym początku, a drugi raz - lekkie zapalenie oskrzeli - na przełomie 2 i 3 miesiąca.
Mi na szczęście pomogły domowe sposoby (inhalacje 3 razy dziennie) + syropek Stodal. Ale byłam również u lekarza i poprosiłam, żeby wypisał mi na kartce wszystkie leki, które mogę brać w ciąży. Okazało się, że nie jest tego tak mało:) Fajnie jest wiedzieć co w razie czego wolno, a czego nie wolno.
A wstrząsy kaszlowe przechodziłam, jak już wspomniałam, dwa razy i dzidziuś się nie dał! Rośnie zdrowo i jest duży:)

Pozdrawiam serdecznie!

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 maja 2005 18:24 
Awatar użytkownika

Hej hej
Ja również mam cały czas problem z kaszlem, który jest na tyle uciążliwy, że nierzadko prowadzi do nudności (podskakiwanie brzuszka). Ale trzymam sie. Na razie zaliczyłam buteleczkę Stodalu. Pomagają również inhalację z olejku olbasowego (kilka kropel, bez miesznaia na litr goroącej wody) - głowa pod ręcznik i naprawdę działa!
Pozdrawiam serdecznie :wink:

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]