Wyświetl temat - Szew na szyjce macicy

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 sty 2005 18:21 
Awatar użytkownika

Witam
Poradzcie mi prosze, jestem swiezo po załozeniu szwu na szyjce macicy,dokładnie jeden dzien, troche plamie ale tak podobno ma byc przez mniej wiecej dwa dni, nie wiem natomiast czy bóle brzucha to normalny objaw po tym zabiegu? pobolewa mnie tak jakoś jak na okres, nie jest to bardzo bolesne ale jednak. Czy ktoras z was tez tak miala, przyznam się ze sie boję kazdego bólu moja ciąza jest obciązona b.duzym ryzykiem(do 10 tyg krwawienia ,bóle skurcze, cukrzyca, wczesniej dwa poronienia) i to ze obecnie jestem w 19 tyg. uwazam za cud,dlatego nie wiem czy ma mnie prawo troche bolec po tym zabiegu czy tez nie? jak było u was?

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 sty 2005 12:34 
Awatar użytkownika

Cześć,
Ja również jestem świeżo po założeniu szwu w 21 tc. W poniedziałek wróciłam ze szpitala. Jeśli chodzi o plamienia to miałam je do 3 dni (1-szy nawet krwawienie) i bóle nieco słabsze niż miesiączkowe też do ok. 2 dni oraz dziwne uczucie rany i opuchlizny. Potem plamienie zamieniło się w pomarańczowy, a następnie żółty śluz. W szpitalu leżałam tydzień po zabiegu i podawano mi fenoterol 3*1/2 oraz magnez w kroplówce 2*8mg. Wczoraj byłam do kontroli i wszystko jest ok. Fenoterol zażywam nadal. Też jesem po 4 bardzo wczesnych poronieniach dlatego profilaktycznie założono mi ten szew.
Nic się nie martw po tym szwie możesz odczuwać dolegliwości, ale jeśli nie są silne myśle, że nie powinnaś się martwić.
Pozdrawiam, EWA

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 sty 2005 11:40 
Awatar użytkownika

Ja mam szew od 17 grudnia.
Nie martw sie plamieniami i bólem tak musi byc to normalne przejdzie.
teraz nic nie czuje zapomniałam ze go mam oprócz tego że niestety brak sexu to jest nieuniknione

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2005 15:07 
Awatar użytkownika

Jestem w 18 tyg. ciąży i w środę idę do szpitala na założenie szwu na szyjkę macicy.mam ciąże wysokiego ryzyka ponieważ jestem po dwóch poronieniach w tym jedno w 22 tyg ciąży. :cry: Proszę powiedzcie mi jak wygląda sam zabieg :?: jak się po nim czujecie już w domu :?:
Proszę :help:

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2005 15:47 
Awatar użytkownika

Hej,

Ja jestem w tej chwili w 25-tym tygodniu, a szew miałam założony w 14-tym tygodniu (również profilaktycznie), bo jestem po dwóch tzw. "poronieniach późnych". Mój lekarz prowadzący zdecydował, że trzeba ten szew założyć, bo nie wiadomo czy niewydolnośc szyjki nie była przyczyną wcześniejszych niepowodzeń. Szew miałam zakładany w CZMP w Łodzi, w sumie w szpitalu spędziłam 5 dni. Samo założenie szwu jest bezbolesne, bo odbywa sie w narkozie, ale póżniej trochę ciągnie i boli, może być też wystąpić krwawienie lub plamienie. Właściwie dwa dni po zabiegu czułam się już bardzo dobrze, a trzy dni później zostałam wypisana do domu. Po założeniu szwu czuję się nieco pewniej i bezpieczniej, choć raczej nie przesadzam z aktywnością i prowadzę siedząco-leżący tryb życia, tak jak mi zalecił lekarz. Naprawdę nie martw się, to nic strasznego, znam kilka kobiet, które taki szew miały założony i są teraz szczęśliwymi Mamami, czego Tobie (i sobie:::))) życzę.
Pozdrawiam serdecznie Ulinka

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2005 18:19 
Awatar użytkownika

Ulinka- Dziękuję za odzew :)
Trochę mnie uspokoiłaś ja też będe czuła się dużo pewniej gdy będe miała założony ten szewek.Wcześnie miałaś założony szew skoro już w 14 tyg. :o
Amam jeszcze do Ciebie pytanko. :roll: przepraszam,że jestem taka dociekliwa :oops: Czy po założeniu tego szwu Masz przepisane jakieś leki :?:

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2005 18:55 
Awatar użytkownika

Hej!!
Ja rowniez mialam przyjemnosci ze szwem!!! I rowniez CZMP!!! Szew zalozono w 15tc po tym jak szyjka skrocila sie o polowe ( z 5 do 2,5cm). I jak rowniez krwawilam po szwie-jak mowiono to standard!!! Po szwie dostalam juz na stale Fenoterol i Isoptin!!! Szew wytrzymal do konca :) Trzymal mimo 5 tyg skurczy :) Sciagnieto go dopiero kiedy zapadla decyzja o cc !!! Mimo tego co slyszalam- bezbolesne :) Szew pierwsza klasa- choc wiem, ze jest on duzym ryzykiem i zdazaja sie poronienia pozabiegowe!!! Z cala pewnoscia tylko dzieki niemu jestem teraz szczesliwa mama trojki maluchow :)

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony 11 cze 2005 21:54 przez Niebieska, łącznie zmieniany 2 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2005 21:12 
Awatar użytkownika

Niebieska-Trzy szczęścia do kochania to musi być super :D :D :D
Dzięki wielkie utwierdziłaś mnie w przekonaniu,że szewek pomaga i jest skuteczny :P
Czy dostałyście kroplówkę po zabiegu :?:

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 cze 2005 13:50 
Awatar użytkownika

Trzeba jednak pamietac-ze opinie lekarzy sa rozne!!! Ja nie raz slyszalam ze to przezytek- ale w naszym przypadku dal nam szanse :) Owszem -juz w trakcie zabiegu mialam podlaczona kroplowke z magnezem!! Po zabiegu tez wlano we mnie pare dobrych butelek- ale ile sztuk niestety juz nie pamietam :?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 sie 2005 10:34 
Awatar użytkownika

Witajcie,

Ja jestem po dwóch poronieniach wczesnych i jednym póxnym i prawdopodobnie tez będe miała szew. Chociaż, będe starać sie o dzidzie dopiero w grudniu (leczenie cały czas...) to już myślę jak to będzie...czy można prowadzić "normalny" tryb życia. czy mimo wsztstko leżenie...? A słyszałyście o tych takich klamerkach "pessar" czy jakoś tak...coś,a la szew, tyle, że po prostu zaciska się szyjkę, zamiast szycia.

Pozdrawiam wszystkich!

Pawełek *+ 02.03.2005. (22tc)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 sie 2005 11:25 
Awatar użytkownika

Malaczarna!
Na pocieszenie powiem Ci, że szew nie jest taki straszny, trzeba rzeczywiście się oszczędzać, ale mi udało mi się już do tej pory dotrzeć do 33 tygodnia ciąży i szew trzyma. Duzo wypoczywam, ale w tej chwili właściwie normalnie funkcjonuję i zajmuję się moim starszym synkiem. W Ja niestety z pesarem (rzeczywiście jest to urządzenie wygodniejsze - założenie trwa chwilę i nic nie czuć) nie mam zbyt dobrych doświadczeń, kiedyś mimo założonego pesara, przeszłam "poronienie późne". Ale może być i tak, że pesar miałam założony za późno? Niektórzy lekarze twierdzą, że szew, mimo tego, że rzeczywiście niesie ze sobą różnego rodzaju ryzyko, jest jednak "mocniejszy". Szew nie jest taki straszny! Głowa do góry! Pozdrawiam i życzę powodzenia! Ula

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 gru 2005 11:29 
Awatar użytkownika

Witam ja tez mam zalozony szew w 23/24t. Po zalozeniu lezalam 5 dni w szpitalu ale nie mialam zadnych krawawien tylko takie lekkie brudnawe plamienia. Mam pytanie jezeli wystepuja jakies komplikacje po zalozeniu szwu to czy sa one odrazu czy zdazaja sie troche pozniej ?????mi lekarz zalecil ciagle lezec. A moze macie jakies linki gdzie bedzie wiecej informacji na ten temat????? pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 gru 2005 12:57 
Awatar użytkownika

Witam !
Ja mam pessar założony od 22 tygodnia i bardzo go sobie chwalę. Prowadzę normalne życie ,chodzę na spacerki. Lekarz zdecydował sie na załozenie jak przy moich dosyc częstych twardnieniach brzucha szyjka skróciła sie do 2 cm. Jak narazie pessar bardzo ładnie trzyma mimo ze skórcze czasami sie pojawiają. I za 3 tygdodnie bedę miała go ściągniety.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 gru 2005 11:23 
Awatar użytkownika

Dziewczyny 1 grudnia mialam zalozony szew okrezny na szyjke macicy i od tamtej pory ciagle leze w lozku w domu nic nie robie na dwor nie wychodze teraz jestem juz w 27tc i mam pytanie czy musze juz do konca ciazy lezec plackiem czy moge czasami sie przejsc albo pojechac samochodem na uczelnie zaraz sie zacznie sesja.
Jak wy funkcjonujecie po takim zabiegu?????

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 gru 2005 16:21 
Awatar użytkownika

Ja miałam założony szew szyjkowy w 11 tc!!! Po samym zabiegu na nieco zwolnionych obrotach, reszta ciązy na zwolnieniu lekarskim, ale bez leżenia plackiem, normalne funkcjonowanie bez szaleństw. Nie martw sie wszytsko będzie ok! Ciesz się dzidzią :bigok: :flowers:

i naturalna córeczka Malou ur. 16.08.08 w 33 tc

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]