Wyświetl temat - Rodzina zastępcza - dzieci z dalszej rodziny

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 gru 2004 22:13 
Awatar użytkownika
Szanowna Pani !!!!

Mam poważny dylemat i sie boję o pewne dzieci , ale zacznijmi od poczatku. Moja siostra cioteczna ( jej babcia i moja babcia były siostrami rodzonymi ) dn . 18 grudnia w wieku 29 lat zmarła wskutek spuchniecia płuc . Z związku z tym jest poważny problem , otóz ona była rozwódką i miała trójke dzieci (12 lat , 7 lat , 4 lat ) . Ojciec dzieci jest i był alkocholikiem i jest bez pracy , ponownie ozenił sie i ma z tą kobietą dziecko . W tej chwili dziećmi opiekuje się babcia i jej siostra . Problem polega na tym ze prawdopodobnie dzieci trafią do domu dziecka lub do rodziny zastepczej . Z tego co wiem to ani babcia i jej siostra nie mogą byc prawnymi opiekunami dzieci . Bo te kobeity są samotne jedna wdowa i chora na nowotwór , druga samotna, jest i trzecia osoba ma 25 lat ale tez panienka . Czy w takim układzie jest szansa że u któreś tej osoby mogą byc dzieci na wychowaniu jako rodzina zastępcza ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 gru 2004 17:56 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
mogą i to jak najbardziej być zarówno rodziną zastępczą jak i opiekunami prawnymi dzieci. Z pewnością nie będzie to babcia (najstarsza i chora, bo to jest przeciwskazanie), ale i 25 letnia i ta druga pani jak najbardziej. Prosze jak najszybciej złożyć wniosek do sądu lub zgłosić się do właściwego ośrodka, aby dopomgł w załatwieniu tej sprawy. Sąd z pewnością rozpatrzy na korzyść ich wniosek. Osoby samotne mogą pełnić funkcję rodziny zastępczej, a na dodatek jeszcze najbliższych, żyjących krewnych. Wyjaśnić należałoby jeszcze , czy ojciec dzieci ma pełnię praw rodzicielskich, bo jeśli tak, to on teżbędzie miał coś do powiedzenia. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]