Wyświetl temat - Zdrowie a adopcja

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 21 gru 2004 11:15 
Awatar użytkownika

Witam,

Mam 29 lat, od 3 lat mam stwierdzone SM. Miałam 2 rzuty choroby. Obecnie mój stan neurologiczny jest bardzo dobry. Czuje się znakomicie.
Czy sam fakt , że mam SM, może spowodować , że nie bedę mogła sie starac o adopcję, albo mój wniosek będzie oceniony negatywnie?
Czy potrzebna jest opinia lekarza?

P.S. Ponieważ mam problemy z naturalnym poczęciem, chciałabym w przyszłości starać się o adopcję. Odpowiedź na to pytanie bardzo by mi pomogła.

Proszę o poradę.

Aniusza

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 gru 2004 18:06 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, z przykrościa musze napisać, że SM jest bardzo powaznym przeciwskazaniem do adopcji. Jednym z priorytetów adopcje jest to, aby rodzina mogła w przyszłości zapewnić dziecku optymalne warunki kształcenia i opieki. Rolą specjalistów, w tym też lekarzy jest ocana nie tylko obecnego stanu zdrowia kandydata na rodzicca ale i rokowania na przyszłość. A w przypadku SM - przykro to pisać - jest to rokowanie wątpliwe. Prosze porozmawiać z lokalnym ośrodkiem, ale sądzę, że ich zdanie będzie podobne. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 19 paź 2008 17:45 
Awatar użytkownika

Witajcie,
czytam i czytam forum i wciąż zastanawiam się czy ma sens porywać się z motyką na słońce.
Czy możliwe jest udzielenie adopcji parze, w której dziewczyna około 11 lat temu miała rak (teraz ma 31 lat). Uznana za wyleczoną , ale dzieci już mieć nie może. On (wiek 30 lat) ok 9 lat temu miał załamanie nerwowe z pobytem w szpitalu. Brak nawrotów załamania nerwowego. Wiem, że każda sprawa jest indywidualna. Ale może są jakieś rzeczy, cechy, choroby itp., które od razu dyskwalifikują potencjalnych rodziców...
Proszę o poradę.
pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 paź 2008 10:38 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
każdy ośrodek doś dokładnie okresla wymagane dokumenty, a wśród nich z pewnością znajduja się zaświadczenia lekarskie, które mają na celu potwierdzenie, że stan zdrowia kandydatów jest na tyle dobry, aby mogli samodzielnie opiekowac się dzieckiem oraz mogli go wychować do pełnoletności. Każde zaświadczenie jest tez konsultowane ze specjalistami. Sprawdzeniu podlegaja także orzeczenia o grupach inwalidzkich, stopniach niepełnosprawności. No bo jeżeli w decyzji stoi jak byk, że osoba ma I grupę, nie może wykonywać jakiejkolwiek pracy i że powinna funkcjonować w oparciu o pomoc osoby trzeciej, to o adopcji mowy nie ma. Często takie dokumenty mają osoby z tzw. grupą P (psychiatryczną), niekiedy nawet podają, ze to było "załatwiane" - niczego to znie zmienia. Zanim się załatwiło takie orzeczenie, nikt nie pomyslał, jakie to przyniesie konsekwencje.
Niemniej jednak na pewno na forum nikt nie będzie w stanie okreslić, czy ma Pani szanse na adopcję. To niemożliwe bez poznania Was, Waszego zycia i innych szczegółow. Zatem- najlepiej rozmawiac w Waszym Ośrodku.
pozdrawiam,
D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 paź 2008 08:45 
Awatar użytkownika

Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 29 paź 2008 13:46 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Lila0 pisze:
W jaki sposób i pod jakim kątem są sprawdzane orzeczenia o grupach inwalidzkich lub stopniu niepelnosprawnosci?

Szanowna Pani,
prosimy kandydatów o dołączenie do dokumnetacji orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Ośrodki maja prawo zażądc takiego dokumentu, prosze się nie dziwić. My mamy obowiazek zweryfikować dane o stanie zdrowia rodziny, która chce przyjąć dziecko - to te gwarancje, o których mówią przepisy a związane ze stanem zdrowia adekwatnym do opieki nad dzieckiem. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 29 paź 2008 23:27 
Awatar użytkownika

Czyli jesli kandydat ma jakies schorzenie i przestawi zaswiadczenie ze sie leczy u danego specjalisty np. onkologa i posiada orzeczenie musi sam powiadomic osrodek o tym fakcie czy to osrodek zapyta czy w zwiazku ze swoim schorzeniem kandydat posiada orzeczenie?pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lis 2008 11:08 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Prosze Państwa, w ośrodkach obowiązuje zasada zaufania. Rodzina przedstawia zaświadczenia lekarskie, ośrodek je przyjmuje. Jasne, że jeżęli ktoś będzie chcial ukryć chorobe, to zrobi to. Ośrodki nie mają narzędzi przymusu i nie o to chodzi. Jednak - a zdarzaja się takie sytuacje, sąd może mieć jakies wątpliwości, powioła sobie biegłych, zażąda dodatkowych zaświadczeń, i co wtedy ? "Udawać głupa"? Stać się niewiarygodną osobą ? Głupio. Poza tym - wszystko jest dobrze, jak jest dobrze, ale co w sytuacji, gdy zdrowie faktycznie "posypie się" ? Dla każdego człowieka jego własne zdrowie jest najważniejsze i na tym każdy sie skupia. najcześciej pogodzenie cięzkiej, wyczerpującej (także finansowo) choroby nie jest do pogodzenia z adopcją. A adopcja z kolei nigdy nie będzie "lekiem" - nie może nim być.
Adopcja jest bardzo jednoznaczna; NAJPIERW potrzeby dziecka. POTEM twoje.
Serdecznie pozdrawiam
D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lis 2008 09:40 
Awatar użytkownika

Tak rozumiem i zgadzam się z Panią, że nie nalezy ukrywac takich faktow. Bede tak dociekliwa i zapytam kiedy i w jakich przypadkach sad moze miec jakies watpliwosci co do zdrowia i jakich dodatkowych zaswiadczen moze jeszcze zarzadac ?pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 27 lis 2008 12:00 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, jeżeli sąd ma wątpliwości, z reguły żąda innych opinii, powołuje biegłych itp. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 27 lis 2008 22:11 
Awatar użytkownika

Czy cukrzyca typ II może być przeciwskazaniem?

Choroba jest uregulowana, wymagajaca jedynie diety + regularnego badania cukru glukometrem, przyjmowanie leków tylko okresowo.

11.III. 2010 - beta hcg 776,7 mI

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lis 2008 10:37 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowni Państwo, nie spotkałam się, aby cukrzyca była przeciwwskazaniem. Mało tego, znam przypadek, gdy w rodzinie była cukrzyca, a adoptowali malucha chorego na cukrzycę, ktorego nie chciała żadna zdrowa rodzina (za duzo problemów). Rodzina wykazała się wielką znajomoscią rzeczy, dzidek rozwija sie cudnie od każdym względem, nawet pompę insulinową dostał od Pana Jurka Owsiaka i WOŚP ! Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2009 21:17 
Awatar użytkownika

Dzień dobry. Jesteśmy 3 lata po ślubie o tym,że nie będę mogła mieć dzieci dowiedziałam sie kilka lat temu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest moja choroba serca a ściślej mówiąc wada- niedomykalnosć zastawki dwudzielnej,( która wymaga operacji plastycznej ale ze wzgledu na młody wiek:-) 29 lat nie będzie narazie wykonywana) na co dzień funkcjonuję normalnie prowadzę dom, pracuje zawodowo jako przedszkolanka, istota tej wady polega jedynie na tym,że szybciej niz inni męczę się podczas wysiłku fizycznego. Od pewnego czasu jesteśmy zdecydowani na adopcję bo chyba tylko tej małej, ukochanej kruszynki brakuje nam do prawdziwego rodzinnego szczęscia. Ale boję sie ,ze moja wada będzie przeciwskazaniem do adopcji. Serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 04 lut 2009 13:47 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
nie przypuszczam, aby to stanowiło problem w adopcji. Tyma bardziej, ze jest pani aktywna zawodowo i to jako przedszkolanka. Więc trzymam kciuki. D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 04 lut 2009 16:24 
Awatar użytkownika

Serdecznie dziękuję za odpowiedź:-)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]