Wyświetl temat - POLIPY

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: POLIPY
PostZamieszczono: 27 lip 2004 20:50 
Awatar użytkownika

Cześć dziewczynki,

Jestem w 8 tc od OM bardzo upragnionej i długo oczekiwanej. Dziś byłam na badaniu ginekologicznym, ciąża rośnie ale okazało się, ze ma polipa. Stąd moje beżowe plamienia. Czy któraś z Was się z tym spotkała i czy to zagraża mojej ciąży w jakis sposób? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź. Jedną dzidzi juz straciłam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 lip 2004 22:13 
Awatar użytkownika

Moja koleżanka miałą polipa w ciąży. Są dwie szkoły: jedna każe usuwać, ale dopiero po 16. tygodniu, druga każe zostawić i zająć się nim po ciąży, przy czym druga opcja jest popularniejsza. Co do koleżanki, do jej polip sam się usunął, więc nie było problemu :) Tobie życzę tego samego.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lip 2004 14:55 
Awatar użytkownika

hop_angel - generalnie nie ma czym się przejmować. Dziecku nie przeszkadza Twój polip. Lekarze pewnie nie będą chcieli go usuwać bo może sam odpaść po porodzie a jego usuwanie może być niebezpieczne dla ciąży.

Ja miałam ogromnego polipa (> 1,5 cm) i było podejrzenie, że polip powstał w ciągu kilku dni. Moja lekarka wysłała mnie do jednego z najlepszych specjalistów w mieście i został usunięty. Cała procedura trwała godzinę i niczego nie czułam. Napisz na priwa jeśli chcesz więcej informacji.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lip 2004 15:29 
Awatar użytkownika

ja mialam polipa stwierdzonego w 12 t.c byl do samego konca mialam cc ale nie z tego powodu, gdy6 tyg po porodzie poszłam na bad. kontrolne po polipie nie było juz sladu

Mikołajek 15.12.2011 [*]

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sie 2004 12:32 
Awatar użytkownika

Dzięki dziewczynki,

Martwiłam sie troche bo to on jest przyczyną moich plamień. Tak mówi lekarz bo po ostatniej wizycie ciąża rozwija sie dobrze, na usg ide dopiero za 3 tyg. chyba ze cos bedzie nie ok. Oczywiście uspokoje sie dopiero po usg bo w poprzedniej ciąży takie palmienia zwiastowaly niestety smutny final. Ale i byly bardziej intensywne. Pozdrawiam i w razie czego bede pisac.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 kwie 2008 22:36 
Awatar użytkownika

hej ja jestem w 7 tyg. ciazy, dzisiaj zaczelam krwawic bardzo mocno, myslalam ze poronilam, okazalo sie ze mam polipa ktory pekl, czy sie urwal, krwawienie jak przy miesiace, bol brzucha do tego ale na echo wszystko jest ok, dzidziusiowi nic nie jest, dzieki Bogu, ogolnie bardzo dziwna sytuacja.

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 kwie 2008 08:46 
Awatar użytkownika

Cześć,
Obecnie jestem w 35 tygodniu :) i różnież na początku ciąży dowiedziałam się ze mam polipa, który sam w sobie nie zagraża ciąży i z reguły ma tendencje do obumierania powiedzmy do 20tyg. Mój gin powiedział ze w całej karierze zawodowej spotkał się tylko raz z sytuacją gdy pacjentce przed porodem chirurgicznie usuwał polipa. taki polip jako twór nie stanowi zagrożenia ale jest nieciekawy w tzw "życiu codziennym" zdarzają się plamienia, krwawienia do momentu aż się samoczynnie usunie. Z doświadczeń empirycznych mogę powiedzieć, że trochę więcej kasy i nerwów mnie to kosztowało gdyż częściej biegałam do lekarza po krwawieniu aby się uspokoić czy z ciążą jest OK. Oczywiście tym krwawieniom nie towarzyszą skurcze czyli byłam pozytywnie nastawiona ale zawsze wolałam się upewnić. U mnie usunał się dokładnie w Sylwestra - miałam bardzo udana zabawe:) to był 16-17 tydzień.
islandia

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 maja 2008 12:44 
Awatar użytkownika

Mam pytanie czy po stosunku w czasie ciazy moze na drugi dzien brzuch bolec? Ja ciagle jeszcze walcze z polipem wiec do tego doszly jeszcze dziwne uplawy. Brzuch mnie boli i nie wiem czy to od polipa,czy po stosunku. Czy ktos moze spotkal sie z podobnymi objawami?

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 maja 2008 17:34 
Awatar użytkownika

Z uwagi na fakt posiadania polipa mój lekarz odradzał współżycie, dlatego też nie wiem co może byc przyczyną bolącego brzucha. Oczywiście najlepiej byłoby to skonsultowac z lekarzem jesli ból sie nie uspokoi. W kwestii upławów bardzo czesto są brązowawe taki stan przedkrwawieniowy - można sie przyzwyczaić :(

islandia

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 maja 2008 08:52 
Awatar użytkownika

bol brzucha ustapil, ale uplawy nadal brazowe przy podcieraniu sie i w srodku jest go tez duzo, nie wiem czy mam znow biec do szpitala na usg dopiero co bylam tydzien temu i wszystko bylo ok oprocz poilpa ktory krwawil.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 maja 2008 11:14 
Awatar użytkownika

izeeizeechyba bym poszla na twoim miejscu do lekarza uplawy sa tez niebezpieczne.

21.07.2010 STUKNĘŁA MI 30 EHHH

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 maja 2008 12:48 
Awatar użytkownika

Na początku ciąży takie upławy należy kontrolować mogą być zwiastunem poronienia. W Twoim przypadku napewno są związane z polipem ale lepiej sie upewnić ze wszytsko ok niz co chwilę sprawdzać czy są. Dodatkowo za każdym razem nie ma potrzeby aby robić USG wystarczy ze lekarz Cię zbada, zobaczy czy szyjka zamknięta i bedzie odpowiedź. Do momentu obumarcia polipa trzeba sie przyzwyczaić do takich akcji:(. pamietam że miałam okresy calowitego zapomnienia o tym tworze dawał mi 3-4 tyg spokój po czym następowało krwawienie z reguły poprzedzone takimi upławami.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 maja 2008 09:34 
Awatar użytkownika

Nie poszlam do lekarza. Bol brzucha ustal na drugi dzien a uplawy po dwoch. Mysle ze to wszystko przez tego polipa. Mam wizyte za 10 dni wiec sie okaze czy wszystko jest w porzadku. Czuje sie dobrze wiec mysle ze jest ok. Pozdr.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 maja 2008 09:46 
Awatar użytkownika

izeeizee :bigok:

21.07.2010 STUKNĘŁA MI 30 EHHH

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 maja 2008 18:51 
Awatar użytkownika

No i znowu sie zaczelo. Uplawy minely ale wyszlam dzisiaj na spacer troche sie zmeczylam. Jak przyszlam do domu to zauwazylam znow brazowe uplawy, po jakies godzinie i odpoczynku ustapily. Nie wiem co to znaczy. Czy to ten polip i grozi mi poronienie? Jutro mimo wszystko ide do lekarza zeby sie upewnic. Prosze o rade.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]