Wyświetl temat - Postanowienie i co dalej ? (akt urodzenia, pesel itd)

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 kwie 2004 10:05 
Awatar użytkownika

Niebawem odbierzemy w końcu postanowienie o przysposobieniu (przynajmniej tak mi się wydaje), swoją drogą przez szczyt gospodarczy musimy poczekać tydzień dłużej :twisted: . Mam pytanie do doświadczonych: I co dalej? na pewno wyrobić (zmienić?) PESEL. Gdzie? W urzędzie właściwym dla nas? Czy w tym, do którego należał wcześniej Mati (jesli był jakoś rejestrowany)? Ile to trwa (w przychodni gonia nas o nr pesel!!! a następne szczepienia w połowie maja)? Czy to wszystko? Później już tylko zameldować, zgłosić do ubezpieczenia, jednego "producenta" śmieci więcej (oj, produkuje, produkuje, jedną śmierdzącą reklamówę dziennie :lol: ) do administracji itd.

Plizzz, podpowiedzcie co i jak.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 kwie 2004 10:38 
Awatar użytkownika

Joanna z tego co się dowiedziałam od Pani z USC - PESEL jest wyrabiany w miejscu zameldowania dziecka. Ale żeby malucha zameldować musisz mieć już zmieniony akt urodzenia. Co do samego aktu - wyrabiany jest w miejscu urodzenia i niestety po odbiór należy zgłosić się osobiście. Za kilka dni czeka mnie 400km podróż :(
A przy okazji jesli ma sie inny adres zameldowania niż zamieszkania trzeba zwrócić uwage na to jakim adresem operuje sąd. U nas okazało się, że informacja z USC poszła na adres naszego zamieszkania a nie mojego meldunku. Na szczescie w czwartek dostane pisemko do swojego urzedu gminy.

To tyle z doświadczeń młodej mamy :wink:

P.S. Nam w przychodni powiedziano ze dziecko do pół roku może korzystać z PESELA mamy, ale jak to jest faktycznie, nie wiem.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 kwie 2004 11:28 
Awatar użytkownika

kasienka pisze:
Co do samego aktu - wyrabiany jest w miejscu urodzenia i niestety po odbiór należy zgłosić się osobiście. Za kilka dni czeka mnie 400km podróż :(
A przy okazji jesli ma sie inny adres zameldowania niż zamieszkania trzeba zwrócić uwage na to jakim adresem operuje sąd.

U nas Sąd przesyła ( z urzędu) postanowienie do USC (tego gdzie był wyrabiany pierwszy akt urodzenia dziecka),a pary nie muszą odbierać postanowienia ani aktu osobiście (chyba, ze chcą) - USC przysyła listem poleconym nowy akt urodzenia.
Sama też tak miałam.
Co do adresu - Kasia ma absolutną rację - ale o to trzeba zadbać w momencie sprawy adopcyjnej, zeby w postanowieniu był właściwy adres- tam gdzie dziecko ma byc zameldowane, bo jak nie - urząd zamelduje automatycznie ( jak po urdzeniu dziecka) tam gdzie jest zameldowana matka .

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 kwie 2004 11:58 
Awatar użytkownika

Madzka, nam USC nie chce wyslac aktu. Kaza zjawic sie osobiscie :(
Jak widac i w tym wypadku panuje samowolka :(:( Nikogo nie interesuje, ze jest to dla mnie wyprawa na caly dzien, a wiec musze zorganizowac opieke do dziecka :( o kosztach nie wspomne.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 kwie 2004 13:42 
Awatar użytkownika

kasienka pisze:
musisz mieć już zmieniony akt urodzenia. Co do samego aktu - wyrabiany jest w miejscu urodzenia

Fajnie..a co to jest miejsce urodzenia? Szpital? Cholerka, gdyby to był Pcim Dolny to by było wsio ryba, bo i szpital i miejsce zamieszkania matki to ten sam urząd, a w Warszawie niekoniecznie. Liczy się szpital czy adres rodzicielki?

Kasiu, u nas w przychodni jak byk napisane, że do ukończenia przez dziecko 3 m-cy trzeba dostarczyć pesel, a później płacić (zważywszy na ilość szczepień mało fajna perspektywa, szczególnie, że i tak niektóre odpłatne...)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 kwie 2004 13:46 
Awatar użytkownika

Z tego co pamietam, ważny jest szpital w którym urodziło się dziecko.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 kwie 2004 14:33 
Awatar użytkownika

Joanna potwierdzam - USC odpowiednie do dzielnicy w jakiej znajduje sie szpital. Nasz Adas urodzil sie na Madalińskiego wiec nowy akt urodzenia odbieralismy na Racławickiej. Co do nr PESEL to musze cie zmartwic trwa to az 6 tygodni od odstarczenia nowego aktu urodzenia dziecka. Nowy akt wysyla USC do Urzedu Miasta w miejscu zameldowania matki.
My rowniez musielismy zgłosic sie osobiście po odbior Aktu Urodzenia.
Postanowienie z sadu zostalo przeslane do odpowiedniego USC (3 tyg po uprawomocnieniu sie wyroku - bo pierwszeństwo mają sprawy alimentacyjne :!: ale nie pozwolono nam osobiscie odebrac postanowienia i zawiezc do USC)

A teraz co do przychodzni i nr PESEL. U nas czekali prawie pol roku ale nie cisneli mnie bardzo, nie kazano placic za szczepienia czy wizyty kontrolne. Ale jesli masz taki problem to zwroc sie do OAO, nam przed odebraniem Adasia wydano PESEL tymczasowy, tzw. adopcyjny. Na szczescie nei musialam z niego korzystac.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 20 kwie 2004 14:52 
Awatar użytkownika

My sami z postanoweniem sądu o przysposobieniu pojechaliśmy do USC, który wydał poprzeni akt urodzenia naszej córki (tak było szybciej niż czekać na przesłanie dokumnetów). Parę dni czekaliśmy na nowy akt urodzenia. A potem trzeba czekać na nowy numer PESEL, to już nic samemu się nie załatwia. Jedynie trzeba się dowiadywać w swoim urzędzie miasta lub gminy zwykle to trwa ok. 1 - 1,5 miesiąca. Meldunek jest automatyczny.
My też byliśmy molestowani o PESEL ale ze zrozumieniem (od momentu zabrania do domu Weroniki do otrzymania go minęło prawie pół roku). Za nic nie płaciliśmy, tylko mówiliśmy że jak tylko dostaniemy to zaraz zgłosimy. A Weronika była praktycznie co miesiąc szczepiona.
Aha, my dostaliśmy z DD stary numer PESEL Weroniki, ale nie chcieliśmy z niego korzystać i woleliśmy poczekać na nowy.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 kwie 2004 11:27 
Awatar użytkownika

O MATKO :(

a ja myślałam, że jak dostaniemy postanowienie o przysposobieniu (jak dobrze pójdzie - za pół roku) to już będzie z górki :(

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 kwie 2004 23:09 
Awatar użytkownika

To takie skomplikowane??? Dobrze, ze zaczęłyście o tym pisać, wiem juz o co pytać i co robić :D No to zaczną się dla nas urzędnicze schody :?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 kwie 2004 23:13 
Awatar użytkownika

:cmok: Dziewczyny jesteście nieocenione!
Ale ja tez jestem dobita faktem, ze to nie koniec urzędowych atrakcji :evil: Co zrobić - mus to mus!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 kwie 2004 23:18 

U nas to mąż "czarował" panie w sądzie wydały mu do ręki postanowienie, potem On pojechał do USC i za 20 min miał 3 piekne nowe egzemparze Aktu Urodzenia, na PESEL czekaliśmy dokładnie 30 dni, na szczeście nie było problemów z lekarzami.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 kwie 2004 10:43 

My całe szczęście mamy znajomą lekarkę, bo karty szczepień i książeczki zdrowia (całe szczęście na nowe nazwisko i przepisane wszystkie informacje z ogryginałów) dostaliśmy dopiero po orzeczeniu o przysposobieniu :? czyli pod koniec sieprnia - 2 miesiące po wzięciu małych do domu :!: Ale za to PESEL poszedł ekspresowo, bo tatuś poczarował, że już i tak musimy leczyć dzieci prywatnie tyle czasu i okazało się, że PESEL można załatwić w 3 dni :!:
Do załatwiania takich spraw najlepiej wysyłać tatusiów :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 kwie 2004 10:59 
Awatar użytkownika

Witam, problemem nie jest akt urodzenia, który nam przysłano do domu, lecz karta szczepień, jeżeli jest wystawiona na /stare nazwisko/.
O naszych problemach możesz przeczytać na tym forum pod tematem
Adopcja - ochrona danych.
Mam nadzieję, że was to nie spotka :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 kwie 2004 11:36 
Awatar użytkownika

U nas na szczęście problemów z kartą szczepień nie było, bo nasz ośrodek dba o to i dostajemy karte oraz książeczkę zdrowia dziecka ze starym nazwiskiem wpisanym ołówkiem.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]