Wyświetl temat - Życiorys- doradźcie

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 wrz 2002 20:09 
Awatar użytkownika

Wiecie może co powinno sie w nim znależć.Wprawdzie z grubsza mi powiedzili ale nie ma to jak rady praktyków.Wiem że to ma nie być cv tylko osobisty życiorys.Jaką ma mieć długość poradzcie coś proszę.Dziś byliśmy na 1 spotkaniu w ośrodku .Było bardzo miło.Całuski.LALA

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 wrz 2002 20:50 
Awatar użytkownika

Nasze życiorysy miały coś około strony. Pisaliśmy przede wszystkim o naszych rodzicach, rodzeństwie, o stosunkach panujących w rodzinie. Trochę o szkole i pracy. O tym jak się poznaliśmy i w ogóle o nas. Na początku wydawało mi się trudne napisanie takiego życiorysy, ale jakoś poszło. Pani w ośrodku powiedziała, że życiorys jest po to, żeby mogli się o nas czegoś dowiedzieć przed rozmowami z psychologiem.
Powodzenia w kompletowaniu dokumentów.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 wrz 2002 20:21 
Awatar użytkownika

To zależy od ośrodka. W naszym prosili raczej o fakty z naszego życia, zaś relacje i związki rodzinne wyszły podczas dalszych zajęć. Najlepiej ich zapytać co zawrzeć. Pozdrawiam. Halszka

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 wrz 2002 20:42 
Awatar użytkownika

Hasik ma rację, najlepiej zapytać w ośrodku. Myślę, że powinno się spełnić oczekiwania swojego ośrodka.
Ja otrzymałam wskazówki i pytania, na które powinnam odpowiedzieć pisząc życiorys, np. proszę opisać swoją rodzinę, jakie zawody wykonywali Państwa rodzice, proszę określić stosunki między Państwem a rodzicami w dzieciństwie i obecnie, jakimi słowami określiliby Państwo swoje dzieciństwo? I inne tego typu o rodzeństwie, szkołach, pracy oraz takie ogólne np. co uważacie Państwo za swój największy sukces życiowy, największe życiowe rozczarowanie itd. itp.
Dzięki tym wskazówkom mój życiorys (autobiografia) miał ponad 2 strony.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2002 14:22 
Awatar użytkownika

Ja skorzystałem z kreatora życiorysów MS Office 2000 i też przeszło. Tylko suche fakty szkoła, praca, zainteresowania, stan majątkowy i rodzinny bez rozpisywania się o sprawach intymnych. Na to będzie czas później.

PostZamieszczono: 31 mar 2004 09:17 
Awatar użytkownika

Juz kilka razy zabierałam sie za jego pisanie. Doradźcie prosze jaki ma byc?, Czy każde z małżonków pisze swój oddzielny, czy napisaliście wspólny "rodzinny" zyciorys. Jakos do mnie przemawia bardziej ta forma, bo przeciez to nie jest podanie o przyjęcie do pracy.
To jest ostatni dokument jaki mi pozostał do złożenia :))
Pozdrawiam wiosennie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2004 10:24 
Awatar użytkownika

Elik u Nas wlasnie ten zyciorys tak wygladal, taki sluzbowy, nic innego nie bylam wstanie wymyslec - zbyt duze emocje :wink:

Cytuj:
Ż Y C I O R Y S

Nazywam się ........... z domu ....., córka ..........
Urodziłam się .......... w...... Szkołę Podstawową nr ......... ukończyłam w 19.. roku. Następnie uczęszczałam do Liceum Ogólnokształcącego nr ......... Szkołę tę ukończyłam zdanym egzaminem dojrzałości ....... roku.
Od ...... roku zostałam zarejestrowana jako studentka pierwszego roku ........
..........roku zdałam egzamin magisterski na kierunku ........na ....... i tym samym uzyskałam tytuł .......
....... roku zawarłam związek małżeński z ....... synem ....... i zamieszkaliśmy w ........
Od ...... roku podjęłam pracę ...... Warszawie. W pracy pełniłam obowiązki ........
Następnie od ....... rozpoczęłam pracę na stanowisku .........
Od ........roku pracuję w firmie ........ na stanowisku .........

Bardzo suche fakty :(

Moze teraz wymyslilaby cos ciekawszego w formie. Ale nikt nie doczepil sie do takiego zyciorysu i przeszedl weryfikacje w OAO i w sadzie :wink:

Powodzenia - Aga.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2004 10:50 
Awatar użytkownika

Ksieciu, dzieki za pełną odpowiedź ;)
Własnie też myslalam o suchych faktach kiedy Pani z Osrodka powiedziala ze ma byc napisany pod kątem starania sie o adopcje, czyli co?
Mam tu umotywować dlaczego chcę adoptować dziecko?

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2004 12:04 
Awatar użytkownika

elik, tak jak ksieciu, polecam prosty zyciorys. :!: moze jeszcze na koncu dodalabym zainteresowania. moim zdaniem osrodek to nie centrum maturalne przyjmujace matury z j. polskiego. a zestresowani i przerazeni na poczatku kandydaci na rodzicow czesto nie wiedza jak napisac taki swistek. uwazam, ze to spory problem, ktory czesto robia same osrodki, ktore nie wyjasniaja jak ma wygladac zyciorys. jesli ktos chce dowiedziec sie wiecej o was, niech wypyta na spotkaniach. zyciorys to fakty i tyle, jak w podaniu o prace, w koncu starasz sie o najciezsza prace w zyciu :wink:
powodzenia.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2004 12:24 
Awatar użytkownika

ja napisałam długi... napisałam co robiłam do tej pory ( jak w słuzbowym) a potem jak to sie stało, ze chcielismy miec dziecie, ze leczylismy sie i dlaczego pomysleleismy o oadopcji w sumie wyszlo chyba ze 4 strony:) I napisamlismy oddzielnie. Taka bardziej opowiesc o nas niz suchy zyciorys wyszła z tego

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2004 13:56 
Awatar użytkownika

Na pewno oddzielnie , bo przecież każde z was ma indywidualny życiorys . Jeśli nie wiesz jak się zabrać , może spróbuj ułożyć sobie krótki konspekt chronologicznych wydarzeń w twoim życiu i potem to tylko rozwiniesz . I nie ma się co przejmować , to ma być zarys życia jak sama nazwa wskazuje :wink: . Powodzenia :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2004 14:34 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

My pisaliśmy oddzielnie, ale wcale nie taki suchy - służbowy. Pisaliśmy w formie dziennika, podając najważniejsze wydarzenia w naszym życiu, dodając trochę cieplejszych słów. Wyszło tego trochę ponad 1 stronę maszynopisu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2004 05:28 
Awatar użytkownika

każdy z nas pisał swój życiorys na początku suche fakty, później dlaczego nie możemy mieć dzieci , leczenie , podjęcie decyzji o adopcji i dlaczego chcemy zostać rodzicami poprzez adopcję.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2004 07:43 
Awatar użytkownika

W tej chwili też piszę życiorys tylko u nas należy uwględnić rodzinę najbliższą trochę o niej napisać oraz krótką historie naszego poznania i małżeństwa.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2004 07:58 
Awatar użytkownika

Pytanie dotyczylo Zyciorysu.
My o staraniach i walce o dziecko oraz o podjeciu decyzji o adopcji pisalismy juz w podaniu do OAO. I wlasnie te nasze slowa z podania znalazly sie potem we wniosku do sadu :lol:
W OAO na Szpitalnej zyciorys to zyciorys a podanie pisze sie oddzielnie. I dlatego w zyciorysie znalazly sie suche fakty.

Pozdrawiam Aga.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]