zgoda na ciasteczka

Wyświetl temat - Pierwsze spotkanie w OAO

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 mar 2004 10:25 
Awatar użytkownika

Witajcie! od niedawna powiększyłam grono Bocianowiczów. Panuje tu Rodzinna atmosfera dlaego też z radością zaglądam tu w każdej wolnej chwili. Chciałabym podzielić się z Wami poimi przeżyciami-Kilka miesięcy temu razem z mężem zrezgnowaliśmy z leczenia w klinikach wspomagania rozrodu. Przez okres 4-ech lat straciliśmy Nadzieję i majątek. Znów stoimy na początku drogi. Po dłuższych rozmowach podjęliśmy z Mężem decyzję, że chcielibyśmy zaadoptować dzieciątko. Mamy mieszkanie 3-pokojowe i stałą pracę. tak naprawdę to do tej decyzji mój mąż musiał dojrzeć. Trochę na to czekałam , ale było warto. Dnia 30.03.2004 udajemy się do AOAOw Gdyni. Strasznie się boję. Obawiam się pytań. Proszę powiedzcie jakie są kwalifikacje- czy to są jakieś testy- egzaminy. Na co mam zwrócić uwagę, co wolno mówić a co nie. Przepraszam, że Was zanudzam ale strasznie obawiam się tych spotkań. Boję się ,że moja nadzieja może runąć w gruzach. Nie mogę być matką bilogiczną dlatego nadzieja w adopcji maleństwa. Poradzcie, bardzo proszę. Pozdrawiam Was i całuję gorąco.

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2004 11:30 
Awatar użytkownika

Witaj kochana :) :cmok:

Przede wszystkim, moim zdaniem nie ma spraw, o których nie wolno mówić w ośrodku. Moim zdaniem trzeba być szczerym - adopcja ma się powieść, wszyscy mają być w rezultacie szczęśliwi! Dlatego, jesli nie jesteście tego pewni nie należy mówić: "weźmiemy każde dziecko" kiedy w głębi serca boicie się np. choroby psychicznej, albo skutków nadużywania alkoholu podczas ciąży.

Panie w ośrodku mają całą listępytań i na nie trzeba odpowiadac po prostu zgodnie z prawdą! Może jestem naiwna? Ale tak mi się wydaje. Żeby potem nie było nieporozumień...

Powodzenia!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2004 12:10 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Popieram w całęj swojej szerokości Agnę.

Ważne, żebyście byli absolutnie szczerzy w swoich wypowiedziach. Inaczej jest za duże ryzyko niepowodzenia adopcji. A to duża odpowiedzialność skopać komuś i sobie życie.
Nie bać się określenia własnych "preferencji" (fuj ale słowo) co do życia i dziecka. Być może parę spraw wymagać będzie przepracowania, ale to tylko na zdrowie wam wyjdzie.
Mam szczęście, bo w moim ośrodku są normalni ludzie i wiele spraw pomogli nam ułożyć.
A niepewności istrachu na początku było co niemiara.
Pozdroofka.

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2004 12:41 
Awatar użytkownika

Dziękuję Wam za radę. Szczerośc to napewno podstawa. Trudno aby żyć w zakłamaniu. Powiem Wam szczerze, że jestem bardzo otwartą osobą i do BÓLU szczerą. Czasami nie wychodzi mi to na dobre. Ponieważ trafiam na bardzo różnych ludzi i potem cierpię. Dziękuję za wszystko. Trzymajcie kciuki -Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2004 12:49 
Awatar użytkownika

Czy na takie pierwsze spotkanie jesteście super przygotowani. Znacie skutki nadużywania alkocholu przez Matkę dziecka, żródła choroby psychiczne i wiele innych tematów problemowych. Sorry, ale nie jestem pedagogiem ani psychologiem i wszystkiego nie wiem. Czy takie szcegółowe informacje uzyskam w ośrodku na szkoleniach czy też muszę sama się do tego przygotować?

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2004 13:08 
Awatar użytkownika

O wszystkim powiedza w ośrodku!!!!!!!!! na warsztatach i rozmowach.

Ja przychodząc do ośrodka wogóle o niektórych sprawach nie myslałam i nie widziałam - po to potem to trwa minimum "ciążę", żeby się dowiedzieć i odpowiedzieć na pytanie "gdzie są moje granice" - "czego chcę, a czego nie".

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2004 14:29 
Awatar użytkownika

Witaj,
nam tez wiele rzeczy uswiadomiono juz na pierwszej rozmowie, np. byłam otwarta na przyjęcie dziecka troszke starszego, do 3 lat - tyle że pani w Osrodku uswiadomiła mi fakt, że takie dziecko często jest obciazone różnymi problemami psychologicznymi z którymi niekoniecznie moglibysmy sobie poradzic, nie pomyslalam o tym wczesniej.
Mysle ze wszystkich tych rzeczy dowiesz sie w swoim Osrodku, pytaj jak najwiecej i jak masz jakies watpliwosci to sie nimi podziel - takie stawianie sprawy na pewno procentuje w przyszlosci.
Pozdrawiam. :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 mar 2004 15:46 

Nic się nie martwcie. Pierwsze spotkanie jest zwykle czysto informacyjne. Pracownicy powinni zapoznać się ogólnie z Waszą sytuacja: miszkaniową, finansową i stazem małżeńskim, żeby stwierdzić czy wogóle macie szansę na adopcje. Tak ogólnie. A potem dopiero przychodzi czas na inne sprawy. Podczas szkolenia albo spotkań będziecie mogli zadać tysiace pytań i wszystkiego się dowiedzieć :D
Powodzenia :!:

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 cze 2008 09:57 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

niacyna133, dnia 05.06.2008 pisze:
mam pytanie...jesteśmy z męzem juz po zbieraniu dokumentow i w najblizszym czasie jedziemy do OAO. Zastanawiamy sie czy zabrac ze soba naszego synka(biologicznego.).. ma prawie 7 lat ...aby uczestniczyl w rozmowach...

Emily, dnia 05.06.2008 pisze:
Witaj,

Zabieranie synka na pierwszą rozmowę to chyba nie jest najlepszy pomysł (tak mi się wydaje). Podczas pierwszego spotkania rozmawia się bardzo otwarcie o wyobrażeniach, oczekiwaniach, powodach etc. Czasami pojawiają się wtedy też tematy, których 7-letnie dziecko nie jest jeszcze w stanie ocenić właściwie, a już wiele rozumie, więc jest świadomym uczestnikiem rozmowy. Pewnych kwestii możecie nie chcieć w tym układzie omawiać przy nim. Również dlatego, że niekiedy w Was także mogą pojawić się jakieś wąptliwości czy pytania. Wtedy warto przemyśleć sprawę, a dziecku przedstawić już obraz, z którym dobrze się czujecie (jesteście pewni, czego i dlaczego chcecie). Wy również możecie od pracowników ośrodka usłyszeć wyjaśnienia, których wcale nie musi słyszeć Wasz synek.

Cenna jest Wasza gotowość, żeby od początku razem czekać na nowe dziecko w rodzinie (lub dzieci), ale myślę, że obecne w niej już dzieci nie powinny być pewnymi kwestiami obciążane.

Trochę poważnie to wszystko zabrzmiało...

Serdecznie pozdrawiam!

kasiavirag, dnia 06.06.2008 pisze:
MYśmy nie brali starszaka na pierwszą rozmowę. Co więcej, nie braliśmy go WCALE do oao. Panie, które nas odwiedziły i tak wyrobił sobie zdanie, bo podczas wizyty domowej obecnośc młodego była obowiązkowa. Po to, by zobaczyć jak zachowuje się dziecko w znanym otoczeniu.

niacyna133, dnia 06.06.2008 pisze:
Jestesmy na samym poczatku drogi i szczerze mówiac nie wiem czy przy zawiezienu dokumentów bedzie rówierz rozmowa.... :roll: Pani z OAO powiedziala zebysmy przyjechali z dokumentami....wiec sami nie wiemy czy to bedzie odrazu rozmowa czy tylko złorzenie dokumentów..........

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 lip 2008 21:31 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

mir, dnia 04.07.2008 pisze:
Witam. Po latach bezskutecznej walki w klinikach podjęliśmy decyzję o adopcji. W poniedziałek mamy pierwszą wstępną rozmowę w ośrodku i bardzo się jej boję. Czy ktoś może mi opisać swoją pierwszą wizytę. Jaka była atmosfera, jakie padały pytania itd. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

wanielka, dnia 04.07.2008 pisze:
witaj :)
pierwsza wizyta, a także następne, nie są bynajmniej traumatycznym przeżyciem :) pewnie, że czujecie się zestresowani, bo to dla Was nowa sytuacja, ale zapewniam, że będzie miło.

na mojej pierwszej wizycie (sama adoptuję) było bardzo miło, chwilami śmiesznie. Panie (były 2) pytały mnie ogólnie o to dlaczego chcę adoptować, jak dojrzewałam do tej decyzji, czy i jakie mam źródło utrzymania, mieszkanie... panie przedstawiły mi również jak po kolei przebiega pocedura adopcyjna, na jakie dziecko mam szanse, jakie mam zgromadzić dokumenty i do kiedy. rozmowa była luźna, chociaż na początku byłam bardzo spięta. trudno mówiło mi się o tak ważnej dla mnie sprawie z kimś, wtedy jeszcze, obcym.

cała wizyta trwała godzinkę. a każde kolejne odwiedziny w ośrodku były coraz milsze :) kolejna wizyta w poniedziałek :)

jeżeli mogę zapytać: w którym ośrodku macie zamiar starać się o dzidziusia??

pozdrawiam :)

mir, dnia 04.07.2008 pisze:
Dziękuję za słowa otuchy. Oczywiście mam jeszcze całą masę pytań.
Czy męża pytano tak samo? Czy pytano Was razem ,czy osobno?
My jesteśmy zapisani w ośrodku wrocławskim, a Wy?
Pozdrawiam

Madźka, dnia 04.07.2008 pisze:
mir,
witaj na Bocianie i zapraszam do działu "Ośrodki i procedura adopcyjna", tam juz troszkę było o pierwszym spotkaniu, diagnozie, wywiadzie i innych ważnych sprawach.

Pozdrawiam :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lip 2009 23:09 
Awatar użytkownika

laparo pisze:
Jestem nowa, myślę o adopcji lecz boję sie bardzo. proszę napiszcie mi od czego zacząć, jak wygląda cała procedura, czy najpierw należy jechac osobiście i zapisać się i co dalej!?

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]