Wyświetl temat - dzika adopcja - co o tym sądzicie?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Czy zetknąłeś się z zagadnieniem dzikiej adpocji?
Czas głosowania minął 14 maja 2004 18:59
Tak, osobiście się z tym spotkałem 6%  6%  [ 2 ]
Tak, słyszałem o takich przypadkach 6%  6%  [ 2 ]
Znam temat tylko z teorii 42%  42%  [ 13 ]
Nie wiem co to jest 45%  45%  [ 14 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 mar 2004 18:59 
Awatar użytkownika

Witajcie! W badaniach, które przeprowadziłam wśród rodziców i kandydatów na rodziców adopcyjnych wyszedł na światło dzienne pewien szokujący fakt. Otóż często spotykałam się z tym, że ankietowani (nie korzystali z niej) ale mieli styczność bądź słyszeli o dzikiej adopcji (nielegalnej). Umieszczając takie pytanie w swojej ankiecie myślałam, że będą to sporadyczne przypadki... Jest to niewątpliwie duże zagrożenie dla systemu adopcji i przede wszystkim dla niczemu niewinnych dzieci. Chciałabym dowiedzieć się od Was (anonimowo) czegoś więcej o tym zjawisku. Jak to przebiega, co o tym sądzicie, czy slyszeliście o takich przypadkach? itp. Tych z Bocianowiczów, którzy z różnych powodów nie chcą wypowiadać się na forum zapraszam do pisania na mój e-mail: mysliwiecp@wp.pl.
Pozdrawiam:)
Pala:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 21:28 
Awatar użytkownika

Pala, co masz na myśli pisząc o "dzikiej" adopcji? Możesz to sprecyzować?

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 mar 2004 00:27 
Awatar użytkownika

Trochę ślizki i niebiezpieczny temat... A poza tym twoja "anonimowość" nie jest zbyt przekonująca.

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 mar 2004 18:47 
Awatar użytkownika

A co to jest dzika adopcja? 8O

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 mar 2004 19:04 
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o proceder "kupowania dzieci" za pośrednictwem ginekologów-położników (słyszałam o tym) to ponoć wygląda to następująco: ginekolog wypatruje kobiety, która chce oddać dziecko do adopcji. Parze starającej sie o dziecko ginekolog wystawia papiery "ciążowe" i "porodowe" (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) a biologicznej matce wystawia papiery "poronieniowe". Prawnie nie ma żadnej adopcji, adopcyjna matka oficjalnie "rodzi" oddane do adopcji dziecko. Pieniądze przepływają od adopcyjnych do ginekologa i przez niego do biologicznej.

Nie mam pojęcia, jak często i gdzie sie to zdarza, uważam to za skandal, bezduszność i skrajne, nieludzkie oszustwo. Chociaż może jestem nieobiektywna, bo sama teraz czekam z niecierpliwością, a może ktoś "podbiera" mi teraz dziecko "prosto ze szpitala" - a to dziecko mogłoby trafić do naszego ośrodka...

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 mar 2004 19:51 
Awatar użytkownika

8O 8O 8O

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 mar 2004 20:41 
Awatar użytkownika

Agna, to o czym napisałas to przecież nie jest adopcja - nawet "dzika".
Kaśka Jarecka mama Zosi

PS A ten watek coś mi przypomina... czyżby surogatkę?

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 mar 2004 21:35 
Awatar użytkownika

Witajcie! :)
Dzika adopcja to wszelkie sposoby na adoptowanie dziecka bez pośrednictwa ośrodka adopcyjnego. Obejmuje to przede wszystkim wszelkie kombinacje stosowane na oddziałach preadopcyjnych i w szpitalach. Ale często zdarza się też, że uczestniczą w tym księża. Sposobów na dziką adopcję, tak jak i na inne oszustwa, jest wiele. Nie sposób ich wymienić. Zagraża to dzieciom (bo kandydaci na rodziców adopcyjnych nie przechodzą procesu kwalifikacji) i rodzicom adopcyjnym (bo nie są chronieni prawną tajemnicą adopcyjną). Poza tym słusznie zauważyła Agna - to jest również nieuczciwe i krzywdzące dla Was-czekających na adopcję.
Masza! Ja owszem nie jestem anonimowa, ale mnie to nie jest potrzebne. Natomiast Wy korzystacie z nicków. Jak niby miałabym Was odszukać? Poza tym naprawdę mam uczciwe zamiary :!: Jeśli tylko znasz jakiś lepszy sposób na zapewnienie Wam anonimowości to jestem otwarta na propozycje :)
Jarecki! Oco Ci chodzi z tą surogatką?

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 mar 2004 21:45 
Członek Stowarzyszenia

Koniec świata :?

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 mar 2004 22:08 
Awatar użytkownika

Pala jeśli dochodzi do Adopcji - zatwierdza ją Sąd i wydaje postanowienie zgodnie z prawem dla dobra dziecka.
Osrodek nie jest konieczny przy adopcji, jest organem pomocniczym. Sąd jest niezawisły i niezależny i nie musi prosić Osrodka o opinię o kandydatach. Może poprosić biegłego psychologa sądowego lub Osrodek diagnostyczno - konsultacyjny.
Przyjęło się, że adopcją zajmują się Osrodki, ale możliwa jest adopcja przy pomocy adwokata. Czy wtedy jest dzika?
Myślę, że o "dzikości" świadczą inne rzeczy...

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 mar 2004 00:39 
Awatar użytkownika

Jarecki ! To BARDZO przypomina " surogatkę" :evil:

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 mar 2004 09:11 
Awatar użytkownika

pala pisze:
Jarecki! Oco Ci chodzi z tą surogatką?

Pala, musisz poszperać w wątkach.

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 mar 2004 13:00 
Awatar użytkownika

Chyba masz na myśli takie oto przypadki:
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,1977671.html

Osobiście miałam propozycję nielegalnej adopcji, a w domyśle kupna dziecka prosto z oddziału. Według słów osoby, która wyszła z taką propozycją, nie byłby to pierwszy przypadek, a wręcz norma w tym szitalua Nie sądzę, aby ten proces był przeprowadzany przez sąd, raczej jest to fałszowanie dokumentów w szpitalu i zmiana danych matki.
Nazwisko lekarza, nazwę miasta, telefon, zostawię sobie na pamiątkę, żeby pamiętać ile podłości może być w ludziach.

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 mar 2004 14:32 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Dorcia, a można by tak adoptować ze wskazaniem i nie byłoby komplikacji z prokuratorem... jak to ludzie nie używają szarych komórek...

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 mar 2004 14:53 
Awatar użytkownika

Nie no Kasia, jak to ze wskazaniem, nie rozumiem... Wtedy też by pisano, że handel dziećmi!!! Pamiętam, jak była afera przy adopcji ze wskazaniem, jakieś dwa lata temu. Adopcja ze wskazaniem, wszystko niby ok, a adopcyjni matce biologicznej żyjącej w skrajnej nędzy dali pieniądze na jedzenie, leki (kwota jakaś rzędu 500 zł!!!) i pisano, że handel dziećmi...

Ja tam wogóle uważam wszelkie takie "dzikie adopcje" za nieuczciwe. Tyle, że nie mnie oceniać biologiczne matki żyjące w skrajnej nedzy, psychicznym poniżeniu i depresji, doprowadzone do ostateczności w momencie, kiedy im się "wrota raju" otwierają nagle... Szkoda, że ośrodki adopcyjne nie mogą być takimi wrotami :( Wiem, że ośrodki pomagają matkom biologicznym i pracują, żeby zostawiły dzieci, wiem, że pomagają ze sprzętem (wózki, łóżeczka), ubraniami, pieluchami... Zastanawiam się, czy pomagają też psychologicznie i materialnie kobietom zdecydowanym na oddanie dziecka...

O rety, jaki to trudny temat. A ja nie potrafię być obiektywna. Widzę, że tak głęboko to we mnie siedzi, że napisałabym najchętniej "list otwarty" do wahających się, w skrajnej nędzy kobiet w ciąży: "nie bój się, jeśli oddasz swoje dziecko do adopcji znajdzie kochającą rodzinę, dobre warunki, wiele ciepła, miłości, zainteresowania i postaramy się, żeby było bardzo szczęśliwe, a o Tobie będziemy mówili z wdzięcznością i szacunkiem... nie bój się! czekamy na Twoje-Nasze dziecko...".

Tyle, że oczywiście tak nie wolno :(

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]