Wyświetl temat - Niedrożny jajowód a ciąża

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 mar 2004 18:31 
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny. Powiedzcie mi, czy udało się którejś z was zajść w ciążę przy niedrożnym jajowodzi?

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 11:00 
Awatar użytkownika

4 lata temu miałam niedrożny jeden jajowód, natomiast oba zakończone bańkowato, więc przy "książkowej" owulacji nie było szans, żeby komórki przedostały się do jajowodów. Po laparoskopii było już ok., ale tylko przez 2 lata. Później przy okazji kontrolnego HSG wyszło, że jajowody znów się zamykają. Dziś jestem wciąży (za "chwilę" urodzę), ale po IVF.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 12:23 
Awatar użytkownika

Ja też jestem drożna tylko z lewej strony.
Proszę pocieszcie nas, że teżmożna się doczekać dzieciaczka!!!!
Zaszłyście w ciążę po IUI, czy naturalnie?????

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 16:15 
Awatar użytkownika

Wafel, ja też coś tam z prawym jajowodem i to chyba pozostałość po zapaleniu wyrostka... jajeczkuję tylko po lewej stronie. Pomimo starań już kilkuletnich próbach oraz dwóch IUI nie udałomi się zajść w ciążę...

Przykro mi Wafelku, nie jestem pozytywnym potwierdzeniem, ale kto wie co się nam wydarzy w tym cyklu, lub kolejnych ??? :))))

Głowa do góry!

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 16:23 
Awatar użytkownika

Tekluś ale to dobrze, że jajeczkujesz. Ze wspomagaczami czy sama produkujesz piękne pęcherzyki????
Ja jajeczkowałam ostatnio właśnie z prawej (niedrożnej strony)......i to mnie niepokoi, bo może mój lewy jajnik jest leniwy..... może lepiej byłoby go nie mieć (tego prawego oczywiście)...

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 16:37 
Awatar użytkownika

Hellołłłł Wafelku chrupiący! :lol:
ano jajeczkuję jakby sama, ale z czasem niestety coraz leniewiej i w cyklach z planowaną IUI wspomagam się 1/2 tabl. CLO (5-9 dc), w rezultacie czego mam ok 4 pęcherzyki...w lewym (niby drożniejszym) jajniku.
Prawy czasami też daje jakieś znaki życia (niby raz na kilka miesięcy pojawi się anemiczny pęcherzyk) ale nie jest zbytnio pracowity.

A Ty kochana, wspomagasz się jakoś do jajeczkowania?

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 16:45 
Awatar użytkownika

No to u mnie jest odwrotnie. Prawy jest pracowity (jak się jednak okazało w ostatni czwartek) niedrożny a lewy bidusia....
Brałam do tej pory Clostybegyt ale po omacku i przez 7 miesięcy .... w efekcie endometrium mam teraz wybrakowane, że sie płakać chce....
Zmieniłam lekarza, bo poprzedni chciał mi 3 IUI robić bez HSG.
I nosa miałam, bo bym straciła 3000PLN i czekała na efekty przy niedrożności mej....
Idę w czwartek się dowiedzieć co mnie teraz czeka. Może laparo a może coś sie da wycisnąć z tego jajnika

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 17:26 
Awatar użytkownika

Wafelku,
CLO bardzo obciąża jajniki i po 1-2 miesiącach brania najlepiej zrobić sobie małą pauzę aby organizm doszedł do siebie i "się wyciszył". Szkoda, że faszerowano Ciebie CLO przez 7 m-cy z rzędu. U mnie było tak:
1. najpierw HSG
2. potem monitorowanie cyklu
3. potem dopiero CLO i to raczej tylko w ramach przygotowań do UIU.

Myślę, że HSG i laparo by Tobie nie zaszkodziło. Czasami robią te oba badania jednocześnie i za jednym razem masz oba badania: diagnozę + ewentualne "poprawki krawieckie" jajowodu. Bardzo dobrze, że nie dałaś się namówić na inseminacje w ciemno, bo szkoda Twojego zdrowia, pieniędzy, czasu, nerwów (wyczekiwania i ewentualnej porażki).

Trzymaj się dzielnie i walcz o swoje !!!!
A jajniki tak prawdopodobnie mają, że jajeczkują z tej strony, na którą akurat mają ochotę.

Ja też zastanawiam się nad laparoskopią. Zobaczę co lekarz powie przy kolejnej wiizycie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 17:32 
Awatar użytkownika

Tekla, gdym miała tą wiedzę teraz....
Początkowo brałam po 1 tabletce, potem po 2 a później przez 5 miesięcy 150mg (3 tablety). Dobrze, ze już do tego gina nie chodzę, bo bym udusiła......
Ja po tym HSG pewnie monitorowanie i będzie chiał zobaczyć jak wyglądają pęcherzyki w tym lewym.
Ja bym chyba chiała laparo.... może da się namówić :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 mar 2004 22:46 
Awatar użytkownika

CZeść Kobitki, Wafel, spróbuj na tym droznym jak się coś "wyjajeczkuje". Przynajmniej ja tak będę chciała. Zaryzykuję jeżeli tylko ten jajnik po drożnej stronie jajowodu będzie jajeczkował (ojej, ale to brzmi!). Laparoskopie mogę zrobic zawsze! Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sty 2007 17:24 
Awatar użytkownika

Ja mam niedrożny prawy jajowód śródściennie i zaszłam naturalnie w ciążę w 7 cyklu starań. Jednak moje szczęście trwało dokładnie 9 tc i 4 d kiedy się dowiedziałam, że mojej kruszynce nie bije serduszko.

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sty 2007 17:51 
Awatar użytkownika

Ewunia74
przykro mi bardzo :( nie martw sie bynajmniej wiesz, że jak raz sie udało to i drugi napewno też. musisz wierzyć :!: Ja mam dwa jajowody niedrożne i nie wiem co będize dalej :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sty 2007 21:03 
Awatar użytkownika

Jeśli nie udrożnisz operacyjnie to tylko pozostaje Ci in vitro

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2007 23:05 
Awatar użytkownika

Ewunia74
hej! wczoraj miałam wizyte i nie mam co podchodzic do IUI tylko od razu in vitro. strasznie się boję :cry: :cry: :cry:

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2007 13:15 
Awatar użytkownika

Nie bój się, bo jednak się udaje. Podobno jest nowy sposób in vitro, gdzie nie trzeba brać leków, bo oni sami stymulują po pobraniu jajeczek. Robi to klinika NOVUM, ale nie wiem gdzie bo były to w wiadomościach w TV. Jedne co muszisz mieć to pieniądze, bo jest bardzo drogie. Z uwagi na fakt, iż sa długie protokoły, dużo badań zacznij się interesować już dziś i robić coś w tym kierunku.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]