Wyświetl temat - co przed pierwszym spotkaniem w oao?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 02 mar 2004 16:09 
Awatar użytkownika

Kochani

W końcu udało nam się umówić na pierwszą wizytę w Elblaskim OAO - za 10 dni! Niby taka pierwsza to nie wiążąca itepe...ale ja dzisiaj załapałam małego nerwa. O czym sie rozmawia na takiej wizycie? Czy muszę się na coś przygotować? Jak to własciwie wygląda?
Ja wiem, że ten nerw jest pewnie bezpodstawny i niedługo będę juz po, ale teraz z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej jakieś motyle mi w brzuchu latają na samą myśl....

Napiszcie chociaż że to nic strasznego.... :help:

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 mar 2004 16:25 
Awatar użytkownika

Pewnie,że to nic strasznego.
Będziecie pewnie musieli powiedziec pare słów o sobie (np. jak długo jesteście po slubie)dlaczego sie decydujecie na adopcje itp. Wy tez pytajcie co i jak, jak wydlądają procedury.
Nic sie nie denerwuj, w osrodkach pracują mili ludzie i przygotowani no to że kandydaci sie denerwują - to przecież POWAŻNY ŻYCIOWY KROK.
Pozdrawiam i Życze powodzenia
Kaśka Jarecka Mama Zosi

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 mar 2004 16:28 
Awatar użytkownika

Nie zjadają przyszłych rodziców :wink:

Nasz pierwsza była krótka, bo chcieliśmy dowiedzieć się jakie dokumenty należy złożyć, a pani była podziębiona i za długo jej nie męczyliśmy. Następna pierwsza(kiedy zostaliśmy zarejestrowani) była miła, coś niecoś opowiedzieliśmy o sobie, o naszych preferencjach ( dzieciowych), opwiedziano nam o procedurze i etc.... Ręce wtedy miałam lodowate :oops: Było miło i przyjemnie!
Strach ma wielkie oczy, ale panie w ośrodku maja wielkie serce :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 mar 2004 16:42 
Awatar użytkownika

Hatia, kilka watków niżej sa moje wrażenia "Po pierwszej rozmowie..." Nie była ona może najbardziej udana, ale jakoś to przeszliśmy i teraz jesteśmy już po kwalifikacji.
Może napisze Ci tak: każdy osrodek jest inny, bo i ludzie sa różni, każdy z "kandydatów" inaczej to odbiera, bo jedni są bardzo wrażliwi, a inni mniej. Generalnie da się przeżyć, ja z perspektywy mogę dzisiaj powiedzieć, że to nic strasznego :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 mar 2004 22:59 
Awatar użytkownika

Hatia, nie martw sie, to nic strasznego (ha, teraz dobrze mi mówić).

My na pierwszym spotkaniu wypełnialismy ...kwestinariusz :az: . Nasze dane osobowe, warunki mieszkaniowe itp. Dopiero po tej rozmowie machina ruszyła. Zbieranie dokumentów, szkolenie...
A teraz koszmar! Nic się nie dzieje. Czekamy na :telefon:

Trzymaj się :cmok:

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 mar 2004 09:46 
Awatar użytkownika

Ludki kochane.... ja wiem że to na pewno nic strasznego, przestudiowałam Bociana pod każdym mozliwym kontem, ale ciągle czuję się jakas niedoinformowana - to pewnie normalne heh :lol: Wiem, ze to wszędzie wyglada inaczej, ale jakos tak zaraz lżej jak ktoś coś napisze, cokolwiek. Dzięki. :flowers:

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 mar 2004 15:01 
Awatar użytkownika

Cześć
My też adoptowaliśmy dziecko w elbląskim OAO. Na pierwszą wizytę pojechałam sama bo mój mąż nie mógł, a zależało nam żeby bylo jak najszybciej. Porozmawiacie o tym jakie trzeba złożyc dokumenty, odpowiecie na kilka pytań odnośnie warunków mieszkaniowych, pracy zawodowej, stażu małżeńskiego. I to wszystko. To dobra okazja by dokładnie zapytać jak wygląda cała procedura (jakie spotkania indywidualne i grupowe, kiedy kwalifikacja) mozna dowiedzieć się wielu rzeczy oprócz tego JAK DŁUGO TRZEBA CZEKAĆ :D :D :D Za to nie ma żadnego straszenia :)
Trzymam za Was kciuki. Fajnie, że będą tu kolejni rodzice z elbląskiego OAO.
Pozdrowienia
Ania

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 mar 2004 17:31 
Awatar użytkownika

Hatia - wspaniale, cieszę się, że się zdecydowaliście :clap1:
Nasza pierwsza rozmowa trwała ok 10 min. Pani Bożenka pytała dlaczego zdecydowaliśmy się na adopcje i czy oboje jesteśmy zdrowi :wink: :hihi:
Później zebraliśmy wszystkie dokumenty, wysłaliśmy pocztą i czekaliśmy na :telefon: z wiadomością o spotkaniach. No a teraz...sama wiesz, jesteśmy NAJSZCZĘŚLIWSZYMI LUDŹMI NA ŚWIECIE.
Ps. nic się nie martw, każdy ma cykora przed tymi rozmowami i testami, ale w sumie jak się okazuje niepotrzebnie :wink:
Pozdrawiamy i trzymamy kciuki.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]