Wyświetl temat - Może ktoś zna odpowiedź ?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC
 [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz gru 21, 2003 6:28 pm 
Offline

Rejestracja: wt kwie 29, 2003 10:00 pm
Posty: 1743
Na ostatniej sesji PRIDE'a omawialiśmy jak powstają więzi z dzieckiem .
Dostaliśmy do wypełnienia Księgę Życia i tu padłam jak kawka .
Zamurowało mnie jedno pytanie :

Nadużywanie alkoholu i narkotyków przez rodziców jest najczęstszym powodem dla którego dzieci są umieszczane w rodzinach zastępczych . Ze względu na wcześniejsze złe doświadczenia , dzieci mogą silnie reagować na wszelkie naduzywania alkoholu . W nowej rodzinie mogą też obawiać się wpływu i konsekwencji jakie może mieć dla nich picie alkoholu przez tą rodzinę . Jako przyszły rodzic zastępczy powinieneś poważnie rozważyć swoje uczucia i poglądy związane z koniecznością ścisłej współpracy z ludxmi uzależnionymi od alkoholu . Jakie są Twoje uczucia ? Jaki jest Twój stosunek do alkoholu , jakie masz zwyczaje ?

Dlaczego konieczna jest scisła wspólpraca z osobami uzależnionymi od alkoholu .
Bo mnie to się w głowie nie mieści .

:? :roll: 8O


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 21, 2003 6:39 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 06, 2002 10:00 pm
Posty: 1193
Ja tu napisałam tylko o moim stosunku do alkoholu a tamto jakbym nie zauwarzyła :oops: :oops: :oops:
Panie nic nie mówiły.Bo przecież tam są napisane jakieś bzdury!!

_________________
Szczęśliwa mama Zosi i Frania:):)


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 21, 2003 6:53 pm 
Offline

Rejestracja: sob gru 07, 2002 11:00 pm
Posty: 10965
Lokalizacja: Częstochowa
Lena29 - mówiłam już kilkakrotnie, że PRIDE nie jest dla mnie najlepszym szkoleniem. Szczególnie jeśli chodzi o rodziców adopcyjnych - tam jest napisane rodziców zastępszych - jak zauważyłaś :!: :!: Jest to program przeniesiony w polskie realia z Ameryki więc przymknij na to oko :wink:
O ile dobrze pamietam ze szkoły w Ameryce bardzo ważna jest praca CAŁEJ rodziny z odpowiednimi intytucjami, cała rodzina - żona, dzieci, rodzice i teściowie (jeśli razem mieszkają) są objęci opieką, gdy chociaż jeden z jej członków jest alkoholikiem. Więc tu chodzi mniej wiecej o to - jeśli jako rodzic zastępczy decydujesz się wziąć dziecko, w kórego rodzinei był alkohol - powinnaś zacząć współpracę z instytucjami zajmującymi się tymi problemami - w Polsce mało ralne :? Poza tym nie jesteś rodziną zastępczą.
Wydaje mi się, że chodzi tu o to, żebyś wyraziła swoją gotowość do niepicia alkoholu jeśli zajdzie taka potrzeba - jeśli dziecko (zwykle już starsze) mogłoby przeżywać związane z tym koszmary. Ja przynajmniej tak zrozumiałam to pytanie i tak napisała w Księdze Życia.
Ale się nawymądrzałam :hihi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 21, 2003 7:26 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 17, 2002 10:00 pm
Posty: 2122
Nata mój mąz przez całe szkolenie mówił dokładnie , to co Ty teraz :D :D :D Mówił to oczywiście podczas szkolenia, no i pisał w Księdze Życia :oops: Ale Panie stwierdziły, ze po pierwsze: sporo w tym racji, a po drugie wolą gdy każdy mówi szczerze o swoich uczuciach, emocjach...


Lena. Przyznam , ze tez nie pamiętam tego fragmentu o wspólpracy z osobami uzaleźnionymi od alkoholu. Wręcz dałabym sobie głowę uciąć,ze ja tego nie miałam. Zresztą mój mąz rzecz jasna by to dosadnie skomentował :D :oops: :wink: . Zresztą on niemal przy każdym takim pytaniu odpowiadał, ze....jego to pytanie nie dotyczy, bo on stara sie o adopcję... :oops: :D

Miłego wypełniania Księgi Życia. :D


PS. I jeszcze jedno. Tak mnie naszło, odbiegając od tematu. Przyznam, ze Księga życia nie była dla mnie specjalnie uciążliwa. Naprawdę. Nie szukałam dziury w całym, pisałam szczerze i czasami bardzo krótko. Bardzo :wink: .


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 21, 2003 7:28 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 17, 2002 10:00 pm
Posty: 2122
Aaaaa... Ale jesteśmy już po kwalifikacji (czym juz się chwaliłam :oops: ), i teraz to łatwo pisać....

Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 21, 2003 8:44 pm 
Offline

Rejestracja: sob gru 07, 2002 11:00 pm
Posty: 10965
Lokalizacja: Częstochowa
Lena - nie bierz z nas przykładu, ale powiem tylk tyle - WW spisywał ze mnie :evil: :evil: :evil: albi pisał zdania w stylu "Proszę zapytać żony" - za co poszedł na dywanik :wink: :hihi:
Też pisaliśmy to co myślimy, a już miesiąc po kwalifikacji zadzwonił telefon :!: :!: :!: Czyli nie jest tak źle :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 21, 2003 9:32 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 24, 2002 10:00 pm
Posty: 6235
Lena, pamiętasz wstępny film z pierwszej sesji "odmień ich los"? Tam było pokazane jak wzorcowo powinny współpracować rózne służby (praca zespołowa) dla dobra dziecka. Oczywiście dotyczy to w głównej mierze rodzin zastępczych, które są nastawione na pomoc dziecku w powrocie do rodziny biologicznej i stąd ta współpraca z AA - żeby właściwie i profesjonalnie pomóc rodzicom uzależnionym i dziecku współuzaleznionemu. Pewnie w tym pytaniu również chodziło o to, czy wogóle jesteście otwarci na pracę zespołową?
Pozdrawiam - terener PRIDE :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn gru 22, 2003 7:41 am 
Offline

Rejestracja: wt kwie 29, 2003 10:00 pm
Posty: 1743
:cmok: :cmok: :cmok: :cmok:


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob gru 27, 2003 12:25 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 21, 2002 10:00 pm
Posty: 337
Lokalizacja: Podlasie
Widzę że ten cały Pride jest po prostu do kitu. Ktoś przekalkował amerykański wynalazek skierowany do rodzin zastępczych i stosuje do rodzin adopcyjnych. Różnica między nimi jest ogromna, a "szkoleniowcy" fundują nam bubla. My na szczęście mieliśmy szkolenie wg programu Rodzina. Zasadnicza różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do Prideowców nigdy nie czułem się jak na egzaminach i nie przeżywałem tzw. kwalifikacji. U nas czegoś takiego nie było i całe szczęście. Samo pojęcie "kwalifikacja" jest dla mnie straszne. Składając dokumenty w OAO musieliśmy spełnić określone przepisami wymagania, a potem jeszcze ta cała szopka z kwalifikacją. Niepotrzebny stres wg mnie. U nas pewnie też coś takiego się dzieje ale poza świadomością zainteresowanych. Piszę o OAO w Białymstokugdzie wszyscy otrzymują jedynie zaświadczenia o uczestnictwie w kursie, ale żadne tam świadectwo kwalifikacji. Brrrr

_________________
Mietek - obrońca pryncypiów i przypalonych garnków


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 28, 2003 11:10 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 17, 2002 10:00 pm
Posty: 2122
My tez otrzymaliśmy świadectwo o ukończeniu szkolenia. A nie świadectwo ...kwalifikacji 8O 8O . Zresztą - jak zwał tak zwał.
A ja nigdy nie czułam się jak na egzaminach. I żadnych "szopek" związanych z kwlaifikacja nie było. Po prostu dostaliśmy zaświdczenie.
Zreszta wszystko u nas przebiegało, podobnie, tak jak Ty to opisujesz, z ta różnicą, ze szkoleni byliśmy na innym programie. I tyle. Ale muszę dodać, ze nie był to "sztywny" program. Gdy była potrzeba pogadania o czymś ważnym, to rozmawialiśmy ( a sesja akurat tego dnia dotyczyła czegoś innego).

Ale , rzeczywiście ogólnie PRIDE odbiega od naszych potrzeb. To fakt. I dlatego wiele zależy od trenerów PRIDEa.


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 28, 2003 11:13 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 17, 2002 10:00 pm
Posty: 2122
Ale, żeby było jasne, po prostu mówi się, ze ktoś jest po kwalifikacji. I ty też kiedys byłeś... Bo jak to inaczej nazwać :?: Dostałam zaświadczenie :?: 8O
Też brrrrr....


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 28, 2003 11:33 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 24, 2002 10:00 pm
Posty: 6235
Patrycja13 pisze:
.... Zresztą - jak zwał tak zwał. ...
Ale , rzeczywiście ogólnie PRIDE odbiega od naszych potrzeb. To fakt. I dlatego wiele zależy od trenerów PRIDEa.


Pati, zgadzam się z Tobą w 100%.
Mam taki komfort, że znam kilka programów, a w naszym Ośrodku prowadzone są szkolenia, już prawie od 8 lat, mamy doświadczenia z różnymi programami i można wykorzystać na szkoleniu to, co jest najbardziej potrzebne, a nie trzymac się sztywno.
Teraz w PRIDE już są lepsze podręczniki, ale na poczatku były tłumaczone zywcem z angielskiego i teksty w nich były absurdalne.
Rodziny nadal mają wątpliwości jak rozumieć polecenia w Księdze zycia.


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 28, 2003 11:59 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 15, 2002 11:00 pm
Posty: 2259
Lokalizacja: Wroclaw
A u nas PRIDE byl prowadzony z nastawieniem, ze jest kierowany do przyszlych rodzicow adopcyjnych, wiec wiele z tych tematow, o ktorych tutaj czytam w ogole nie bylo poruszonych, a w zamian byly inne, bardziej potrzebne dla nas adopcyjnych. A Ksiegi zycia w ogole nie prowadzilismy. A na koniec dostalismy zaswiadczenie kwalifikacyjne-dokladnie tak jest napisane na druku, ktory otrzymalam z oao, poza tym zadnych specjalnych egzaminow nie bylo.

_________________
Chica i Chic- szczęśliwi rodzice Oleńki:-) (ur. 16.10.03r, z nami od 24.10.03r.):-) http://foto.onet.pl/0,18279706,710070,user.html


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn gru 29, 2003 10:08 am 
Offline

Rejestracja: sob gru 07, 2002 11:00 pm
Posty: 10965
Lokalizacja: Częstochowa
PRIDe okropnie mi się nie podobał, to prawda. Ale co do kwalifikacji to przynam się szczerze, że dopiero na bocianie dowiedziałam sie co to kwalifikacja. W ośrodku powiedzieli nam, że cos takiego jest, ale wogóle nikt nie robił z kwalifikacji jakiegoś dramatycznego przeżycia. po prostu poinformowano nas, że w tym tygodniu zbiera się komisja i za tydzień dostaniemy zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Na nasze pytania czy ktos może nie dostać kwalifikacji odpowiedziano, że w tej grupie raczej nie będzie problemu. A zaświadczenia rozdano po to- że gdyby ktos chciał zmienić Ośrodek, to żeby miał zaświadczenie o ukonczonym szkoleniu i pozytywnej kwalifikacji i żeby nie musiał jeszcze raz tego przechodzić, a nie po to żeby nadwać wiekszą rangę wydarzeniu.


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt gru 30, 2003 12:06 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 21, 2002 10:00 pm
Posty: 337
Lokalizacja: Podlasie
Nata widzę , że jesteśmy w jednej drużynie.
Pati nie zgadzam się , że nazewnictwo nie ma znaczenia. Słowo kwalifikacja ma olbrzymie znaczenie, a jak widać po naszym forum ludzie przywiązują ogromną wagę do tego co i jak się mówi i jakich słó używa. Ja nigdy nie czułem się "po kwalifikacji". Na zakończenie szkolenia czułem nawet żal że to już koniec.
Następna sprawa - TRENER PRIDE - koszmar. Czy ludzie już naprawdę oczadzieli na punkcie USA? Ja widząc ten koszmar wokół nas w ramach protestu nie chodzę do MC Donald`s . Walentynki, Hellołyn i inne śmieci bierzemy bezkrytycznie i zachwycamy się chłamem. Jest to co prawda inna para kaloszy ale ma podobne podłoże.
KSIĘGA ŻYCIA - nie wiem co to jest ale już dostaję mdłości.
Madźka Ty jako człowiek z branży mogłabyś zrobić z tym porządek. Sama widzisz że amerykańskiego bełkotu nie można stosowań żywcem u nas.

_________________
Mietek - obrońca pryncypiów i przypalonych garnków


Na górę
  
 
 [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group