Wyświetl temat - Menogon czy Gonal?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 gru 2003 23:12 
Awatar użytkownika

Panie Doktorze! Czy są jakieś różnice w skuteczności stymulacji przy stosowaniu Menogonu lub Gonalu. Czy któryś z tych leków Pan Doktor preferuje. Ja byłam stymulowana Menogonem po 1 ampułce od 3 do 11 dnia cyklu i wyrósł tylko 1 pęcherzyk, a gdy brałam clo i 4x 1 amp. Menogonu były dwa pęcherzyki ale pękł tylko jeden. W laparoskopii rozpoznano endometriozę II stopnia, jajniki były o prawidłowej wielkości o nieco pogrubiałej osłonce. Kilka lat temu miałam w badaniach niewielką przewagę LH nad FSH ale póżniej wartości były już podobne, nigdy nie diagnozowano u mnie PCO. Czy w takiej sytuacji warto w następnej stymulacji do inseminacji próbować Gonalu, czy mogłabym po nim mieć lepszy wynik stymulacji, czy raczej Menogon może dać podobne wyniki. Gorąco proszę o odpowiedż, bo już sama nie wiem co z tym wszystkim robić, mamy z mężem 31 lat, jestem tuż po leczeniu farmakologicznym endometriozy, czas ucieka, a ja zaczynam coraz częściej myśleć, że może to nasze leczenie i tak nic nie da skoro ciągle coś nam się nie udaje i nie odpowiadamy tak "wzorcowo" na leczenie.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 gru 2003 09:50 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna pani
generalnie mozna powiedzieć że Gonal jest lekiem delikatniejszym i jezeli nie odpowiada pani na Menogon to gonal może okazać sie mniej skuteczny Tym nie mniej trzeba sie przyjrzeć stymulacji wyglądowi jajników i pewnie zwiększać dawke menogonu
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]