Wyświetl temat - Utrata pracy po kwalifikacji

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 sie 2006 07:21 

Mam pytanie, które mnie nurtuje.
Otóż oczekujemy na dziecko od 16 miesięcy i jeszcze w granicach 4 - 8 przyjdzie nam poczekać. Ja od sierpnia nie mam pracy, od września będę zarejestrowana jako bezrobotna. Mój mąż prowadzi własna firmę i właściwie ja mu w tej działąlności pomaga, w sumie prowadzimy ją razem. Z tego względu nie chcę podjmowac stałego zatrudnienia, myślę, że to byłoby nawet nie fair w stosunku do pracodawcy, gdybym w kilka meisięcy po rozpoczęciu pracy poszła na macierzynski / wychowawczy, podejmując prace miałabym tego pełną świadomość.

Przed kwalifikacja oboje mieliśmy zatrudnienie na umowę o pracę. Ale jak to w zyciu bywa, zdarzyło sie i nam te prace utracić. Własną działąlnośc prowadzimy od kilku lat, po utracie pracy (mąż ok. roku temu) postawilismy na jej całkowity rozwój. Finansowo jest tak, jak podczas umowy o prace, nawet lepiej.

Teraz moje pytanie: jak do takiej sytuacji podchodzi sąd? Kiedy mąż prowadzi firme a żona jest na bezrobociu? Dodam, że po zakończeniu macierzyńskiego nie chciałabym szukac pracy na etat, ale wrocić do pracy w naszej firmie.

Skomplikowane to, ale nie daje mi spokoju...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sie 2006 12:17 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
ja naprawde nie widzę tu żadnych komplikacji. Wiele naszych rodzin jest w podobnej sytuacji, tzn, jedno z małzonków prowadzi firmę, drugie jest w domu. Jeżeli rodzina ocenia swoją sytaucje jako dobrą a na dodatek jedno z rodziców po adopcji będzie z dzieckiem (przynajmniej przez pewien czas na poczatku), to wręcz idelanie. Nigdzie nie ma obowiązku pracy zawodowej rodziców adopcynych. Rodzina powinna mieć dobry status materialny, a nierzadko wystarczy, że na to pracuje tylko jeden z małzonków, bo drugi zajmuje się domem. Sądzę więc, że wszystko będzie w porządku. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lip 2009 23:12 
Awatar użytkownika

sandi pisze:
Witam.
Jesteśmy z mężem po kwalifikacji adopcyjnej, od dwóch lat czekamy na propozycję dziecka z ośrodka adopcyjnego.
Przez ten cały czas oboje pracowaliśmy, niestety z racji redukcji etatów, ja straciłam pracę, jestem zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy. Poszukiwania nowego zajęcia pełzną na niczym w obecnym stanie rynku, nikt w naszym rejonie nie zatrudnia a wręcz przeciwnie zwalnia pracowników. Oczywiście mąż pracuje i ma umowę na czas nie określony, dodam tez że mamy dodatkowe dochody które nie są udokumentowane żadnymi umowami, ani wyciągami bankowymi.
Nasza sytuacja materialna nie uległa znaczniej zmianie, moje pytanie brzmi, czy jeśli Ośrodek Adopcyjny zaproponuje nam dziecko a Ja w tym czasie będę nadal na zasiłku dla bezrobotnych, to czy mamy szanse na adopcje dziecka, czy sąd wyrazi zgodę na adopcję, czy mój brak pracy będzie przeciw wskazaniem, by sąd mógł nam odmówic przysposobienia dziecka ?

z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lip 2009 11:09 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowni Państwo,
dla nas ważny jest faktyczny poziom zycia rodziny a nie koniecznośc pracy zawodowej obojga małzonków. Każdy w końcu 'mierzy siły na zamiary", a ja głęboko wierzę w realizm kandydatów.
A poza tym po adopcji mama (lub tato) i tak powinni skorzystac z urlopu macierzyńskiego/ojcowskiego. Ważne jest to, jak rodzina sama ocenia swoją sytuację ekonomiczną, aby po adopcji nie wejśc na garnuszek pomocy społecznej.
Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]