Wyświetl temat - Prośba o interpretację wyników nasienia

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 maja 2014 23:07 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam!
Ostatnie wyniki, w porównaniu z pierwszymi, są zdecydowanie lepsze.
Inseminacja - jestem za.
Powodzenia
JK Wolski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 lip 2014 09:13 

Witam Panie Doktorze,

Mąż w ramach akcji "TATA-najważniejsze słowo dla mężczyzny" zrobił badanie nasienia w dniu 14.07.2014 r., i tak co wykazało:
- objętość ejakulatu-5,0 ml
- całkowita liczba plemników w ejakulacie-60 mln
- koncentracja plemników na mln/ml nasienia-12 mln
- ruchliwość progresywne/nieprogresywne-20%
- ruchliwość plemników typu D-80%
- PLEMNIKI PROGRESYWNE a+b-10%
- ph nasienia-7,6
- morfologia plemników-2%
- aglutynacja- brak
- leukocyty- 0,0

Nasienie było badane bezpłatnie w Fertimedice, przez lekarza, a nie laboratorium, stąd pewnie trochę okrojone wyniki.
Nasienie było oddane po 42 dniach brania Profertilu.
W odniesieniu do dwóch wcześniej wykonanych badań nasienia, które zamieściłam w postach powyżej, widać dużą poprawę w ilości plemników. Czy jest to zasługa Profertilu, jeśli wiadomo, że pełen cykl spermatogenezy trwa ok. 72 dni, a mąż go przyjmuję od 42?
Przygotowujemy się do inseminacji, więc mam nadzieję, że tendencja wzrostowa utrzyma się i w sierpniu po pełnej kuracji suplementem będzie jeszcze lepiej:-)
Czy mąż powinien dodatkowo przyjmować jeszcze l-carnitynę?Na poprawę ruchliwości?Bo w Profetilu jest ten składnik, ale może za mała dawka dla męża, zważywszy na małą ruchliwość jego plemników.
Czy na morfologię dodatkowo powinien przyjmować kwas foliowy?
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź:-)
Natalia

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 17 lip 2014 23:09 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam! Widoczna jest poprawa - gratulacje. Czy dodawać cos więcej ? Skład tego preparatu jest opracowany i potwierdzony klinicznie. Ja pozostawiłbym monoterapię.
Powodzenia
JK Wolski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 wrz 2014 09:25 

Panie Doktorze,

Mąż robił badanie nasienia w sobotę w Invicie i wyniki wyszły tragiczne, m.in. ilość plemników 3,5 mln w ml i wszystkie nieruchome!!!:-(
Bardzo liczyliśmy na to, że Profertil Nam pomoże, niestety wyniki są znacznie gorsze jak były przed kuracją tym suplementem.
Mąż nie akceptuje procedury in vitro...
Panie Doktorze, dlaczego ten lek nie pomógł, a tylko pogoszył sytuację....?
Czy warto robić badanie na przeciwciała przeciwplemnikowe?Z nasienia czy z krwi?
Jeśli okaże się wynik pozytywny, to czy są na nie jakieś leki?
Jak narazie u męża nie znaleziono przyczyny niepłodności.
Może to kwestia immunologiczna, jeśli wszystkie są nieruchome i jest dużo martwych?
Aczkolwiek, jeśli by wierzyć w te wyniki opisane w poście powyżej, które mąż robił w lipcu, to jednak jest w stanie wyprodukować 12 mln...(boję się, że to są niemiarodajne wyniki, bo nasienie badał lekarz, a nie laboratorium).
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź:-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 wrz 2014 19:03 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam!
Przypominam, że konwencja tego forum jest nastepująca: pacjenta znam tylko korespondencyjnie, więc odpowiedzi na wiele pytań jest ściśle teoretyczna i na dużym jednak poziomie ogólności.

Koncentracja plemników jak w pierwszym poście.
Brakuje informacji o posiewie.
Co dalej robić ? Bez normalnego zbadania pacjenta, nie wiem.
Myślę, że warto o to zapytać lekarza prowadzącego, o którym Pani pisała w poprzednich postach.
JK Wolski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 wrz 2014 20:30 

Witam ponownie:-)
Tak jak pisałam, nie stwierdzono przyczyny niepłodności, tzn. mąż robił USG jąder, hormony, był na wizycie u androloga, który po badaniu fizykalnym, zapoznaniu się z wynikami USG i hormonów i na podstawie wywiadu lekarskiego nie znalazł przyczyny niepłodności. Genetyka jest ok.
Posiew jest jałowy.
Co mamy robić?Kto może Nam pomóc?
Po zapoznaniu się z literaturą poruszającą temat niepłodności, pomyślałam sobie, że może warto zrobić badanie na przeciwciała przeciwplemnikowe. Tylko nie wiem, czy z nasienia czy z krwi?Mąż nie ma stwierdzonej aglutacji plemników. Przyczyna niepłodności może mieć podłoże immunologiczne?
Nie mamy lekarza prowadzącego. Byliśmy u dwóch, może trzech lekarzy andrologów. Każdy z nich rozkłada ręce i kieruje na in-vitro. Tak najłatwiej. Nie szukać przyczyny (wiem, że często jest to niepłodność o nieznanej przyczynie, ale chociaż można PRÓBOWAĆ komuś pomóc).
Pozdrawiam:-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 wrz 2014 23:25 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam!
Jest wiedza o badaniach, które wyjaśniają problem niepłodności mężczyzny, i które zawierają się w standardach diagnostycznych. Przeciwciała przeciplemnikowe są w standardach diagnostycznych. Zatem, powinny być wykonane.
Z drugiej strony, wiedza o przyczynach niepłodności w obrębie naszego gatunku, a tym bardziej o możliwościach korekcji "in plus", jest ciągle niedoskonała. Niepłodność idiopatyczna to ciągle ponad 42% mężczyzn z nieprawidłowym nasieniem (2/5 !!!).
Rozwiązania, np kwalifikacja do IVF, nie jest wyborem, bo "tak jest łatwiej", tylko dlatego, że nie ma innej możliwości.
W innych specjalnościach jest podobnie - dedykuje sie konkretne procedury konkretnym pacjentom: np. w chorobach serca prowadzi się różne terapie, ale jest też przestrzeń, gdy pozostaje tylko przeszczep narządu - i tu nikt nie protestuje.
Reasumując, przeciwciała przeciwplemnikowe trzeba wykonać. I po zebraniu wszystkich danych klinicznych, powinna nastąpić odpowiednia kwalifikacja.
Pozdrawiam
JK Wolski

Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014 14:00 przez Jan Wolski, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 wrz 2014 07:56 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Jeśli chcielibyśmy przystąpić do rządowego programu, jakie są wymagane badania ze strony męskiej?Dokumentację o jakie badania, poza podstawowymi wynikami nasienia, należy poszerzyć?
Pozdrawiam Panie Doktorze:-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 wrz 2014 14:00 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Ze strony męskiej jest wymóg udokumentowania obecności plemników, co tu jest spełnione. Resztę wymagań poda rejestrujący ginekolog.
Powodzenia
JK Wolski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 12 maja 2017 13:41 

Witam Panie Doktorze po długiej nieobecności;-)
Po leczeniu in vitro mamy synka, ma 19 m-cy, zaszłam w ciążę w lutym 2015;-)
Staramy się o kolejnego bobasa naturalnie, tzn. liczymy na cud;-)
Mam pytanie, mąż najprawdopodobniej ma grzybicę jąder, bo ta część ciała niesamowicie go swędzi. Czy może mieć to przełożenie na parametry nasienia?Jakie tutaj leczenie można zastosować?może maść clotrimazolum?
Za pochylenie się nad tematem z góry dziękuje i pozdrawiam ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 maja 2017 00:15 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam!
Serdecznie gratuluję synka :):):)
Clotrimazol tak, ale w przypadku niepowodzenia - dermatolog.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 sty 2018 10:26 

Panie Doktorze,
Mąż musi przyjmować przez najbliższe 3 m-ce zastrzyki z heparyny (Fraxodi).
Czy mogą one mieć wpływ na jakość nasienia?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 lut 2018 15:08 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Nie zaszkodzi.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]