Wyświetl temat - Dawka hcg

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dawka hcg
PostZamieszczono: pt gru 07, 2012 12:39 pm 
Awatar użytkownika

Witam,
Pani Doktor, mam nadzieję, że pomoże mi Pani ostatecznie rozwiać moje wątpliwości, ponieważ nigdzie do tej pory nie udało mi się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na dwa pytania:
1. Na jakiej podstawie ustala się dawkę hcg podawanego w celu ostatecznego dojrzewania komórek i wywołania owulacji (np. Pregnyl)? Czy znaczenie ma tu fakt czy cykl jest naturalny czy stymulowany? Czy ilość pęcherzyków? Czy jeszcze jakieś inne czynniki wpływają na wielkość dawki?
2. Czy jest jakaś różnica między preparatami Pregnyl i Ovitrelle? Czy jest możliwe, że na niektóre osoby "działa" jeden a drugi nie działa?

z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

2013 r. ICSI
26.09.2013 ET i ... 11dpt beta 120 \:D/
26.10.2013 DWA ♥♥ :loving:
26.04.2014 w 32 t.c. na świat przyszły nasze Człowieki :) 42 i 44 cm szczęścia...

Tytuł: Re: Dawka hcg
PostZamieszczono: ndz gru 09, 2012 5:35 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Różnica między preparatami wynika ze sposobu otrzymywania- Pregnyl otrzymuje się z moczu kobiet ciężarnych, natomiast Ovitrelle jest otrzymywany drogą rekombinacji DNA. Jest on produkowany przez komórkę, która otrzymała gen (DNA)umożliwiający jej (tej komórce) wytwarzanie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej.
Substancja czynna preparatu Ovitrelle, choriogonadotropina alfa, stanowi kopię naturalnego hormonu ludzkiego – gonadotropiny kosmówkowej (hCG), określanej także jako hormon „ciążowy”( dlatego znajduje się w moczu u kobiet w ciąży).
Dawka podawanego leku praktycznie jest stała tzn. Pregnylu podaje się 5000-10000 IU, a Ovitrellu 250 mcg podskórnie. Nie ma znaczenia czy jest to cykl naturalny czy stymulowany, ani ilość pęcherzyków. Dokładniej na to pytanie może odpowiedzieć dr Pierzyński, bo ma większe ode mnie doświadczenie, ale tak naprawdę nie jest to najbardziej istotny element stymulacji. Najtrudniejsze jest prawidłowe prowadzenie wzrastania pęcherzyków.
Skuteczność preparatu Ovitrelle badano u kobiet leczonych z powodu zaburzeń płodności . Badano dwie dawki – 250 mikrogramów i 500 mikrogramów, a skuteczność preparatu Ovitrelle mierzono liczbą uwolnionych komórek jajowych. Preparat Ovitrelle porównywano z naturalnym hormonem hCG, który był ekstrahowany z moczu. Przeprowadzono także jedno badanie z udziałem kobiet, u których nie występowała owulacja. Preparat Ovitrelle był tak samo skuteczny w wywoływaniu owulacji, jak hCG pochodząca z moczu, a dawka 250 mikrogramów preparatu Ovitrelle była tak samo skuteczna jak dawka 500 mikrogramów.W grupie kobiet bez owulacji po leczeniu preparatem Ovitrelle owulacja wystąpiła u 91,9%.
Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić wątpliwości w miarę przystępnie. :)

PostZamieszczono: pn gru 10, 2012 5:19 pm 
Awatar użytkownika

Ewa Gojan pisze:
Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić wątpliwości w miarę przystępnie.

Owszem, bardzo dziękuję :)

2013 r. ICSI
26.09.2013 ET i ... 11dpt beta 120 \:D/
26.10.2013 DWA ♥♥ :loving:
26.04.2014 w 32 t.c. na świat przyszły nasze Człowieki :) 42 i 44 cm szczęścia...

PostZamieszczono: wt gru 11, 2012 7:27 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Przeczytałam jeszcze raz odpowiedź i tak sobie pomyślałam, że może jeszcze dopiszę wyjaśnienie :preparat Ovitrelle porównywano z naturalnym hormonem hCG, który był ekstrahowany z moczu- czyli z Pregylem- wg badań są tak samo skuteczne, ale zawsze lekarze mają swoje przyzwyczajenia i doświadczenia.

[ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC